Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Wątek: MacBook za 2 tysiące zł?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    rocco:
    MaxOS łączy stabilność unix'a z funkcjonalnością komercyjnego systemu okienkowego (a co za tym idzie, dostępnością programów), bardzo fajna jest emulacja windy pod fusion itp. Powodem, dla którego wyjadacze w to wchodzą jest system operacyjny przy jednoczesnej niechęci do "udanej" visty. W cenie sprzętu dostajesz najlepszy komercyjny OS jaki napisano i masowo wypromowano dla użytkownika końcowego (pomijam niszowe OS2 czy BeOS) a natywnym kodowaniem jest w nim UTF-8.
    Mówię o ludziach świadomych wyboru, bo wiele osób zielonych wchodzi w jabłko z ciekawości lub żeby zabłysnąć w towarzystwie. Kobitom jest łatwiej bo tylko jeden przycisk myszy i kolorowo jest...

    Legendarna jakość, jaką cechowały się konstrukcje na prockach PPC to czas przeszły, obecne modele nie odbiegają od wysokiej klasy laptopów pc, tyle że matryce w jabłkach są super.

  2. #12
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    rocco:
    MaxOS łączy stabilność unix'a z funkcjonalnością komercyjnego systemu okienkowego (a co za tym idzie, dostępnością programów), bardzo fajna jest emulacja windy pod fusion itp. Powodem, dla którego wyjadacze w to wchodzą jest system operacyjny przy jednoczesnej niechęci do "udanej" visty. W cenie sprzętu dostajesz najlepszy komercyjny OS jaki napisano i masowo wypromowano dla użytkownika końcowego...
    Bla, bla bla...
    To slogan reklamowy?
    Vista jest do ****, to fakt ale XP i (dla innego użytkownika) Server 2003 trzymaja sie calkiem dobrze.
    Mac jest mało elastyczny jak na system pod strzechy.
    Producent daje go "jak jest" i niewiele więcej można z tym zrobić.
    Pod Windę jest wszystko, dosłownie wszystko, każdy program z każdej dziedziny i to jest jej atut

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    rocco:
    Nie mam jabłka, napisałem to co myślę. Dużo siedzę pod linuchem i wiele bym dał żeby pod dystrybucje debianowe było więcej komercyjnych programów. Dlatego ciekawą alternatywą jest OS X, ale nie każdemu pasuje inny filesystem, brak części programów czy też cena.

    Ikspek to najlepsza winda jaka wyszła, ale kup teraz albo za roczek lapka który będzie pod tym śmigał.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja tam nie wiem o co z tym chodzi, ceny przecież są straszne.

    Koleś ma tego maca, zapłacił pewnie krocie, a korzysta tylko z www. Nie wspominając, że to to ma ekran wielkości 1/3 mojego. Totalnie nie ogarniam

    Chyba dla szpanu czy cuś...

  5. #15
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    Vista jest do ****, to fakt ale XP i (dla innego użytkownika) Server 2003 trzymaja sie calkiem dobrze.
    chyba nie używałeś tego systemu, zresztą MS już przeprowadził testy na takich jak Ty.

    O macach napisano już wszystko wyżej.
    Ostatnio edytowane przez fotomic ; 31.07.08 o 13:07
    było sobie życie

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Daniello:
    No to znasz taki przypadek kiedy newbie kupuje sprzęt dla lansu. Ja znam przypadek kiedy kumpel świadomie wszedł w wariant pro za ponad 7k i nie narzeka bo miał dosyć windy. Inny siedzi w zgniłkach od czasu pierwszego imac'a i też nigdzie się nie wybiera.

  7. #17
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    chyba nie używałeś tego systemu, zresztą MS już przeprowadził testy na takich jak Ty.
    Nawet kupiłem Acera z tym wodotryskiem na początku po jego premierze.
    po kilku dniach zainstalowałem XP-ka.

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    rocco:

    Ikspek to najlepsza winda jaka wyszła, ale kup teraz albo za roczek lapka który będzie pod tym śmigał.
    A w czym problem?
    Dowolny laptop lepiej będzie śmigał pod XP niż pod Vistą.
    Wy pewnie pamiętacie, że niedawno nie można było dostać nowego sprzętu z XP na pokładzie?
    To się już zmieniło, po zapotrzebowaniu na XP (a mniejszym na Vistę) firmy sprzedające komputery wprowadzily go z powrotem do oferty.
    I ma się dobrze
    Niedawno kupiłem właśnie HP Comaqa z XP na pokładzie

    PS
    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    c...zresztą MS już przeprowadził testy na takich jak Ty.
    Mógłbyś sprecyzować?
    Czym to wyróżnia się grupa użytkownikow, do których mnie zaliczyleś?
    Ostatnio edytowane przez rocco ; 31.07.08 o 13:15

  8. #18
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    Dowolny laptop lepiej będzie śmigał pod XP niż pod Vistą.
    bzdura, widać nie laptop co kalkulator.
    było sobie życie

  9. #19
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    bzdura, widać nie laptop co kalkulator.
    Jesteś dziś bardzo stanowczy w ferowaniu wyroków

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    ja ja kupiłem właśnie LG 12' i waży ok 2kg i to był dla mnie najważniejszy argument zmontowałem xp (miał wgraną viste) i jestem zadowolony. Nie kupłiem jabłka (chociaż brałem to pod uwagę ponieważ potrafię poruszać się w windzie, ale co ja wypisuje ja jestem ten gorszy jak 90% europejczyków którzy pracują tylko na windzie)

Podobne wątki

  1. Tysiące twarzy, setki miraży
    By aga_piet in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14.11.11, 09:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.