Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: mam szybie pytanie w sprawie cła - zakup w USA

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Śląsk Mysłowice
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    cd negatywa dla tego Sprzedajacego

    Witam
    do wczesniej wymienionych wad Martina000 dołącze po odbiorze obiektywu kolejne:
    - wysłal obiektyw blisko 1 Miesiac po wplacie
    - nie dolaczyl dowodu zakupu, gwarancja nie podbita
    - sciemnial w mail-u o ubezpieczeniu towaru na poczcie USA od wartości a ubezpieczył na 1/3 ceny w USA
    - opakowanie jak na towar za 1000zł załosne
    slowem nie polecam usług Pana Marcina Plichta.
    i jaki komentarz takiemu czlowiekowi sie nalazy na ALLEGRO - niby towar dotarl, i sprawny i widac ze fabrycznie nowy ale pozostało duze ALE...
    Bepeh
    Przeszedlem droge od SMIENY 8M, analogowy kompakt Kodaka, Zenita 12XP, Pentagram Photon 434, i jak na razie stalem sie posiadaczem E500. Jestem amatorem wiec z gory przepraszam za niektore pytania...
    E500, Zuiko 17,5x45,14-54,40-150 stara wersja, 50-200, karty CF i XD SUNDISK/Olympus...

  2. #12
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    negatwyny, bo:
    *nie masz gwarancji
    **w momencie zakonczenia aukcji nie posiadal licytowanego towaru
    *nie masz pewnosci, ze towar jest nowy-nie masz dowodu zakupu -moze byc nawet roczny mimo nieskazitelnego wygladu-tzw refurbished(na co wskazuje kwota ubezpieczenia)
    * brak kontaktu ze sprzedajacym
    *kosmicznie dlugi czas oczekiwania

    zreszta to twoja decycja
    pzdr
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Śląsk Mysłowice
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    no tyz fokt...

    ... w kazdym razie roznica w jakosci zdjec pomiedzy posiadanym 17,5 do 45 a nowym nabytkiem jest makabrycznie duza...
    az takiej sie nie spodziewalem...
    Bepeh
    Przeszedlem droge od SMIENY 8M, analogowy kompakt Kodaka, Zenita 12XP, Pentagram Photon 434, i jak na razie stalem sie posiadaczem E500. Jestem amatorem wiec z gory przepraszam za niektore pytania...
    E500, Zuiko 17,5x45,14-54,40-150 stara wersja, 50-200, karty CF i XD SUNDISK/Olympus...

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2003
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    50
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bepeh Zobacz posta
    ... w kazdym razie roznica w jakosci zdjec pomiedzy posiadanym 17,5 do 45 a nowym nabytkiem jest makabrycznie duza...
    az takiej sie nie spodziewalem...
    Sprawdzałeś styki, były nietknięte czy był już zakładany do body. Ja miałem nówki z usa i styki sprawdzone pod lupą 10x nie miały żadnej ingerencji, fabrycznie czyste.

  5. #15

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    zilone płuca POLSKI
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dane kontaktowe Sprzedającego martino000 (139):


    ja powiem ci tyle że powinieneś być szczęśliwy że dostałaś obiektyw.
    Cło owszem boli, ale gorzej by ciebie zabolało żeby obiektyw do ciebie nie dotarł bo albo paczka zaginęła albo martino000 nie wysłał paczki.
    Mi to chyba raczej nie wysłał i stuknął na ponad 4000,- i a nie paczki a ni obiektywu a cło bym z chęcią zapłacił. Bo lepiej mieć obiektyw z cłem niż wpłacić kasę i nie mieć nic, czekając ponad 3 miesiące.
    Już wiele osób tak zostało oszukanych na allegro a allegro ma to serdecznie gdzieś. I reklamuje się ma Program Ochrony Kupujących który działa tylko jak transakcja zawarta tylko w Polsce a jak kupisz z USA to już zero .

    Sprawa trafiła na policję.
    Ostrzegam przed martino000.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    sprzedawca ktorego nalezy unikac z wielu powodow mimo pozytywnych komentarzy.

    Dane kontaktowe Sprzedającego martino000 (139):



    ja powiem ci tyle że powinieneś być szczęśliwy że dostałaś obiektyw.
    Cło owszem boli, ale gorzej by ciebie zabolało żeby obiektyw do ciebie nie dotarł bo albo paczka zaginęła albo martino000 nie wysłał paczki.
    Mi to chyba raczej nie wysłał i stuknął na ponad 4000,- i a nie paczki a ni obiektywu a cło bym z chęcią zapłacił. Bo lepiej mieć obiektyw z cłem niż wpłacić kasę i nie mieć nic, czekając ponad 3 miesiące.
    Już wiele osób tak zostało oszukanych na allegro a allegro ma to serdecznie gdzieś. I reklamuje się ma Program Ochrony Kupujących który działa tylko jak transakcja zawarta tylko w Polsce a jak kupisz z USA to już zero .

    Sprawa trafiła na policję.
    Ostrzegam przed martino000.

    sorki za jeszcze raz ale jestem po raz pierwszy na forum
    Ostatnio edytowane przez nico ; 26.08.08 o 04:07 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #16

    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: mam szybie pytanie w sprawie cła - zakup w USA

    Witam, słuchajcie. Równiez zostałem oszukany. Wiem że jest więcej osób oszukanych, być może możnaby zebrać i wtedy prokuratura zrobiłaby coś konretnego w tej sprawie, przynajmniej w sprawie karnej. Bo jak do tej pory to prokuratura ewidetnie olewa sprawę. Przy okazji.... jakiś dziwny zbieg nazwisk, czyżbyśmy mieli swój udział w powstaniu Amber Gold? Może ten przekręt był stworzony w ten sposób, że Plichta siedział cały czas w kraju...

    mój adres eqt@poczta.onet.pl
    Ostatnio edytowane przez dr_aus ; 31.08.12 o 20:34

Podobne wątki

  1. W sprawie uszkodzonego ZD 40-150/3.5-4.5
    By Eddie in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 25.04.13, 13:34
  2. Pomoc w sprawie SP-350
    By vicor33 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13.07.09, 19:00
  3. Jeszcze w sprawie I konkursu
    By lass in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 8.12.04, 10:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.