Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: O fotografii przyrodniczej słów kilka

  1. #21

    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Przyroda, w ogólnym tego słowa znaczeniu, to najczęstszy temat moich zdjęć. Nie wyobrażam sobie jak można robić zdjęcia czegoś, czyli w pewnym sensie podziwiać to, a równocześnie niszczyć. Człowiek już dość namieszał w świecie, więc chociaż to co zostało mógłby szanować. Jak widzę porozrzucane śmieci w lesie, stare opony i inne podobne, to po prostu przykro się robi

  2. #22
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Wielkie dzięki za tak cenne informacje.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  3. #23
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Wraz z kilkoma zdjęciami, zamieściłam tekst na odświeżonej stronie.
    http://www.annaw.pl/fotografia/fotog...zyrodnicza.php
    W "pisaniu" jest Początki fotografii przyrodniczej, może dzisiaj dorzucę.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Bardzo dobre rady, gratuluję autorce artykułu.
    Dla osób interesujących się makro chciałem dodać link do artykułu który mi pomógł i pewnie nie tylko mi, naprawdę warto przeczytać
    http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-317-0.php
    jest tam dużo wskazówek dla początkujących i nie tylko
    mam nadzieję że się przyda
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Oba artykuły przeczytałem z zainteresowaniem i mam nadzieję, że z pożytkiem zarówno dla środowiska jak i moich zdjęć.

    Może ktoś z forumowiczów zechciałby polecić jakieś książki przyrodnicze. Przymierzając się do fotografowania różnych stworzeń chciałbym dowiedzieć się czegoś, o ich trybie życia, żerowania, gdzie dany gatunek najłatwiej spotkać itd. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

    Pozdrawiam.

  6. #26
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    dla interesujących się fotografią przyrodniczą

    Jutro (22.03.2009) będzie reportaż w programie UWAGA (godz 19.45) z Adamem Wajrak - dziennikarz, ekolog, obrońca zwierząt
    http://m.onet.pl/_m/38fcc29397f1fa44...c7933,35,1.jpglink do strony

    http://uwaga.onet.pl/17383,wideo,866...,reportaz.html

  7. #27
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Mamy okres lęgowy wielu gatunków ptaków, odświeżam więc stary temat, tym bardziej, że pojawiają się w naszej galerii zdjęcia piskląt w gniazdach...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    Przy gniazdach

    Pd zdjęciem w galerii odpisałem. W tym konkretnym wypadku obyło się pewnie bez szkody, chyba że w celu czystszego ujęcia wycięto gałązki osłaniające gniazdo .

    Przy gniazdach powstaje bardzo dużo fotografii przedstawianych potem jako niegniazdowe. Bo jajek nie widać to w porządku. Co rusz takie widzę na stronach fotografii przyrodniczej mimo, że takowych zamieszczać tam nie wolno. Wystarczy czasem spojrzeć na pozę ptaka, układ piór ( czy nie najeżone) , wyprężona , zaniepokojona postawa...To ja już wolę prosto z mostu jak w galerii.

    Szkodliwość jest największa w przypadku budowania w pobliżu gniazd czatowni, bud itp, a i samo fotografowanie powinno mieć ręce i nogi. Ptak MUSI po powrocie na gniazdo spokojnie usiąść ( i posiedzieć z godz aż jajka dogrzeje). Zdjęć nie należy robić przy pierwszym podchodzie dorosłego do gniazda. Mało jednak kto ,,wytrzymuje" . Miałem nawet kiedyś propozycję spłaszania rycyka z gniazda tylko po to by zdjęcia były bardziej ,,dynamiczne" , a nie siedzącego godzinami bez ruchu na jajkach dorosłego.

    Książki pisać.

    Przy wielu gatunkach nie wolno zacząć budowy ukrycia zanim nie wyklują się młode, przy innych lepiej wogóle nie zaczynać - porzucają nawet młode ( błotniaki ) . Fotografując małe śpiewaki nie wolno wycinać gałązek by uzyskać czyste kadry ( słońce i drapieżniki załatwią gniazdo).

    Najlepiej, jak się już trafi na lęg, zrobić pamiątkową fotografię i pójść dalej. Ptaki po chwili wrócą i wszystko wróci do normy.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Jakies trzy lata temu mama szpak i tata szpak zbudowali sobie gniazdo na tarasie u mnie na ogrodzie.Na takim malym stoliku w rogu.
    Myslelismy,ze to ich syzyfowa praca.Jednak bylo 5 jajek i 5 mlodych.My siedzielismy na tarasie a rodzice mlode wychowywaly.Doszlo do tego,ze wnuk zbieral dzzownice i kladl na stole a rodzice nie czekajac jak odejdzie odbieraly je i karmily mlode.Chalas byl przez dobre dwa tygodnie a moze i dluzej.Mlode wyfrunely jednego poranka jak siedzielismy przy stole.Juz nigdy zaden z ptakow nie wrocil na taras.Ale na ogrodzie bylo je slychac.O czeresnie nie walczylismy pozniej i do dzis nie walczymy.Niech se jedza,ja se to kilo czy dwa kupie.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Trochę wykopię z niebytu...
    Może by przykleić...
    Ostatnio edytowane przez K_Puchatek ; 13.05.11 o 23:19
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

Podobne wątki

  1. Początki fotografii przyrodniczej
    By robcio_wisnia in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18.03.09, 20:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.