Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 145

Wątek: ALFA 350 czy OLEK E520

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Ja tam się nie znam ale na pierwszy rzut oka narożniki olka E-510 są dla mnie bardziej "czyste" niż w a350, a co dopiero E-520. Przecież gorzej raczej nie będzie.

    sony: http://www.imaging-resource.com/PROD...AA350VFAWB.HTM
    olek: http://www.imaging-resource.com/PROD.../E510VFAWB.HTM
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sergiuszone Zobacz posta
    To pytanie jest trochę na opak. Pytasz o prace amatorskie. Wstrzymaj się z zakupem. Na urlopie będziesz miał wiele czasu na przemyślenia. Może po powrocie dojdziesz do wniosku, że do wymienionych zastosowań amatorskich lepiej będzie nadawał się E3. A na urlopie popstrykaj tym czym pstrykasz do tej pory.
    Super pomysł. A jak nie ma czym pstrykać? To co? Jak już przemyśli to pojedzie tam jeszcze raz żeby porobić zdjęcia tego czego nie mógł bo nie miał aparatu?
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #13

    Dołączył
    May 2008
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez geo Zobacz posta
    Alfa ma odchylany ekran ale tylko w jednej płaszczyźnie no i ciut mniej szum iw wyższych czułościach, za to ma ten szum brzydszy od olka.
    pozdr
    Chyba nie dokładnie tak.
    Właśnie porównałem wyniki testów na dpreview i optycznych i jasno z nich wynika ze przy wysokich czułościach alfa szumi zdecydowanie bardziej niż olek.
    Dodatkowo tak jak napisałeś szum ten jest paskudny - kolorowe plamy , w olympusie jest zdecydowanie ładniej.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    To może dajmy mu szanse i może sam powie. Sądząc po pytaniu o wesela, chrzciny i plenery wyszedłem z założenia, że coś tam ma. Ale faktycznie może nie mieć nic. Ale skoro do tej pory dał radę bez to i przez urlop wytrzyma.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Ja tam się nie znam ale na pierwszy rzut oka narożniki olka E-510 są dla mnie bardziej "czyste" niż w a350, a co dopiero E-520. Przecież gorzej raczej nie będzie.

    sony: http://www.imaging-resource.com/PROD...AA350VFAWB.HTM
    olek: http://www.imaging-resource.com/PROD.../E510VFAWB.HTM
    Tyle że to nie od korpusu zależy a od obiektywu. Dlatego mówimy zdecydowane nie kitowemu szkłu z Alfy.
    Ale jeśli w planach byłby zakup lepszego szkła to oferta Sonego staje się bardziej interesująca.
    Zapraszam do albumu i galerii

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Tyle że to nie od korpusu zależy a od obiektywu. Dlatego mówimy zdecydowane nie kitowemu szkłu z Alfy.
    Ale jeśli w planach byłby zakup lepszego szkła to oferta Sonego staje się bardziej interesująca.
    No chyba że tak. Szkła Sigmy czy jakieś tam inne to nie na moją kieszeń i dlatego patrzyłem na całe komplety. W dodatku amator ze mnie więc zanim wyczaje co i jak (jeżeli w ogóle wyczaje) to pojawią się nowe technologicznie. Jeżeli z mojego fotografowania będzie nici to wystarczą kity, jeżeli "coś" to wtedy będę widział sens stopniowej inwestycji.

    Myślałem, że pytający też bierze pod uwagę kity tym bardziej, że mówi o amatorstwie. No cóż ale widać są różne poziomy amatorstwa.
    Ostatnio edytowane przez Pi0trazy ; 26.07.08 o 16:23
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez aho Zobacz posta
    Który polecacie do pracy amatorskiej (fotki rodzinne,plenery, wesela chrzciny )
    Pilna sprawa, urlop się zbliża.
    Może E-510 dual kit, dobre body w przystępnej cenie i sprawdzone;
    ALPHA 350 + 18-70 ok. 2220 zł
    E-510 + 14-42 + 40-150 ok. 1712 zł
    E-520 + 14-42 + 40-150 ok. 2115 zł + torba http://www.ceneo.pl/1581849

  8. #18
    | OlyJedi Awatar meduzzzz
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Olsztyn/Bournemouth
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja sony'ego nawet nie bralem pod uwage, zastanawialbym sie jeszcze nad cannonem. Chociaz znawca nie jestem to wydaje mi sie, ze Olympus za dlugo juz siedzi w fotografii, by porównywac go z sonym. Po za tym e520 wychodzi z dwoma obiektywami - mamy szeroki kąt(14-42) i tele(40-150), dla mnie nie bylo innego wyboru na rynku.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Drughi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    198
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja osobiście wybrałbym Olympusa i jest kilka powodów które skłoniłyby mnie do zakupu tego aparatu (na jesieni pewnie to nastąpi - już nie mogę się doczekać).
    1. Porządniejszy korpus, chodzi mi głównie o jakość wykorzystanych materiałów do jego budowy.
    2. Czyszczenie matrycy (według mnie nie ma nikt lepszego).
    3. Ogólna dostępność obiektywów i akcesoriów (u "Alfy" z tym jest gorzej).
    4. Duża gama "szkiełek" (w tym momencie na rynku dostępnych jest ponad 30 obiektywów Cztery Trzecie, a oferta powiększy się w przyszłości).

    Co Ty wybierzesz to już twoja sprawa. Najlepiej jakbyś pojechał do sklepu i jednocześnie przetestował obydwa modele. Wybierz ten który najlepiej ''leży" w ręku, ten który według Ciebie jest przyjemniejszy w obsłudze. Oczywiście to co wymieniłem w podpunktach wyżej, też jest ważne i należy brać to pod uwagę. Ja już wiem co sobie kupię, a Tobie życzę udanego wyboru.
    OLYMPUS Your Vision, Our Future

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Miałem w ręku Sony i inne i będę się upieral, że ergonomia trzymania to E-3 nie do pobicia, a potem 510 i dalej inne. Po wzięciu sony700 miałem wrażenie, że trzymam cegłę z gipem. Bawiłem sie tym z pół godziny i już bolała mnie nasada kciuka. Kanciaste jest toto jakieś.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

Podobne wątki

  1. Olek e520 od 3 miesięcy
    By be_rcik in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.05.09, 15:35
  2. Nowe Sony ALFA ?
    By qazy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11.05.09, 23:27
  3. Olek E520 - zapytania
    By Marcin.slask in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24.02.09, 01:07
  4. SONY Alfa A200
    By The z00m in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 161
    Ostatni post / autor: 10.03.08, 10:23
  5. e-510 vs alfa 100
    By eterno in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30.10.07, 10:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.