Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Pierwsze foty, moje zdjęcia, amatorskie próby, i tak dalej i tak dalej

  1. #1
    diabolique
    Gość

    Pierwsze foty, moje zdjęcia, amatorskie próby, i tak dalej i tak dalej

    Na początek trochę statystyki. Robiłem dziś porządek na dysku i znalazłem jedną z pierwszych "świadomych" (czyli nie pamiątkarskich) fot. Z ciekawości zerknąłem w exif... Potem sprawdziłem jeszcze parę dat i oto zestawienie:
    "Pierwsza" fota - 13.05.2006 (pożyczony Canon S1 IS)
    Debiut na forum Olympusa - 07.03.2007
    Własny wątek zdjęciowy - 05.02.2008
    Owszem, wcześniej miałem już swoją stronę www ze zdjęciami, ale dopiero po roku obecności na forum uznałem, że już mogę zawracać głowę innym kolegom Olymaniakom swoimi zdjęciami.
    A dziś? Większość nowych forumowiczów swoją przygodę z Olyclubem zaczyna właśnie od tekstu "oceńcie moje foty", przy czym większość z nich jest po prostu... kiepska. Wygląda to tak, jakby nowy amator fotografii właśnie rozpakował pudełko z aparatem, wyszedł na balkon i cyknął pierwsze w życiu foty i ładował od razu na stronę.
    Wiem, niektórzy zapewne stoją na stanowisku "a jak się ma nauczyć jeśli nie będzie pytał..." Ja z kolei uważam, że debiutowanie w ten sposób na forum powinno być napiętnowane! O ile jestem człowiekiem spokojnym i wyrozumiałym, to z drugiej strony oglądanie masowo (tak tak, E-510 świetnie się sprzedaje!) bylejakich zdjęć trochę mnie irytuje. Chciałbym by wątki "zdjęciowe" były swoistym "klubem dyskusyjnym" o treści, przesłaniu czy wyrażeniu własnego artystycznego "ja" autora, a nie powtarzającymi się bez końca tekstami o kadrowaniu, przepałach, suwaczkach itp. Miłośnik fotografii znajdzie takie informacje bez trudu. Ewentualnie może na priv podesłać jednemu czy drugiemu koledze z forum swoje foty z prośbą o opinię "techniczną".
    Z tego miejsca postuluję więc, by własne wątki zdjęciowe można było zakładać po minimum kilkumiesięcznej bytności na forum, gdy jeden z drugim okrzepnie już po wykonaniu fot z okna (balkonu), zrobieniu auto przed lustrem, walnięciu lampą w kota i makro maminego kaktusa.
    Ufff, wiem, że są oczywiście opinie odmienne, ale po prostu musiałem to z siebie wyrzucić.
    Dziękuję za uwagę, zapraszam do dyskusji.

    PS. Dla jasności wyjaśniam, że mój "wątek zdjęciowy" został zamknięty jakiś czas temu na moją prośbę. Powody nie są związane z poruszanym tutaj tematem.

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    NIe ma sensu, to co proponujesz. Tylko krzyki będą.

    Pomysł jest kiepski zwłaszcza z tego powodu, ze niektóre osoby dołączając do klubu charakteryzują się wysokim poziomem. Ograniczenie o którym piszesz było by tylko szkodą dla nas.

    A przepalone kaktusiki i koty, dośc szybko dostają odpowiednią ocenę i autorzy sie reflektują.

  3. #3
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Pomysł jest kiepski zwłaszcza z tego powodu, ze niektóre osoby dołączając do klubu charakteryzują się wysokim poziomem. Ograniczenie o którym piszesz było by tylko szkodą dla nas.
    Po pierwsze jest przecież do dyspozycji galeria.
    Po drugie, czemu więc nie każdy z automatu otrzymuje status Oly Jedi, tylko trzeba sobie zapracować?

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alakin Zobacz posta
    Po pierwsze jest przecież do dyspozycji galeria.

    Heheh całkiem niedawno była dyskusja, zeby gnioty wywalać z galerii, bo jest forum do nauki... i dyskusj... wyciągnij wnioski.

  5. #5
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Heheh całkiem niedawno była dyskusja, zeby gnioty wywalać z galerii, bo jest forum do nauki... i dyskusj... wyciągnij wnioski.
    Wyciągnąłem, nawet się wypowiedziałem chyba.

  6. #6
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Tylko nie do galerii - mamy kącik początkującego i tam bezwzględnie powinny lądować takie wątki. Ograniczenie nie jest dobre, bo tak jak pisze Grizz - nie wszyscy są gniototwórcami. To już bardziej byłabym za ograniczeniem - krótko na forum = poczekać z galerią.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Tak sobie,ze temat znowu bedzie w rodzaju ile odpowiedzi tyle pomyslow,a zostanie jak bylo.Nie da rady wytlumaczyc komus,ze popelnia bledy jak na krytyke odpowiada,ze tak wlasnie chcial pokazac i to wszystko jest zamierzone.90% adeptow kupujac aparat na drugi dzien zaklada wlasna strone wstawia foty(podpisane) i jest juz profi.Logiczne dla mnie jest ,ze jesli do swojej galerii wstawiam fotke i ona nie uzyskuje zadnych komentarzy to ja usuwam,rownierz jesli one sa negatywne.Moze administracja by tu pomogla-Kiepskie foto=nie ma miejsca na nastepne,ocena przecietna ponizej 3-tak samo.
    Galerie publiczne tematycznie rozbudowac i niech zostana fotki z przecietna powyzej 4 -4,5.

    Kazdy kilogram uzytkownika naszego forum wstawiajacego na poczatek fotki do oceny we wlasnym watku,jest ogolnym dobrem narodowym naszej Ojczyzny.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 4.08.08 o 10:03

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mnie tez irytuje ogladanie niedzielnych fotek, zwlaszcza ze biorac pod uwage ze ostatnio ilosc postów znacząco wzrosła to czasem trudno sie przebić. Z jednej strony człowiek chciałby pomóc przez ocenę fotki ale czasem naprawde nie ma co oceniać
    Obawiam się że tego nie da sie w zadnej sposób ograniczyć - poza wyznaczeniem miejsca np. "piaskownica" gdzie początkujący beda mogli zamieszczac swoje fotki a galeria bedzie odblokowana albo po jakims czasie albo po indywidualnej ocenie fotek z piaskownicy.
    Z drugiej strony gdzie indziej mozna by zamieszczac swoje fotki i wysluchac uwag jak nie na forum fotograficznym.
    Z trzeciej strony uważam że jednak każdy nowy uzytkownik lusterka powinien zgłębić niezbędny zakres wiedzy ktory pozwoli mu dowiedziec sie co chce fotografować i jak to chce sfotografować. Tak jak z prawem jazdy... nie da sie komuś opowiedzieć jak biegi zmieniać, gdzie hamulec i gaz i powiedzieć żeby jeździł....
    ...był Olek jest A6000

  9. #9
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lucca Zobacz posta
    Moze administracja by tu pomogla-Kiepskie foto=nie ma miejsca na nastepne,ocena przecietna ponizej 3-tak samo.
    .
    Poniżej 2.0 czyli "znośnego" uważam (uważałam już dawno) za dobre rozwiązanie. Niestety - nie przeszło i raczej nie przejdzie. Myślę jednak, że warto dawać słabe oceny słabym zdjęciom i mieć nadzieje, że autor sam się zreflektuje i usunie.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  10. #10
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez lucca Zobacz posta
    Kazdy kilogram uzytkownika naszego forum wstawiajacego na poczatek fotki do oceny we wlasnym watku,jest ogolnym dobrem narodowym naszej Ojczyzny.
    Ale tak od pierwszego posta? To jak w butach do meczetu...
    Mam wrażenie, że niektórzy w ogóle nic nie piszą tylko foty wstawiają.
    Wyobraź sobie teraz, że każdy z użytkowników napisał 100-stronicową książkę i prosi cię o recenzję... A przecież nie każdy Forsythem jest.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze foty do oceny;) widoki, zachody itp
    By Igorra in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 7.07.10, 08:53
  2. Moje pierwsze ślubne foty
    By gama in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:14
  3. Moje pierwsze foty z polarnym.
    By trener78 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31.05.08, 09:53
  4. Moje pierwsze próby
    By valdizg in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28.07.05, 11:47
  5. pierwsze moje amatorskie portrety O-4000
    By bartmika in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.04, 23:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.