Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: "Szeroki "tani kompakt

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    "Szeroki "tani kompakt

    Witam koleżeństwo
    Stanąłem przed wyborem dla znajomej kompaktu na wyjazdy i poszukuję opini pomocnych w wyborze tegoż.
    Wypatrzyłem w necie 3 typy:
    1.Lumix DMC-FX30
    2.Samsung L74w
    3.Ola FE-350 Wide

    Będę wdzięczy za opinie tych, którzy robili fotki lub mieli okazję zobaczyć u innych.
    A może macie jakieś inne propozycje. Warunek f<= 28mm i cena do 600PLN.
    Mały bo to dla kobiety.
    Stare posty przejrzałem i niestety nic nie znalazłem. Zaproponowałem jej GX100 ale mnie poprosiła o subwencję
    Z góry dziękuję.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  2. #2
    S4INT
    Gość
    Polecam zajrzeć na stronę: http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

    Porównujesz sobie jakiekolwiek dwa aparaty (w bazie jest ich mnóóóstwo) na takich samych ujęciach. Wg mnie najlepiej na jakimś wyższym ISO - wtedy zwykle widać największe różnice.

    Osobiście polecam Fuji f100. Sam niedawno kupiłem i jestem całkiem zadowolony. Ma szeroki kąt, wszystkie "kompaktowe bajery" typu face detection, duży lcd, podwójna stabilizacja itp. Na szerokim robi trochę beczkę, ale to nie przeszkadza raczej. Porządna metalowa obudowa, sprawia wrażenie solidnego. Kupiłem tego ponieważ właśnie w tych porównaniach zdecydowanie góruje nad konkurencją (zwłaszcza na wyższych ISO które są używalne, w przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli). Cena troszkę przekracza budżet (ok. 800zł), ale myślę że warto dołożyć i nie irytować się później jakością zdjęć jak z komórki...
    Pozdrawiam

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Dzięki, cholera ja to mam sklerozę, lustrzanki ze sto razy tam oglądąłem
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Niestety takimi drobnoustrojami to sie tam nie zajmują
    Ostatnio edytowane przez Morlok ; 26.07.08 o 10:42 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  4. #4
    S4INT
    Gość
    Jak nie? Tego samsunga tam znalazłem, Panasonic jest model wyższy, chyba (FX35), Olka rzeczywiście nie ma - FE-340 jest ale on chyba nie ma szerokiego kąta.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Tak Samsung jest, niestety reszty niet. Fx35 to juz inna matryca, więc porównanie niemiarodajne.
    Szkoda, ale dziekuję z pomoc
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jak wybrałeś, te 3, to idź z małzonką do sklepu i niech sprawdzi organoleptycznie i na podstawie tego wybierze.

    Nie ma co rozmawiać o jakości, bo dla amatorskich pstryków każda z nich będzie ok. (z doświadczenia )

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedź Grizz. Na szczęście nie mżonka, bo skończyło by sie na GX100 i musiałbym dopłacić. Niestety koleżanka jest marudna troszkę, a aparatów uzywa do ilustracji artykułów. Miałem nadzieję, że ktoś używa tego i ma opinię z praktyki.
    Nic to. skończy sie pewnie tym lumixie.
    Dzięki za jeszce raz zza odpowiedzi.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar zimny
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    273
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie pamiętam jakim samsungiem robili właściciele na kwaterach zdjęcia gościom.
    Jednak na papierze formatu 10x15 widoczne były potężne aberracje chromatyczne i ogólnie kolory jakieś nie takie.
    Z tej trójki to chyba lumixa bym wybrał.
    Olympus chyba ma bardzo ubogie menu, chyba nawet uboższe od starego modelu C-300.
    OM-D E-M5, 12-50, 45/1.8, E-510 dual kit, 14-54, FL-50,

  9. #9
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta


    Nie ma co rozmawiać o jakości, bo dla amatorskich pstryków każda z nich będzie ok. (z doświadczenia )
    Tu sie nie zgodzę - moja Mama miała Olka Mju mini i produkował straszne zdjęcia... nieostre, zaszumione, przepalone i kolory też raczej nie zachęcaly (takie dziwne, nie jak kompaktowe pokolorowane, raczej wyblakłe), a w pomieszczeniach można było sobie darować zdjęcia. I nie tylko ja to widziałem, ona też to zauważała a jest raczej zielona jeśli chodzi o foto. Z tym, że wygląd i wykonanie miał boskie
    Ostatnio edytowane przez S4INT ; 26.07.08 o 18:37

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Mam w domu fe-230... odbitki są świetne , na TV/lapcioku też pięknie isę prewzentują rodzice zadowoleni bardzo.

Podobne wątki

  1. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22
  2. Kompakt tudzież "bridge" z gatunku dla ambitnych.
    By motoko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22.07.08, 18:51
  3. Kompakt "prestiżowy" do street foto i nie tylko.
    By Oleryk in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 9.10.07, 17:31
  4. "[kompakt] Co polecicie do 1500zł"
    By mjr in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8.02.05, 08:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.