Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: W starej fabryce

  1. #1
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    W starej fabryce

    Prosze o krytyczne oceny.


  2. #2
    Awatar kag
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    23
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    jak ma byc krytycznie to prosze bardzo:

    o co chodzi na tym zdjeciu? co tu jest najwazniejsze? na czym polega pomysl na to ujecie? przydallby sie jakis szczewgol ktory bylby kluczowym punktem ujecia, bo tak to wszystko fajnie, ale wszystko jest troche uciete, takie zmiksowane ;D to taka moja skromna opinia bo nie poczuwam sie do pouczania kogokolwiek nt fotografii :X
    Olympus C4000 + 128
    Let the Hope burn in your eyes

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    59
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    skoro prosisz o krytyke, to prosze. 1. jak poprzednik zauwazyl to masz balagan w kadrze i uwaga ogladajacego jest rozproszona. gdybys zrobil zdjecie z mniejsza glebia ostrosci i wyostrzyl tylko jedno to cos, to reszta by tak nie przeszkadzala. 2. wydaje mi sie, ze kadr jest za waski. pokazal bym troche wiecej scian i wtedy uwaga skupila by sie na grupie obiektow. 3. oprocz tego w tym zdjeciu czegos brakuje (troche PS). ja bym je przyciemil, odrobine kontrastu (sprobowal bym z sepia lub w odcieniach szarosci, ale wtedy dodal bym troche szumow i nalezalo by przetestowac).

    poza tym to fajne.

    ale mi sie ostatnio jezyk wyostrzyl, mam nadzieje ze nie masz mi tej krytyki za zle, moich nikt nie chce krytykowac, wiec sam sie wyzywam na innych
    duch olympusa nadal jest ze mną

  4. #4
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Balagan w kadrze jest odwzorowaniem balaganu w rzeczywistosci (usypisko starych elementow - podpory pod zbiorniki w browarze).

    Zmniejszenie glebi ostrosci w aparacie cyfrowym, jak wiadomo, nie jest takie proste. Nie ma tu wyraznie rozdzielonych planow.

    Szerszy plan bylby zaklocony zbyt wspolczesnymi elementami. Zreszta jestem zwolennikiem ciasnego kadrowania, co oczywiscie nie zawsze musi byc najlepsze

    Troche wiecej obrobki w PS moze by sie rzeczywiscie przydalo. Warto by chyba przyciemnic elementy na pierwszym planie.

    Jesli chodzi o sepie albo szarosc, to uwazam, ze obecna kolorystyka jest waznym elementem zdjecia. Nie wiem natomiast jak to wyglada na waszych monitorach, bo jak wiadomo praktycznie kazdy monitor inaczej odwzorowuje kolory.

    Dziekuje za opinie.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Według mnie jest dość dobrze, kolor urzeczywistnia ten złom, sepia lub b&w sprowadzałyby do wizualizacji pokroju archiwalnego, staroci itp. a to przecież są współczesne rupiecie, gdzie odcienie brązu i rdzy tworzą właśnie ten obraz starych rupieci. Zdjęcie wyglądałoby oczywiście bardzo dobrze gdyby było w sepii lub b&w.

    Przykładowo taka półsepia ze stonowanym brązem, szarawym nadaje się idealnie:


    Racja jest też w tym, że jest pewien chaos, nie ma punktu zaczepienia i wzrok błądzi po kadrze, ale to już szczegóły.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    ja skadrowalbym z lewej strony tak zeby sciany nie bylo widac.. albo robisz calosc gdzie widac wiecej scian lub tylko te elementy co tam sie walaja. Tak czy owak nie czuje klimatu z martwa natura...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #7
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    [MichelCat] Muszę przyznac, ze ta sepia rzeczywiscie wyglada dobrze. Pomoglo tez wyostrzenie zdjecia. Ale nie moge juz wykorzystac tego pomyslu w tym zdjeciu, bo wtedy nie ja bylbym autorem
    Na przyszlosc bede probowal tez w tym kierunku. Na razie moja znajomosc PS jest dosc podstawowa.

  8. #8
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A mnie się to zdjęcie podoba
    Taka odskocznia od kwiatków, zachodów słońca, itp.
    Co do kompozycji to gdzieś kiedyś czytałem w mądrej książce o jedności motywu, i tutaj chyba to ma miejsce.
    Zdjęcie w kolorze jakoś bardziej odzwierciedla rzeczywistość wg mnie, widać znak czasu w postaci wszechobecnej rdzy.

    PS. Złomiarze jeszcze nie wpadli na ten trop

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

Podobne wątki

  1. Blog o starej fotografii
    By dzemski in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23.01.08, 13:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.