Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 145

Wątek: ALFA 350 czy OLEK E520

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez meduzzzz Zobacz posta
    Ja sony'ego nawet nie bralem pod uwage, zastanawialbym sie jeszcze nad cannonem. Chociaz znawca nie jestem to wydaje mi sie, ze Olympus za dlugo juz siedzi w fotografii, by porównywac go z sonym. Po za tym e520 wychodzi z dwoma obiektywami - mamy szeroki kąt(14-42) i tele(40-150), dla mnie nie bylo innego wyboru na rynku.
    Sony może nie siedzi w lustrzankach zbyt długo, ale w fotografii cyfrowej to już jednak kupę czasu - to raz. A dwa to to że DSLR Sony to tak na prawdę Minolty - Ci sami ludzie, tylko nazwa inna - a Minolta siedzi w lustrzankach co najmniej tak samo długo jak Olympus.

    Tak na prawdę to żeby sensownie doradzić to mamy za mało danych
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Pi-er17 Zobacz posta
    Miałem w ręku Sony i inne i będę się upieral, że ergonomia trzymania to E-3 nie do pobicia, a potem 510 i dalej inne. Po wzięciu sony700 miałem wrażenie, że trzymam cegłę z gipem. Bawiłem sie tym z pół godziny i już bolała mnie nasada kciuka. Kanciaste jest toto jakieś.
    Pozdr.
    No widzisz - tobie A700 nie spasowała, ale wygoda to często kwestia osobnicza, mnie A700 świetnie leży w dłoni.
    Tyle tylko że pytający zastanawia się nad A350 a ta to już zupełnie inna bajka.
    Ostatnio edytowane przez MAF ; 26.07.08 o 23:06 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Zapraszam do albumu i galerii

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Michu (Pentax)
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    344
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Czasami to aż nie mam pojęcia, skąd czerpią swą wiedzę osoby autorytarnie wypowiadające się w danym temacie.
    Drughi - co oznacza mniejsza dostępność szkieł Sony? Przykładowe Allegro pokazuje na chwilę obecną 6 (słownie: sześć) szkieł systemu 4/3 i 235 dla Minolty/Sony. W tamacie lamp błyskowych mamy stosunek 22/18 na korzyść Sony. Z 4 punktów, które wymieniłeś, dwa więc to po prostu kłamstwo. Jak myślisz więc, w takim układzie jak to może rzutować na pozostałe dwa punkty dla osoby, która sprawdziła Allegro?
    Moi drodzy. Pytanie było proste: Alfa 350 czy Olek 520. Nie rozumiem więc, dlaczego wymienia się tutaj E3 (czy A700). Wybór zapewne został podyktowany możliwościami finansowymi i sugestie o zakupie modelu wyższego są nie na miejscu.
    Dalej. Co ma oznaczać sformułowanie: "miałem w ręku korpus X i mi nei pasował"? Każdy z nas jest inny i dlatego należy zachęcić osobę dokonującą wyboru do osobistego pomacania, by sama zadecydowała, co jej pasuje. To ma być wybór TEJ osoby, chociażby po to, by za miesiąc czy dwa nie męczyć się z osobami chcącymi wyładować swą frustrację w związku z nietrafionym zakupem.
    Ostatnio edytowane przez Michu (Pentax) ; 26.07.08 o 23:34
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Drughi Zobacz posta
    1. Porządniejszy korpus, chodzi mi głównie o jakość wykorzystanych materiałów do jego budowy.
    Zgadza się, dzisiaj bawiłem się trochę A350 i niestety sprawia wrażenie gorzej wykonanej. Tyle że trudno orzec na ile to tylko wrażenie, a na ile faktycznie problem.

    2. Czyszczenie matrycy (według mnie nie ma nikt lepszego).
    Też zgoda, tyle że nie przesadzajmy, czyszczałka to fajny patent, ale nie jest to coś super istotnego. Matryca to nie magnes, a kurz to nie opiłki, aż tak strasznie się nie brudzi, a jeśli nawet to jej wyczyszczenie nie jest jakimś wielkim problemem.

    3. Ogólna dostępność obiektywów i akcesoriów (u "Alfy" z tym jest gorzej).
    A to nie wiem skąd Ci się wzięło. Rynek wtórny 4/3 jest sporo uboższy od Sonowego. Pamiętaj że do Alf pasują wszystkie obiektywy z mocowaniem Minolty Af, a tych wyprodukowano wielokrotnie więcej niż Zuiko.

    4. Duża gama "szkiełek" (w tym momencie na rynku dostępnych jest ponad 30 obiektywów Cztery Trzecie, a oferta powiększy się w przyszłości).
    Hmm, nowych szkieł w ofercie jest podobna ilość i zakres zarówno w 4/3 jak i Sony, do tego pamiętaj że dla Sony jest większa oferta producentów niezależnych. Sony też rozwija swoją bazę optyki, niedługo wejdą nowe szkła 70-300G i 24-105G, czyli topowe szkiełka.
    Zapraszam do albumu i galerii

  4. #24
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Nie żebym się czepiał, ale czyszczenie jest realnie przydatnym ficzerem.
    Ostatnio tak rozmawialiśmy i czyszczeniach, właściciele E-3, A100, A700, 30D, 5D, K100D, k10D - wyszło jasno, że Ci którzy mają czyszczałkę po prostu mają o wiele mniejsze problemy z kurzem na matrycy. Kolega mający K100D i K10D przyznał, że widzi kolosalną różnicę między pierwszym, który czyszczenia nie ma i drugim który to ma.
    Tak że to jest i działa. A koleżanka przyniosła do czyszczenia dwutygodniowe 5D i co nazbierał śmieci to szkoda nawet..

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Drughi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    198
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax) Zobacz posta
    Drughi - co oznacza mniejsza dostępność szkieł Sony? Przykładowe Allegro pokazuje na chwilę obecną 6 (słownie: sześć) szkieł systemu 4/3 i 235 dla Minolty/Sony. W tamacie lamp błyskowych mamy stosunek 22/18 na korzyść Sony. Z 4 punktów, które wymieniłeś, dwa więc to po prostu kłamstwo. Jak myślisz więc, w takim układzie jak to może rzutować na pozostałe dwa punkty dla osoby, która sprawdziła Allegro?
    Ok, mogłem dopisać że "w moim mieście" dostępność szkieł Sony jest mniejsza". Np. "MediaMarkt" - Sony 1 obiektyw, Olympus 8. Lampy - Sony 1, Olympus 2. W wielu innych również tych typowo fotograficznych sklepach są podobne dysproporcje.
    OLYMPUS Your Vision, Our Future

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domi Zobacz posta
    Nie żebym się czepiał, ale czyszczenie jest realnie przydatnym ficzerem.
    Ostatnio tak rozmawialiśmy i czyszczeniach, właściciele E-3, A100, A700, 30D, 5D, K100D, k10D - wyszło jasno, że Ci którzy mają czyszczałkę po prostu mają o wiele mniejsze problemy z kurzem na matrycy. Kolega mający K100D i K10D przyznał, że widzi kolosalną różnicę między pierwszym, który czyszczenia nie ma i drugim który to ma.
    Tak że to jest i działa. A koleżanka przyniosła do czyszczenia dwutygodniowe 5D i co nazbierał śmieci to szkoda nawet..
    Zgadzam się że czyszczenie to przydatna sprawa.
    Tyle że postawiłbym je na końcu przy wyborze systemu.
    Co mi po aparacie z czyszczałką jeśli nie ma do niego potrzebnej mi optyki? Szczególnie że teraz praktycznie każdy aparat ma jakieś mniej lub bardziej skuteczne czyszczenie.

    IMHO różnice w jakości zdjęć (szczególnie tak do ISO400, a może nawet ISO800) pomiędzy A350 i E-520 są pomijalne (A350 ma trochę większą dynamikę i to może być plus dla aparatu Sony), dlatego decydowałbym się w oparciu o dostępną optykę. I tutaj obecność takiego 14-54 w 4/3 to duuuża zaleta.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Drughi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    198
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Hmm, nowych szkieł w ofercie jest podobna ilość i zakres zarówno w 4/3 jak i Sony, do tego pamiętaj że dla Sony jest większa oferta producentów niezależnych. Sony też rozwija swoją bazę optyki, niedługo wejdą nowe szkła 70-300G i 24-105G, czyli topowe szkiełka.
    Czy ja odnośnie tego punktu napisałem że u "Sonego" jest mniej? Stwierdziłem tylko fakt, że 4/3 ma dużą gamę obiektywów, co skłania mnie do zakupu aparatu tej marki. Na samym dole napisałem że przy wyborze należy brać również to pod uwagę, a jakiego wyboru dokona "aho" to już jej/jego sprawa.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Drughi ; 27.07.08 o 08:29
    OLYMPUS Your Vision, Our Future

  8. #28
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Też bym zdecydowanie nie stawiał na pierwszym miejscu czyszczenia matrycy, a owszem optykę. Jednak nie można pisać, że czyszczałki to tylko bajery - są, sprawdzają się świetnie.

    Co do ilości optyki do olka - jest najmniej tych obiektywów, brakuje wielu kluczowych, szczególnie ciężko jest przy stałkach, a rynek wtórny wręcz nie istnieje. Jak komuś oferta trafia w gusta to niech kupuje, ale nie można się oszukiwać wobec oczywistych faktów.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Bardzo jestem ciekawy czy aho już coś wybrał czy jedynie wsadził kij w mrowisko i sobie poszedł.

    Jeżeli wybrał to też jestem ciekawy dlaczego akurat to, a nie co innego.
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Bardzo jestem ciekawy czy aho już coś wybrał czy jedynie wsadził kij w mrowisko i sobie poszedł.

    Jeżeli wybrał to też jestem ciekawy dlaczego akurat to, a nie co innego.
    Ja też jestem ciekawy. Miejmy nadzieję że czegokolwiek by nie wybrał to będzie zadowolony.

    W sumie wybór w tej klasie jest trudny, jedynie do Canona nie mam przekonania.
    Zapraszam do albumu i galerii

Podobne wątki

  1. Olek e520 od 3 miesięcy
    By be_rcik in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.05.09, 15:35
  2. Nowe Sony ALFA ?
    By qazy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11.05.09, 23:27
  3. Olek E520 - zapytania
    By Marcin.slask in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24.02.09, 01:07
  4. SONY Alfa A200
    By The z00m in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 161
    Ostatni post / autor: 10.03.08, 10:23
  5. e-510 vs alfa 100
    By eterno in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30.10.07, 10:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.