Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: MacBook za 2 tysiące zł?

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Oj tam, oj tam...

    Vista na tej samej konfiguracji co wczesniej XP chodzi mi tak samo jak on, a miewa i jeszcze lepsze dni.
    Biorac pod uwage jednak, ze troche zasobow potrzebuje, Ubuntu wciaz wymiata w codziennym uzytkowaniu.

    W kazdym razie, co to ja chcialem... jesli mialbym juz na Windzie pracowac to tylko na Viscie. Jest to pierwszy Windows, ktory naprawde przypadl mi do gustu.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  2. #22
    piotrek204
    Gość
    Pracuje prywatnie wymiennie na osx i na windowsie.
    Kazdy system ma swoje wady, wady windowsa sa powszechnei znane, chociaz braku stabilnosci nie mozna mu zarzucic.
    Vista niestety jest fatalna, pewnie jeszcze troche czasu uplynie zanim bedzie naprawde uzywalna.
    OSX jest uciazliwy i kosztowny jesli ktos uzywa drogiego oryginalnego oprogramowania. Kazda przesiadka systemu (mniej wiecej co rok) kosztuje koszt systemu i wiaze sie z brakiem kombatybilnosci. Stary soft nie dziala, trzeba poczekac az napisza upgrade, kupic go itd.
    System wewnetrznie ma duze zmiany wiec osoby ktore dlubia glebiej musza czesto sporo kombinowac od nowa.

    OSX jest dobry do internetu, sprawdzania poczty, ale niestety jako workstacja jest awaryjny.
    Nowomakowcy, czyli osoby ktore kupily ostatnio jablko sa tak w OSX'a zapatrzone ze nie przyjmuja do wiadomosci zadnych informacji ze jednak jest to system awaryjny. Workstacja na ktorej zmieniaja sie osoby zyje kilka miesiecy max, pozniej zaczynaja sie dziwne jaja, windows jest pod tym wzgledem duzo lepszy.
    Jak ktos uwaza inaczej i uwaza ze mozna zrobic bezawaryjna workstacje na osx zapraszam calkiem powaznie na pw. Moge zaproponowac prace w wawie.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Co do visty... miałem ją 2 dni i odinstalowałem, bynajmniej nie dlatego, że nie lubię nowości! (inaczej bym w ogóle nie próbował)

    Miałem problemy z podstawową konfiguracją(np. LAN), totalnie nieintuicyjne i nie przejrzyste to wszystko. Miałem problemy ze sterownikami do karty graficznej(GF6600 - zatrzymanie pracy, dziwne artefakty w okienkach i na pulpicie, ok 20fps w starym UT z 2000 roku), nie było sterowników do mojej nowej drukarki HP1020 o_O. (Pojawiły się ... w grudniu 2007) System zajmował ok 600MB ramu po starcie (XP mi zabiera koło 200). Na więcej problemów się nie natknąłem bo zrezygnowałem z dalszego użytkowania.
    Chciałem, ale się nie dało ...

    a tak w ogóle rozmiar tego artykułu chyba mówi sam za siebie: Criticism of Windows Vista - Wikipedia, the free encyclopedia :/


    Fotomic: ten test o którym mówisz
    Robił go microsoft to raz.
    A dwa, co to byli za użytkownicy skoro nie odróżnili XP od Visty...
    -> http://itbiznes.pl/art33306.html
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    PS. Nie tylko moim zdaniem, vista to system zaprojektowany jako system dla pań księgowych, dla babci, cioci i użytkowników portalu fotka.pl ...

    Niestety zapomnieli o graczach czy zaawansowanych użytkownikach.
    Vista jest obładowana automatyzacją, ale to wszystko nie dla ludzi którzy chcą sobie przyśpieszyć jakieś czynności, a dla ludzi którzy totalnie nie kumają o co w tym wszystkich chodzi.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    PS2. Idę na foty do lasu
    Ostatnio edytowane przez Daniello ; 31.07.08 o 15:23 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #24
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax) Zobacz posta
    Rocco - a pracowałeś kiedyś na maku? Ja miałem tę przyjemność 5 lat temu, na najwolniejszej wówczas maszynie G4 z zegarem 400MHz. W Photoshopie był tak samo szybki, jak dwuprocesorowy blaszak 2x800Mhz (kolega na stanowsiku obok dysponował nim). Ale nie chodzi mi tu o szybkość działania. Praca w Mac OSie (wówczas 9.0) to była sama przyjemność.
    Wtedy mieli procesory motoroli. Teraz szybkość będzie taka sama jak na równoważnym PC.

    http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

    OT: używam Windoze XP MCE, nie mam programu antywirusowego wszystko chodzi bardzo szybko, zero problemów, zero reinstalacji systemu. Na laptopie który kupiłem w stanach chodzi Vista (działa świetnie, wreszcie prawa dostępu maja jakiś sens), po wyłączeniu paru usług i wodotrysków graficznych szybkość bardzo przyzwoita.
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 31.07.08 o 15:48

  5. #25
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Co do visty... miałem ją 2 dni i odinstalowałem, bynajmniej nie dlatego, że nie lubię nowości! (inaczej bym w ogóle nie próbował)

    Miałem problemy z podstawową konfiguracją(np. LAN), totalnie nieintuicyjne i nie przejrzyste to wszystko. Miałem problemy ze sterownikami do karty graficznej(GF6600 - zatrzymanie pracy, dziwne artefakty w okienkach i na pulpicie, ok 20fps w starym UT z 2000 roku), nie było sterowników do mojej nowej drukarki HP1020 o_O. (Pojawiły się ... w grudniu 2007) System zajmował ok 600MB ramu po starcie (XP mi zabiera koło 200). Na więcej problemów się nie natknąłem bo zrezygnowałem z dalszego użytkowania.
    Chciałem, ale się nie dało ...
    1. cieżko oceniać system jeżeli nawet sie z nim nei zapoznałeś dwa dni to nic
    2. Ram jest po to by go uzywać! Jezeli system wykorzystuje go 3x wiecej, to nie znaczy, ze jest gorszy pod tego, który wykorzystuje go mniej. Porównywać mozesz nie po odpaleniu, ale po załadowaniu kompa do oporu, odpalić Psa/Gimpa z wielą wartwowym obrazkiem, dodać jakieś mp3 w tle czy filmik...

  6. #26
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Wtedy mieli procesory motoroli. Teraz szybkość będzie taka sama jak na równoważnym PC.
    Przyszłość Maca jako stacji graficznej staje pod kolejnym znakiem zapytania. CS4 dla Windows będzie występować w wersji 64 bit. Na MacOSX możliwe, że wersja adresująca więcej jak 2 GB RAM pojawi się w CS5, ale nie ma pewności.
    Apple wycięło Adobe numer, ubijając jedno z dwóch środowisk w wersji 64bit. Traf chciał, że to właśnie to środowisko, pod którym napisany jest kod programów Adobe.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Daniello:
    Vistę widziałem na paru kompach o których nie można powiedzieć że słabawe były. Również sądzę że jest to gadżet, zabawka dla dzieci a do pełnej funkcjonalności wiele jeszcze brakuje. Zapatchowany i odchwaszczony xp wciąż rządzi...


    RE:
    to co piszesz oznaczałoby że Apple pójdzie pod nóż następne w kolejce po SGI... a takie fajne były jabcoki w erze G3/G4...

  8. #28
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Daniello:
    Vistę widziałem na paru kompach o których nie można powiedzieć że słabawe były. Również sądzę że jest to gadżet, zabawka dla dzieci a do pełnej funkcjonalności wiele jeszcze brakuje. Zapatchowany i odchwaszczony xp wciąż rządzi...
    uch, z tym prehistorycznym międzymordziem? w viscie chociaż kilka przydatnych dynksów dali.

  9. #29
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    uch, z tym prehistorycznym międzymordziem? w viscie chociaż kilka przydatnych dynksów dali.
    pisz po polsku - interfejsem

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    uch, z tym prehistorycznym międzymordziem? w viscie chociaż kilka przydatnych dynksów dali.
    Dla mnie OS może wyglądać powiedzmy jak W95 byle by był wydajny ;P

    Weź też pod uwagę, że wszystkie wodotryski powodują większe obciążenie CPU/GPU skracając żywotność aku w laptoku.

Podobne wątki

  1. Tysiące twarzy, setki miraży
    By aga_piet in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14.11.11, 09:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.