Strona 1 z 44 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 434

Wątek: E-510 a sluby

  1. #1
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    E-510 a sluby

    Czesc

    Dlugo zastanawialem sie czy stworzyc taki post, ale szereg pytan do samego siebie coraz bardziej mnie meczy.

    W lutym kupilem lustrzanke bylo moim marzeniem robienie zdjec i tak sie stalo. Zaczalem coraz wiecej inwestowac po chwili dokupywanie sprzetu itd itd.
    Nadszedl moment w ktorym zapragnalem robienia slubow - mysle ze to nie jest szczegolnie na poczatku latwy kawalek chleba. Ale dlaczego chce robic sluby? niektorzy pewnie pomysla dla kasy. Nie ukrywam, ze rowniez - ale glownym celem dla pokazania emocji otoczajacych pare mloda i ich gosci. Na pokazanie tego czego mozemy nie zobaczyc...

    We wrzesniu zostalem zaproszony na slub (robie go za darmo) jako glowny fotograf. Slub bedzie w Cerkwi, ceromonia ponoc jest niesamowita. Troche sie boje, moze nawet bardziej niz boje nie chcialbym komus (przepraszam za okreslenie) spieprzyc tego dnia nieudolnymi zdjeciami.

    Pomijajac kwestie umiejetnosci kolekcjonowalem sprzet, zadluzylem sie na raty sporo. W tej chwili dysponuje sprzetem: E-510, zd 12-60 SWD, ZD 40-150 (stara wersja), FL-36R, karty pamieci o lacznej pojemnosci 21 GB ( w tym lacznie 18GB Extreme III) plus BLM1 ktory pozycze od kolegi. Wiem, ze aparat jest najmniej wazny, wazne sa szkla i umiejetnosci. Ale chcialem sie zapytac czy to co w tej chwili posiadam wystarczy mi do spokojnego wystartowania z fotografia slubna? Szczegolnie mi chodzi o to czy E-510 poradzi sobie z postawionym przede mna zadaniem (iso itp). A zalezy mi na tym aby kolezanka i ja byli zadowoleni. Oraz czy dwa aku wystarczy? Chce zrobic duzo ujec by miec zaplecze do wybrania zdjec najlepszych.

    Czy zatem E-510 podola czy patrzec w kierunku E-3?

    Bede wdzieczny za wszelkie uwagi

    P.S
    Jesli wstawilem do zlego watku prosze o przestawienie tematu do odpowiedniego.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Masz chyba za słabą lampę

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    da radę

    moja połówka pstryka E-510 + 14-54 + FL-50 i póki co nie było niezadowolonych z efektów finalnych, kilka przykładowych galerii:

    1. http://www.tekken.hekko.pl/Elling/4/aga&jarek.htm

    2. http://www.elling.ovh.org/3/kasia&marcin.htm
    Ostatnio edytowane przez dziekan ; 20.07.08 o 22:07
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  4. #4
    | OlyJedi Awatar herbie_mp
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mysłowice, woj.Śląskie
    Posty
    665
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ślubów jeszcze nie robiłem, ale z tego co wiem, to lampa za słaba, Voovoo2 ma rację... Może na salę starczy, na średnią salę... Ale w Cerkwi Ci braknie światła...
    I ja bym raczej poszedł w kierunku, powiedzmy, 2 może 3 karty 4M i laptop żeby zrzucać fotki na bieżąco...
    Ale jak pisałem. Ja nie żaden fachowiec, ślubów nie robiłem...
    "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Fl36 - mniejsza moc to nie problem. Gorzej z ładowaniem - bardzo długo to trwa. Ja bym się z tą lampą nie odważył robić ślubu.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Aparat Ci styknie. Szkła również. Z lampą będzie ciężko. Rafał dobrze podpowiada. FL36 da ci raczej wystarczająco sporo światła. Problem jest z ładowaniem. Wiem bo sam pstrykałem kilka ślubów z FL36. Trzeba naprawdę rozważnie z nią postępować, chociaż mi zdarzyło się przegapić kilka ważnych ujęć w kościele. (no, ale ja się jeszcze uczę)

    Poniższe zdjęcie zrobiłem z FL36 w dość ciemnym kościele.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	patix.jpg
Wyświetleń:	1128
Rozmiar:	134,0 KB
ID:	5909  
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Ziootek1971
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    462
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez WildLight Zobacz posta
    Czesc

    Dlugo zastanawialem sie czy stworzyc taki post, ale szereg pytan do samego siebie coraz bardziej mnie meczy.

    W lutym kupilem lustrzanke bylo moim marzeniem robienie zdjec i tak sie stalo. Zaczalem coraz wiecej inwestowac po chwili dokupywanie sprzetu itd itd.
    Nadszedl moment w ktorym zapragnalem robienia slubow - mysle ze to nie jest szczegolnie na poczatku latwy kawalek chleba. Ale dlaczego chce robic sluby? niektorzy pewnie pomysla dla kasy. Nie ukrywam, ze rowniez - ale glownym celem dla pokazania emocji otoczajacych pare mloda i ich gosci. Na pokazanie tego czego mozemy nie zobaczyc...

    We wrzesniu zostalem zaproszony na slub (robie go za darmo) jako glowny fotograf. Slub bedzie w Cerkwi, ceromonia ponoc jest niesamowita. Troche sie boje, moze nawet bardziej niz boje nie chcialbym komus (przepraszam za okreslenie) spieprzyc tego dnia nieudolnymi zdjeciami.

    Pomijajac kwestie umiejetnosci kolekcjonowalem sprzet, zadluzylem sie na raty sporo. W tej chwili dysponuje sprzetem: E-510, zd 12-60 SWD, ZD 40-150 (stara wersja), FL-36R, karty pamieci o lacznej pojemnosci 21 GB ( w tym lacznie 18GB Extreme III) plus BLM1 ktory pozycze od kolegi. Wiem, ze aparat jest najmniej wazny, wazne sa szkla i umiejetnosci. Ale chcialem sie zapytac czy to co w tej chwili posiadam wystarczy mi do spokojnego wystartowania z fotografia slubna? Szczegolnie mi chodzi o to czy E-510 poradzi sobie z postawionym przede mna zadaniem (iso itp). A zalezy mi na tym aby kolezanka i ja byli zadowoleni. Oraz czy dwa aku wystarczy? Chce zrobic duzo ujec by miec zaplecze do wybrania zdjec najlepszych.

    Czy zatem E-510 podola czy patrzec w kierunku E-3?

    Bede wdzieczny za wszelkie uwagi

    P.S
    Jesli wstawilem do zlego watku prosze o przestawienie tematu do odpowiedniego.
    Może trochę off topic. Jestem posiadaczem E-500 i w sierpniu zeszłego roku przyszło mi "robić" nim ślub. Aparat miałem wtedy krótko i moja umiejętność w posługiwaniu się w nim były - delikatnie powiedziawszy - nieco mniejsze niż teraz. Olka wziąłem głównie po to żeby wykorzystać go przy zdjęciach w plenerze, ale po pierwszych fotkach nim zrobionych w kościele doszedłem do wniosku, że pozostanę już przy nim. Wtedy nie miałem jeszcze lampy i robiłem zdjęcia z fleszem wbudowanym w korpus. Efekty? Jak dla mnie (i dla młodych) całkiem niezłe. Kilka zdjęć poniżej. Jeszcze jedna rzecz - faktycznie FL-36 może być trochę za słaba do focenia w kościele. Używam jej od kilku miesięcy i żałuję, że pożałowałem trochę więcej pieniędzy na FL-50, ale nic straconego, zawsze można lampę wymienić...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8040467.JPG
Wyświetleń:	1124
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	5904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8040554.JPG
Wyświetleń:	1093
Rozmiar:	1.000,8 KB
ID:	5905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8040558.JPG
Wyświetleń:	1028
Rozmiar:	1,12 MB
ID:	5906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8040438.JPG
Wyświetleń:	1038
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	5910  

    Ziootek
    E-30; E-P3; mZD 14-42; "dekielek" 15 mm; ZD 14-54; ZD 9-18; ZD 40-150; Sigma 24; Metz 48-AF1

  8. #8
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jesli chodzi o sama cerkiew ponoc jest bardzo jasno i od groma zlota wiec mysle ze i od zlota uzykam troche swiatla. Witrazy nie bedzie wiec o to sie nie martwie. Skoro zeszlismy na temat Fl-36 z tego co kiedys czytalem jest jak Rafal pisze, ze moc jest ok tylko problem z ladowaniem. Biorac pod uwage ze w Cerkwi kazda czynnosc jest powtarzana trzy razy (wiec tutaj nie bedzie wyscigu szczurow) mam czas na przemyslenie kadru oraz na to aby lampa sie naladowala. Do uzytku wlasnego nigdy nie mialem powodu do narzekan (moze tez ma wplyw jakosc aku?) lub moze to, ze sluby to troche inna "dzialka" fotografii?

    Czy ktos robil juz slub z Fl-36/Fl-36R i ma jakies doswiadczenia?

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez voovoo2 Zobacz posta
    Masz chyba za słabą lampę
    Ta lampa kompletnie sie do tego nie nadaje.

    Nie chodzi tutaj o liczbe przewodnia, ktora nie jest taka zla ale
    jest POWAZNY PROBLEM z ladowaniem sie miedzy kolejnymi blyskami.

    Wczesniej nie mialem takiej swiadomosci bo ta lampa byla chwalona i
    nie wzialem tego pod uwage.

    Dwa tygodnie temu fotografowalem uroczystosc i niestety
    wiele ujec stracilem bo lampa... ZMULILA i czas ladowania
    byl dobre ponad kilka sekund a tutaj akcja sie stale dziala.

    Niestety... FL-36R dobra ale dla zdjec okazjonalnych gdzie
    nie masz akcji.

    Przykre jest ze mam prosta manualna lampe do Canona No-name i ona
    ma liczbe przewodnia okolo 30 i laduje sie srednio co 1.5 s.
    Gabarytowo wcale nie jest o wiele wieksza od FL-36R.
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 20.07.08 o 22:11
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  10. #10
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Pstryknąłem z FL36 kilka ślubów i nie zgodzę się ze zdaniem, że tą lampą się nie da. Jest trudno, ale się da.

    WildLight - przede wszystkim zaopatrz się w dobre akumulatory. Najszybciej kupisz na allegro Sanyo Enloop. Ja zmieniam aku co 40-50 strzałów, bo po tej ilości FL36 zaczyna się dłyużej ładować. 8 sztuk aku to minimum. Do tego max korzystaj ze światła zastanego, wtedy nie strzelasz lampa na max. FL36 ładuje się długo, ale po mocnym błysku. Jeśli błyskasz słabiej ładuje się całkiem przyzwoicie. W kościele spróbuj podbić iso i korzystać z trybu SLOW, wtedy lampą tylko zamrozisz ruch. Na pewno komfort pracy z FL50 jest nieporównanie wyższy, ale FL36 też się da. Na ślubie nie ma strasznej akcji, bez przesady.
    Ostatnio edytowane przez rafrog ; 21.07.08 o 00:23
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

Podobne wątki

  1. e-3 czy 50D na śluby?
    By maryo in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30.01.09, 00:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.