Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: mam szybie pytanie w sprawie cła - zakup w USA

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Śląsk Mysłowice
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    mam szybie pytanie w sprawie cła - zakup w USA

    Witam Wszystkich
    Zakupowalem na Allegro obiektyw z USA od osoby fizycznej. Obiektyw nie dość ze szedł ponad 2 miesiące to jeszcze dostałem wezwanie z Urzędu Pocztowego celem uzupełnienia danych - zawartość paczki i jej wartość - z pisma wynika że sprzedający coś tam źle opisał na paczce i że próbuje ominąć w ten sposób przepisy celne- jak znam zycie napisał ze gift a ubezpieczył od wartości ktora przekracza kilkadziesiąt Eur co wzbudziło podejrzenia - i sprzęt trafi do Urzędu Celnego.
    Pytanie pierwsze - czy jest tak jak myślę powyzej czy pismo standardowe
    pytanie drugie - jakie jest cło na obiektyw fabrycznie nowy - wartość ok 1200zł.
    z gory dzieki za szybką odpowiedz, chyba po tak dlugim czasie oczekiwania nie chce mi sie probować pogrywac z instytucjami tego zlodziejskiego Panstwa- nie dosc ze clo to jeszcze Vat od ceny zakupu plus pozostalych kosztow ale jak trzeba to trzeba
    Bepeh
    Przeszedlem droge od SMIENY 8M, analogowy kompakt Kodaka, Zenita 12XP, Pentagram Photon 434, i jak na razie stalem sie posiadaczem E500. Jestem amatorem wiec z gory przepraszam za niektore pytania...
    E500, Zuiko 17,5x45,14-54,40-150 stara wersja, 50-200, karty CF i XD SUNDISK/Olympus...

  2. #2
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Sprowadzałem (ale miałem rachunek z USA) cło mi odpuścili ale 22% VAT - to zabolało (choć i tak było warto ).
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  4. #4
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    jak masz rachunek w paczce to od wartosci z rachunku-jak nie-to bedzie drozej. plac i sie nie migaj, bo paczka wroci do nadawcy.
    a tak nawiasem-zdradz mi nicka tego "dobroczyncy" i "znawcy tematu" z allegro a najlepiej daj linka do aukcji.
    pzdr
    PS
    zapomnialem dodac, ze jesli to ty placiles za wysylke, to cale te koszty pojda pewnie do kieszeni nadawcy, bo moze wystapic o zwrot kosztow wysylki ze wzgledu na niedotrzymanie terminu dostawy... ale juz wiecej nie pisze... nie chce cie jeszcze bardziej denerwowac...
    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 15.07.08 o 00:17
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  5. #5
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Ech współczuję, bo każdego szlag by trafił.
    Jestem za K@czym, podziel się nickiem, by jeszcze ktoś nie wpadł.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    na pewno dołożą Ci 22% vat`u + ewentualnie 6% cla na optyke(kwestia przypadku) i 3,5zl za pobranie kasy od listonosza.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    i co dowiemy się kogo omijać na allegro?

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Śląsk Mysłowice
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    kogo omijać na Allego i innych stronach aukcyjnych

    Witam
    dziekuje za wszystkie odpowiedzi, ponizej sprzedawca ktorego nalezy unikac z wielu powodow mimo pozytywnych komentarzy.

    Dane kontaktowe Sprzedającego martino000 (139):

    marcin plichta
    1950 de forest ln
    60133 hanover park
    6305320288, 6303729166
    tiptopcc@op.pl

    1. Po pierwsze zarabia na wplaconych srodkach od Klientow, prawie w kazdym przypadku, jak mailowalem z osobami z pozytywnymi komentarzami dla Martina wysylka nastepowala co najmniej tydzien po wplacie kasy mimo ze w mailach twierdzil inaczej.
    2. Praktycznie zerowy kontakt mailowy-przez cale 3 miesiace od zawarcia transakcji udalo mi sie nawiazac z nim 2 kontakty -raz jak podal konto na ktore nalezy wplacic kase i drugi raz gdy zglosilem transakcje jako spor na Allegro i zagrozilem zgloszeniem sprawy na prokurature.
    3. Pod telefonem tez go nie ma.
    4. Niezadowolonych mysle/jestem pewny ze jest wiecej ale towar wreszcie do nich dotarł, udalo sie wyslac towar z ręki do ręki bez pośrednictwa instytucji zbierających jałmuznę ale sam uświadomiłem kilku innych nabywcom co im grozi przy pustej gwarancji i braku paragonu/faktury potwierdzającej zakup.

    pozdrawiam
    Ja na pewno skorzystam z regulaminu Allegro i wystapię do Sprzedającego o zwrot kosztów ponad koszty wylicytowane z Allegro.
    Bepeh
    Przeszedlem droge od SMIENY 8M, analogowy kompakt Kodaka, Zenita 12XP, Pentagram Photon 434, i jak na razie stalem sie posiadaczem E500. Jestem amatorem wiec z gory przepraszam za niektore pytania...
    E500, Zuiko 17,5x45,14-54,40-150 stara wersja, 50-200, karty CF i XD SUNDISK/Olympus...

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    bepeh-

    Jakie Państwo masz na myśli pisząc złodziejskiego Państwa?
    Ostatnio edytowane przez Sergiuszone ; 16.07.08 o 16:48

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Śląsk Mysłowice
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    ja nie uzylem slowa zlodziejskie

    Jałmuzną nazywam nasz VAT, co do akcyzy nie mam uwag...
    Bepeh
    Przeszedlem droge od SMIENY 8M, analogowy kompakt Kodaka, Zenita 12XP, Pentagram Photon 434, i jak na razie stalem sie posiadaczem E500. Jestem amatorem wiec z gory przepraszam za niektore pytania...
    E500, Zuiko 17,5x45,14-54,40-150 stara wersja, 50-200, karty CF i XD SUNDISK/Olympus...

Podobne wątki

  1. W sprawie uszkodzonego ZD 40-150/3.5-4.5
    By Eddie in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 25.04.13, 13:34
  2. Pomoc w sprawie SP-350
    By vicor33 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13.07.09, 19:00
  3. Jeszcze w sprawie I konkursu
    By lass in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 8.12.04, 10:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.