Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 147

Wątek: Wystawa Rafała Czarnego

  1. #41
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Kociasek, z tym cynizmem palnąłeś głupotę i potem jeszcze zamanipulowałeś definicyję cynizmu cytując tylko jej fragment.

    "Cynizm (wg. słownika PWN) to: otwarte, wyzywające i lekceważące odnoszenie się do ogólnie szanowanych pojęć, praw, osób. Kłamać z cynizmem.
    Cynizm wypowiedzi, postępowania".

    Fotografuję żebraków ponieważ są elementem miejskiego krajobrazu. A ja swoimi zdjęciami tylko rejestruję rzeczywistość. To, że Ty ich nie chcesz oglądać nie zmienia faktu, że oni po prostu są.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 9.07.08 o 13:57
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #42
    Awatar kociasek
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Fotografuję żebraków ponieważ są elementem miejskiego krajobrazu. A ja swoimi zdjęciami tylko rejestruję rzeczywistość.
    Rafale, człowiek to coś więcej, niż słup czy drzewo. Czasem świetnie to rozumiesz, czasem zachowujesz się jak paparazzi. Pracowałeś ponad rok dla Super Expresu? To wiele tłumaczy.

  3. #43
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja nie uważam, żeby fotki Rafała były czymś złym, wręcz odwrotnie.
    Fotki żulików, żebraków (a to tylko niektóre z jego zdjęć) pokazują nam tych ludzi, ludzi od których wszyscy się odwracają i patrzą w ścianę kiedy obok nich przechodzą. A przecież oni są wśród nas... .

    Poza tym Rafał wspomniał, że rzuci im czasem "złotóweczkę do kubeczka", tak więc na pewno się cieszą

    Około 2-3 tygodnie temu chodziłem z aparatem po Wrocławiu. Udałem się do centrum, chcąc pofocić trochę podwórek, kamienic od tyłu itd., miałem nadzieję napotkać jakieś kuriozalne czy ciekawe obrazki Na Świdnickiej, za H&M zagadał do mnie jakiś gość, wyglądał normalnie, zapytał co focę, chwile pogadałem. Okazało się, że jest bezdomnym i strasznie chce, żeby mu pstryknąć kilka zdjęć, szczególnie jeśli miałyby się gdzieś później pojawić... . Więc widzisz, różnie to bywa.
    Ostatnio edytowane przez Daniello ; 9.07.08 o 10:29

  4. #44
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kociasek Zobacz posta
    czasem zachowujesz się jak paparazzi. Pracowałeś ponad rok dla Super Expresu? To wiele tłumaczy.
    Ręce opadają. Palisz głupotę za głupotą. Widziałeś kiedyś, by paparazzi podszedł do "obiektu", podał rękę, pogadał z nim, rzucił monetą?

    Rafał, ja mam jedno pytanie:

    1. Fotografujesz czasem swoją żonę? Wiesz, akt, portret, street?

    a właściwie dwa:

    2. Uważasz, że jest jakiś temat z gatunku tych ulicznych, którego uwieczniać się nie powinno? Granica której byś nie przekroczył?

  5. #45
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kociasek Zobacz posta
    Rafale, człowiek to coś więcej, niż słup czy drzewo. Czasem świetnie to rozumiesz, czasem zachowujesz się jak paparazzi. Pracowałeś ponad rok dla Super Expresu? To wiele tłumaczy.
    Kiedy powstał Superexpress moja firma łamała jego łódzki dodatek przez dwa lata, zanim sami się tego nie nauczyli. W związku z tym zapewne nasiąknąłem cynizmem i brakiem szacunku dla ludzi. Możliwe, często mam wrażenie, że spotykani ludzie są gorsi od przytoczonego tu już drzewa. I co teraz?
    Moja teściowa mawiała z wileńska: "Wszystko można co nie można, byle z wolna i z ostrożna." Pokazanie świata żuli, czy biedoty z upadłych PGR czy blockersów, czy chuliganów stadionowych, czy chorych na raka pokazuje rzeczywistość, której uczymy się nie dostrzegać.
    U Pratchetta Śmierć jest niewidzialny tylko dlatego, że ludzie go nie chcą zobaczyć.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 9.07.08 o 11:29
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #46
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Rafale - powiedz mi co daje Ci nanoszenie na część zdjęć sztucznego ziarna? To raz, a dwa - dlaczego wyłącznie te zdjęcia są czarno-białe?
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 11.07.08 o 10:21 Powód: Automatyczne scalenie postów
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  7. #47
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Poza tym Rafał wspomniał, że rzuci im czasem "złotóweczkę do kubeczka", tak więc na pewno się cieszą
    Otóż to. Facet daje im normalnie zarobić. Żebranie może być upokarzające (choć są tacy, co twierdzą, że to też ciężka praca), a taki Rafał daje żebrakowi możliwość zarobienia "godnej złotówki". Żebrak "daje mu fotę", na chwilę staje się modelem, fotograf za to daje wynagrodzenie. Jak w normalnej pracy. Coś za coś. Wg mnie to jest bardzo w porządku. Bardziej niż jakbym żebrakowi po prostu rzucił i odszedł (to tak jakbym uznał, że rzucę mu za nic, bo ten człowiek do niczego się już nie nadaje).
    Ostatnio edytowane przez Dar-i-jush ; 9.07.08 o 12:02

  8. #48
    Awatar kociasek
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Daniello, dinx6, RadioErewan, Mysikrólik, Wesoły Miś,

    Rafał robi różne zdjęcia na ulicach: niektóre mi się się podobają (żuliki, buskerzy), inne sa obojętne (przechodnie), niektóre drażnią (żebracy). Gdyby w tej trzeciej kategorii Rafał wykazał podobne zaangażowanie, co w pierwszej, pewnie byłoby inaczej.

    Jeśli uważacie, że zbyt szorstko obszedłem się z forumowym kolegą, przepraszam Was i jego. Rafał też się ze mną nie cackał... Rafale, graba na zgodę?

    A teraz moja propozycja dla Rafała - zrób fotoreportaż o krakowskich żebrakach, pokaż świat ich oczami, wejdź trochę w ich środowisko. Twoje obecne spojrzenie na tych ludzi nie różni się od tego, co każdy z nas regularnie widzi, dalej stoi ta niewidzialna szyba żebrak-reszta społeczeństwa. W dodatku mierzenie do żebraków z aparatu jako anonimowy z przechodzień uważam za nietaktowne (zaznaczam, moje prywatne zdanie).

  9. #49
    dinx6
    Gość
    Kiedyś był tu podobny temat w związku z żebrakiem wyciągającym jedzenie z kosza. Czy wolno wtedy robić zdjęcie, czy nie wypada? Wiele osób krzywiło się z niesmakiem, inni twierdzili, że to gwałci ich poczucie estetyki.

    Rzecz w tym, ze fotograf nie oszukuje. Pokazuje prawdę, taką jaką ona jest. Brudną, ciężką ale rzeczywistą. Przechodząc koło żebraka na ulicy najłatwiej jest odwrócić głowę. Nieco łatwiej rzucić monetę i mieć problem "z głowy i z sumienia". Trudniej się zatrzymać, uwiecznić w kadrze, podać rękę, pogadać. Jestem absolutnie na tak, jeśli chodzi o tego typu zdjęcia. Pokazują tę stronę polskiej rzeczywistości której nikt pokazywać nie chce. Swoją drogą, dziwne że kobieta żebrząca na ulicy w Kabulu jest dziełem sztuki a polski żebrak już nie. To wiele mówi o nas samych. Jak problem jest daleko, nie dotyczy nas, to widzimy w tym atrakcję. Natomiast jeśli przechodzimy obok problemu, poczujemy niemiły zapach lub nasze oczy nagle doświadczą czegoś nieprzyjemnego, wówczas krzywimy się i zniesmaczamy.

    Sorry za OT, musiałem.

  10. #50
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Około 2-3 tygodnie temu chodziłem z aparatem po Wrocławiu. Udałem się do centrum, chcąc pofocić trochę podwórek, kamienic od tyłu itd., miałem nadzieję napotkać jakieś kuriozalne czy ciekawe obrazki Na Świdnickiej, za H&M zagadał do mnie jakiś gość, wyglądał normalnie, zapytał co focę, chwile pogadałem. Okazało się, że jest bezdomnym i strasznie chce, żeby mu pstryknąć kilka zdjęć, szczególnie jeśli miałyby się gdzieś później pojawić... . Więc widzisz, różnie to bywa.
    Daniello, z tym co piszesz spotkałem się na koncertach. Zwykle nie ma problemu z fotografowaniem ludzi. Większość chce być uwieczniona dla potomności. Ludzie chcą być sławni. Jednak różnie tą sławę pojmują. Jednym wystarczy sam fakt zrobienia im zdjęcia, inni chcą być na okładkach pism ilustrowanych. Sądzę, że dla jednych i drugich sam fakt zainteresowania nimi i sfotografowania jest podbudowujący. Zrobisz im zdjęcie, porozmawiasz i to ludzi cieszy.

    A co do wypowiedzi Kociaska, to myślę, że fotografia, a szczególnie fotografia uliczna pozwala otworzyć oczy tym, którzy wolą być ślepi na otaczającą rzeczywistość. Kociasek, twój punkt widzenia pozwala spojrzeć krytycznie na uprawianie fotografii. Warto się zastanowić co fotografować, na co sobie można pozwolić. Hamulce są potrzebne. Lecz z drugiej strony też jest człowiek i oczekuje on zainteresowania. Jest on częścią ustroju miejskiego. Bez człowieka praktycznie miasto traci swój charakter. Więc nie wydaje mi się by ludzie o niskim statusie materialnym (czyt. żebracy, żuliki, etc.) byli wyłączeni z życia miasta, a tym samym z fotografowania ich.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez kociasek Zobacz posta
    Jeśli uważacie, że zbyt szorstko obszedłem się z forumowym kolegą, przepraszam Was i jego. Rafał też się ze mną nie cackał... Rafale, graba na zgodę?
    Szanuj swoje zdanie. Nie przepraszaj za nie. Nie musisz się zgadzać ze wszystkimi, tak jak wszyscy nie muszą zgadzać się z Tobą. Nie jesteśmy na wojnie, dyskutujemy i poszerzamy horyzonty. Czasami, ktoś musi być tym kontrowersyjnym i płynącym pod prąd dyskutantem.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 9.07.08 o 12:34 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Kotlet Czarnego
    By Rafał Czarny in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 17.07.11, 22:39
  2. Śmietnik Czarnego
    By Rafał Czarny in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 11.11.09, 19:14
  3. Foto Rafała
    By Rafał_Kłosowski in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 20:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.