Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: E-520 i problemy z ostrzeniem?

  1. #11
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zimny Zobacz posta
    I tu muszę cię RE rozczarować.
    Nikon nie dość, że nie złapał AF, to jeszcze złapał nie tam, gdzie trzeba.
    Przeczysz sobie.

  2. #12
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    D40 - hmmm, możliwe, że ten korpus jest aż tak mocno pokastrowany. D80 czy nawet mój stary D70 zamiatają.
    A co robi FP, nie mam pojęcia. Na temat AF mam jedynie własne doświadczenia. Sporo aparatów przeszło przez moje ręce. Mam zresztą teraz w domu trzy różne systemy.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 8.07.08 o 23:35
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #13

    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lucca Zobacz posta
    AF jest odpowiedni nawet razem z kitem.Wiecej,nawet ostrosc wylapie z zalozonym deklem-lepiej nie trzeba.
    Mozesz kupowac spokojnie.Nigdy nie mialem sytuacji,zeby AF sie pomylil.
    Tym łapaniem ostrości przez dekiel mnie przekonałeś

    J.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar zimny
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    273
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Przeczysz sobie.
    OK
    Napiszę ponownie z rana odświeżony

    W nikonie nie dość, że AF długo się zastanawiał, to jak złapał, to nie tam gdzie trzeba.
    Zrozumiałe??

    BTW
    A i poprawię model - to był D60.
    W tym samym czasie dwóch kolesi kupiło nikony, jeden D40, drugi D60.
    Ostatnio edytowane przez zimny ; 9.07.08 o 11:49

  5. #15

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ""Canon nie ma świetnego AF. Właściwie to największa słabość Canona. Nikon rządzi. Olek ma przyzwoity AF, choć w tanich aparatach boli brak większej ilości pól (jak w E3 było by optymalnie).
    Fatalny AF ma Pentax, średni Sony.""

    Nie znam Pentaxa ani Sony, ale z Canonem miałem styczność (350D i 400D) w obu aparatach AF był OK. ale zdarzały mu się totalne wpadki. Raz na prymicjach w najważniejszym momencie, podniesienie, ostrość ustawił cudownie, ale nie na ks. prymicjancie, tylko na ołtarzu kilka metrów za nim. Canony mają więcej punktów pomiarowych, jest to może i lepiej, ale bpotrafi pięknie wyostrzyś nie tam gdzie trzeba. Olek (miałem E-500, teraz E-510) ma ich tylko trzy i można tak manipulować przy ostrzeniu aby uniknąć takich wpadek jak wyżej. W ciemnych miejscach Canon też nie jest rewelacyjny, na pewno nie lepszy od Olka. Olek z zewnętrzną lampą, przy włączonym podświetlaniu AF (mam Metza 48AF-1) nie ma żadnych problemów, ostrzy dokładnie i nawet szybko.
    ...dobra puszka, nigdy nie jest zła. Oly E-510 z Metzem 48AF-1.Do tego Nikon D7000 i D5100, Nikon SB600, Sunpak PZ5000AF i jeszcze trochę innego sprzetu.

  6. #16
    fotolek
    Gość
    Do Jarka.
    1 Matryca Olka nie widzi obrazu podczas normalnego kadrowania i ustalania parametrów. Ostrość jest ustawiana przez odrębny układ i korygowana programem z tym co zarejestruje matryca. Rzecz w tym że nie wszystkie egzemplarze mają to dobrze skorygowane.

    2.Sposób sprawdzenia jest następujący.
    Dla pewności wykonaj punkty a i b, ważniejszy jest podpunk b. Podpunkt a możesz pominąć. Daje on jednak większą pewność sprawdzenia.

    a) Zapnij sprawdzany obiektyw do aparatu. Unieruchom aparat najlepiej na statywie. Ustaw duży otwór przysłony, nastaw ogniskową na 1/3 wartości.Skieruj aparat na kontrastowy obiekt (najlepiej na jakiś folder reklamowy).Wciśnij spust do połowy aby uzyskać potwierdzenie ostrości.

    b) Nie wyłączając aparatu zmień ogniskową na 2/3 wartości, przysłony bez zmiany. Skieruj aparat na kontrastowy obraz jak poprzednio, wstępnie skadruj w wizjerze. Włącz LV natepnie wciśnij AEL/AFL. Aparat zamknie lustro, wykona pomiar ekspozycji z ostrością i wyswietli ponownie obraz. Powiększ obraz i sprawdż jakość. Jeżeli cię zadowala kupuj, jak nie sprawdzaj następny.

    Cynności możesz wykonać dla obu kitów, nie będzie klopotów z FF/BF. przy okazji ocenisz szybkość dzialania AF.
    I to wszystko pozdrówka i ciesz się nabytkiem.
    Ps. To moja sprawdzona metoda nie poparta autorytetami.
    Ostatnio edytowane przez fotolek ; 11.07.08 o 18:30

Podobne wątki

  1. Problem z ostrzeniem na Helios 58mm M42
    By Mindetonation in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29.08.10, 01:12
  2. [e620] Problem z ostrzeniem i stabilizacją
    By piotrek95 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26.08.10, 19:45
  3. Olek E-330 problem z ostrzeniem
    By lucas_g in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16.12.07, 21:16
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31.08.06, 06:10
  5. E-500 problem z ostrzeniem
    By Grzassman in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 9.06.06, 21:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.