Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 201

Wątek: 5D i E3 (FF i 4/3) - doświadczenia

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Zaraz zaczniemy porównywać systemy a facet chciał tylko pofocić pod sekwoją i trochę kurzu mu wpadło do środka. Jedną wielką zaletą deszczu jest to, że się nie kurzy. A E3 jest uszczelniony.

  2. #22
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Tak na prawdę to prawdziwą konkurencją dla E-3 mógłby być D700, a nie taki ni pies ni wydra 5D
    Może ni pies ni wydra, ale w USA sztuka nówka jest już po 1750$ (2650$ w zestawie z 24-105L). IMHO tej ceny sprzęt na pewno jest wart. Za ~4000 PLN śmiało można to nazwać "FF pod strzechy"

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jak wynika z wątku nie pod strzechy tylko na wakacje. A jak strzechy to i drewniana podłoga. I jak tu focić bez stabilizacji?

  4. #24
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Sergiuszone Zobacz posta
    Jak wynika z wątku nie pod strzechy tylko na wakacje. A jak strzechy to i drewniana podłoga. I jak tu focić bez stabilizacji?
    24-105 jest ze stabilizacją

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ale w korpusie nie ma a jak wiadomo lepiej aby była właśnie tam. Taka drożyzna a tego nie ma tamtego nie ma i jeszcze kiepsko ostrzy.

  6. #26
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Sergiuszone Zobacz posta
    Taka drożyzna a tego nie ma tamtego nie ma i jeszcze kiepsko ostrzy.
    Pomyśleć ilu ludzi się nabrało na taki dziadowski korpus... Pewnie jakiegoś kompakta wsadzili w tę obudowę, bo przecież jakieś (pewnie dziadowskie) foty z niego wychodzą.

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Na grze „Chińczyk” jest taki napis: „Człowieku nie irytuj się” Ale skoro tak piszesz to pewnie coś w tym jest.

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sergiuszone Zobacz posta
    Ale w korpusie nie ma a jak wiadomo lepiej aby była właśnie tam. Taka drożyzna a tego nie ma tamtego nie ma i jeszcze kiepsko ostrzy.
    Lepiej albo i nie lepiej. Zależy kto testuje, bo wiarygodnego testu jeszcze nie udało mi się zobaczyć.
    Pewne są 2 fakty:

    Stabilizacja w obiektywie stabilizuje też obraz w wizjerze - to podobno pomaga przy kadrowaniu za pomocą teleobiektywów.
    Stabilizacja w korpusie działa ze wszystkimi szkłami.

    Tyle że to każdy wie.

    Ale jeśli tak się akurat składa że Twoje potrzeby pokrywają w pełni szkła ze stabilizacją.
    (np. 24-105IS i 70-200IS, albo w tańszej Nikonowskiej DXowej wersji 16-85VR + 70-300VR) to co za różnica gdzie ta stabilizacja jest?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    I jeszcze jedno. Taki 85mm 1.2L albo 50mm 1.2L podpięty do korpusu FF ze stabilizacją to byłoby coś fajnego, ale nie takiej opcji chwilowo.
    Ostatnio edytowane przez MAF ; 26.07.08 o 15:35 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Zapraszam do albumu i galerii

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    W razie by co na przyszłość.

    Co do działania stabilizacji to zgoda. Na początku mojej obecności na Forum zaproponowałem Dla zabawy zrobienie takiego testu ale jakoś nie było chętnych.

  10. #30
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A myślisz że taki test to łatwo zrobić? Bardzo bardzo trudno by dał rzeczywiste wyniki.

    Co do porównania 5D z E-3... nie to że ten pierwszy ma już kilka lat, a E-3 wciąż w sumie jest nowym aparatem. To jak zastanawiać się czy kupić hi-end laptop z tamtego roku czy nowiutkiego acera "z wszystkim".

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 25.02.09, 11:24
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28.10.07, 17:38
  3. Doświadczenia z C1 PRO
    By fidel_c in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 3.08.07, 21:55
  4. C5060WZ + zdjecia z filtrem IR doswiadczenia ?
    By Mlekocholik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.08.05, 23:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.