Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Jaką drukarkę do zdjęć wybrać.

| OlyJedi Awatar yoro1
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Proponuję drukarkę EPSON R 340, posiada 6 tuszy, efekt zadawalający,ponadto drukuję na papierze fotograficznym
    http://allegro.pl/item401990246_papi...doodp_f23.html
    tusze zamienniki
    http://allegro.pl/item402639031_6_tu...500_rx640.html
    Stosunek ceny papieru i tuszu do jakości wydruku wychodzi b.dobry
    E510+ZD14-42+40-150+TUMAX DPT386AFZ+Polar SUNPAK

| OlyJedi Awatar Sapphiron
    Mieszka w
    w lesie, za krzakiem.
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A ja drukuje Brotherem DCP-115C na A4 i nie narzekam

Na papierze foto wielkości A4 drukuje bez żadnych problemów, kartdridże kosztują 10zł, drukuje do grubości 300g/m2 (sprawdzone) i kosztowała mnie coś koło 200zł nowa
    Darmowy serwer FTP na zdjęcia i inne potrzebne rzeczy: KLIK!

Mój świat: Klikniesz?

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    135
    Moja galeria
    To jeszcze piszczie jakie są koszty A4, czy standardowego 10x15

Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jak sie szarpne i drukuje to za 150g proszku 10zl co starczy na 1500-2000 stron A4

A zdjecia wcale nie wygladaja gorzej niz z atramentówki bez wlaczonego trybu foto :P

| OlyJedi Awatar Sapphiron
    Mieszka w
    w lesie, za krzakiem.
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    To jeszcze piszczie jakie są koszty A4, czy standardowego 10x15
    Tak szczerze to ja za to nie płacę... ale tylko z tego powodu że pracuje w firmie zajmującej się kopiarkami, drukarkami itp itd więc niewielkie ilości na własny użytek mam za free...

a tak normalnie to zestaw 4 tuszy do drukarki to koszt około 25zł (starcza na jakieś 400-500 wydruków foto, zależnie od nasycenia kolorów) no i papier fotograficzny to zależnie gdzie kupić takie koszty (nie wiem nie kupowałem nigdy)
    Darmowy serwer FTP na zdjęcia i inne potrzebne rzeczy: KLIK!

Mój świat: Klikniesz?

Awatar Makromaniak
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Spam Wojtusia to jedno, a zakup dobrej drukarki do zdjęć to skomplikowany problem. Podziele się swoim doświadczeniem w tej sprawie

Wyspecjalizowana drukarka foto z 6 tuszami na pewno da lepsze rezultaty od zwykłej, ale wymaga sporo wiedzy, kalibrowania, dobrego monitora, odp. papierów itp. aby osiągać rzeczywiście dobre rezultaty. Ja i tak małe odbitki najczęściej robię w labach, a jak drukuję to co najmniej 30x40. Tak wiec jestem raczej skazany na usługi, mam upatrzony dobry punkt w Warszawie (na ul Spokojnej - szczegóły mogę podać na priva) który wydrukuje mi moje fotki w razie potrzeby. Ale często potrzeba coś wydrukować na szybko w domu, albo dla rodzinki, tak więc urządzenie dające dobrą jakość wydruku foto jest przydatne w domu. Ale trzeba pamiętać że cenę drukarki trzeba połączyć z kosztami wydruków - wynika jasno że albo oryginalne stałe zasilanie tuszem, albo jakiś wynalazek adaptujący drukarkę do tego (i stała zabawa z restowaniem , chipami itp. - jest coś takiego nawet dla mojej starej HP920, ale trzeba mieć odp. miejsce na ustawianie dodatkowych zbiorniczków, wężyków zasilających itp).

W tej podstawowej klasie (A4, CISS, 4 tusze) mamy właściwie tylko 3 firmy, Epson, Canon i Brother. Przeglądałem jakieś testy w sieci i tam EPSON był dobrze oceniany, Brother chyba najsłabiej jeśli idzie o zdjęcia. Test np. tutaj
    http://www.frazpc.pl/artykuly/931732...rother.htmlłe

Tak więc do domu zakupiłem w ub.r. do codziennego użytku EPSON L3060 z systemem stałego zasilania atramentem i WIFI. Technicznie jest chyba identyczna z pierwszym Epsonem L360 o stałym zasilaniu, tyle ze ma poprawioną obudowę i zbiorniczek na tusze nie wisi już osobno i jest zintegrowany z obudową, jest ona węższa, ale wyższa, co akurat pasowało mi do biurka. Poprzednio miałem HP920, bardzo przyzwoita, ale ciągłe problemy z kartridżami (szybsze zużycie któregoś z kolorów powoduje konieczność wymiany całego, cena, zapychanie po długim nieużywaniu itp.) a do tego potrzeba druku w domowej sieci z kilku komputerów skłoniły mnie do zmian. Do końca grudnia był cashback od Epsona i wydaje mi się ze ostatecznie z zestawami tuszy kosztował a mnie jakieś 700 zet. Fotki A4 (i mniejsze oczywiście) drukuje bardzo przyzwoicie i wydaje mi się że biorąc pod uwagę efekt cena/jakość to nie jest złe rozwiązanie. Tusz EPSONA oryginalny w przyzwoitej cenie, chyba poniżej 100 za komplet 3 kolory + czarny. Do tej pory korzystam jeszcze z pakietu startowego, to nie wiem dokładnie jakie są możliwości zmiany. Przy tej cenie chyba nie warto bawić się w zamienniki....no chyba ze ktoś jakieś wielkie ilości chciałby drukować.

Oczywiście trzeba poświecić trochę czasu i papieru na poznanie jej właściwości i odp skalibrowanie sprzętu (czego dotąd nie zrobiłem do końca i drukuję ustawiając parametry "na czuja" ). Drukuje sporo ciemniej niż to widzę na ekranie i trzeba sporo skorygować rozjaśnienie aby otrzymać odp. rezultat, ale można na papierze foto osiągnąć naprawdę dobry wydruk porównywalny z tymi z komercyjnych labów (np. punkty Kodak w centrach handlowych).