Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 147

Wątek: Wystawa Rafała Czarnego

  1. #21
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kociasek Zobacz posta
    Rafale, a nie głupio Ci, jak tak obfotografowujesz żebraków? Dla mnie to trochę cyniczne ...
    Nie chcę się wypowidać za Rafała ale podyskutować można.
    O ile piszesz poważnie to kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Dla mnie zwrócenie uwgai w stronę takich ludzi nie ma nic współnego z cynizmem, jest raczej pochyleniem sie w ich stronę, zwróceniem uwagi na problem. Dużo tez zależy od sposobu pokazania - fota gdzie jest dwóch ściskających się gości jest kapitalna - widać, że goście ci być może wiele przeszli, może wiele się nie powiodło a jednak fotografia jest optymisytyczna - pokazuje pozytywne emocje, może przyjaźń a więc coś uniwersalnego...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #22
    Awatar kociasek
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    O ile piszesz poważnie to kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Dla mnie zwrócenie uwgai w stronę takich ludzi nie ma nic współnego z cynizmem, jest raczej pochyleniem sie w ich stronę, zwróceniem uwagi na problem.
    Pochylenie się nad ludzkim losem, na fotkach 13, 15, 19, 20? Sorry, to chyba Ty żartujesz. Jedyne zdjęcie w tym żebraczym cyklu, które ma jakiś humanistyczny wymiar, to nr 12.

    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    fota gdzie jest dwóch ściskających się gości jest kapitalna...
    Nie ma takiego zdjęcia w tej serii... Masz na myśli nr 5? Ani nie widać, kto go obejmuje, ani ten człowiek na zdjęciu nie żebrze. Dla mnie to po prostu b. fajny potret, a nie czysty "street", czyli (w moim rozumieniu) uliczne zdjęcie sytuacyjne.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Gdzie są zdjęcia, o których piszecie? Bo w Galerii jeszcze pusto...
    (chyba, że analizujecie wątek)

  4. #24
    qbic
    Gość
    OT: łatwo posądzać kogoś od razu o złe intencje (taka cecha narodowa)



    Zdjęcia naprawdę niezłe, nie znam się na ST ale może kiedyś również spróbuje takiego stylu. Pytanko: jak dużo z sesji ST procentowo zdjęć leci do kosza oraz jak często zdarza Ci się robić zdjęcia na ślepo (nie patrząc w wizjer) ?

  5. #25
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez agapiet Zobacz posta
    Gdzie są zdjęcia, o których piszecie? Bo w Galerii jeszcze pusto...
    (chyba, że analizujecie wątek)
    Aga popatrz na portal.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    dzięki, w ogóle tam nie wchodzę, stąd dyletanckie pytanie

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Czy masz GO szkielka uzywanego w glowie,pewnie tak.Ale odpowiedziec mozesz

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Łoj, dopiero teraz się zalogowałem na forumku. Patrzę, a tu niespodzianka - moja wystawka. Wysłałem Radkowi foty ze dwa tygodnie temu. Bardzo mnie to cieszy, czuję się niebywale dopieszczony. Postaram się odpowiadać na wszystkie pytania.

    Cytat Zamieszczone przez agapiet Zobacz posta
    Co robiłeś na początku, po połknięciu fotograficznego bakcyla? Kwiatki? Portrety? Chętnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia z początku kariery
    Foty robię od zawsze. Połknąłem bakcyla będąc dzieciakiem w piątej albo szóstej klasie podstawówki. Mój ojciec miał Zenita E i radziecki powiększalnik walizkowy. Sam nie robił zdjęć, po prostu miał te szpeje. Więc start miałem z wypasem, bo koledzy spod bloku mieli co najwyżej Smieny albo Wilie.

    Zapisałem się wraz z kumplami do klubu fotograficznego Peryskop w mieście stołecznym Tarnobrzegu (to stolica polskiej siarki). Stamtąd pochodzę. To było jeszcze za bolszewika.

    Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. To znaczy miały się odbywać, bo gość prowadzący ten klub najczęściej był w cztery d... pijany. Sprowadzał sobie panienki do ciemni i nie otwierał nam drzwi. Bardzo nam imponowal, kazal do siebie mowic mistrzu.

    Staliśmy na klatce (bo klub mieścił się w mieszkaniu w bloku na parterze, był finansowany przez spółdzielnię mieszkaniową "Siarkopol") i czekaliśmy godzinami na zmilowanie pana Mariana. Pan Marian raz przychodził raz nie, raz otwierał raz nie.

    Potem wygoniłem rodziców z piwnicy i zrobiłem tam sobie własną ciemnię. To był super azyl. Pierwsze fajki, pierwsze winka i jeszcze kilka innych rzeczy pierwszy raz tam zrobiłem. Starzy nie wchodzili, bo wmawiało im się, że mogą zaświetlić papier i schrzanić całą robotę.

    I tak przez całe moje życie gdzieś te aparaty były w pobliżu.

    Dlaczego upodobałem sobie street foto? Pewnie dlatego, że przez kupę lat pracowałem w gazetach jako dziennikarz (w Wyborowej, rzeszowskich Nowinach, Gazecie Krakowskiej, przez ładnych kilka lat byłem korespondentem świętej pamięci wołkowego "Życia" (kto jeszcze pamięta ten porządny, prawicowy dziennik?). Miałem też ponad roczny epizod w Super Expresie.

    Czasem sam sobie robiłem obrazki do własnych tekstów, ale najczęściej pracowałem z fotoreporterami. Od nich bardzo dużo się nauczyłem - jechało się z fotografem na jakąś obsługę to się całą drogę przegadało o fotach. Mialem okazje obserwowac ich przy robocie. To mi duzo dalo (kufa, polskie czcionki mi przestaly dzialac).

    Street foto na poważnie zająłem się jakieś cztery lata temu odkąd kupiłem pierwszą cyfrówkę.

    ps. Jutro wieczorkiem odpisze na wszystkie pytania. Bardzo mi milo, ze watek wzbudzil zainteresowanie.

    Pozdrawiam
    R.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Piękna historia z tym panem Marianem, nie ma co! i w ogóle świetny początek przygody z foto.


    Mnie interesuje od kiedy nastapił u Ciebie wybór focenia ludzi a "uczulenie" na architekturę itp. Co było powodem?

    ps. znam temat walizkowego powiększalnika prod. radzieckiej, bo otrzymałem w spadku od brata
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Ja chciałbym zapytać jak to jest z dyskrecją...np nie mam sumienia wejść z obiektywem przed rzebrającą osobęi zrobić jej zdjęcie...
    To kwestia odpowiedzenia sobie na pytanie: czy fotografując ulicę robię coś złego? Czy moimi zdjęciami wyrzadzam komuś krzywdę? Jestem przekonany, że nie.

    Cytat Zamieszczone przez zibi1303 Zobacz posta
    Wy tyle czasu poświęcacie czasu na fotografowanie i obróbkę, zdjęć itd...
    Wbrew pozorom wcale nie poświęcam fotografii wiele czasu. Robię zdjęcia tylko w weekendy – najczęściej w soboty. Wtedy poświęcam kilka godzin na łażenie po mieście. Mam dość dużą skuteczność – z jednego wypadu przynoszę ok. 5-7 zdjęć nadających się do pokazania ludziom. Ale robię to wytrwale co weekend od kilku lat stąd sporo zdjęć w moim portfolio.

    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Wstępnie interesują mnie aspekty prawne - co innego robić takie foty (wolno każdemu) a co innego chyba publikować - zawsze - przynajmniej teoretycznie jest możliwość, że "model" się rozpozna i może mieć jakieś "ale", z drugiej strony inaczej się chyba nie za bardzo da. Rozumiem, że wystawianie takich fot to balansowanie na granicy prawa?
    Jak napisałem wyżej, wychodzę z założenie, że nie robię niczego złego. A że przepisy o upublicznieniu wizerunku są niemądre? No cóż… Jeśli ktoś się do mnie odezwie z pretensjami, to usunę zdjęcie z netu i przeproszę. Jeśli się uprze i będzie ciągał mnie po sądach, to jestem przekonany, że sędzią za to „wielkie przestępstwo” nie skarze mnie na szafot.

    Noszę przy sobie standardowy druczek ze zgodą na publikację wizerunku. I kilka razy wystartowałem do ludzi z prośbą o podpis. Oczywiście po fakcie, czyli po zrobieniu zdjęcia. Żuliki, z którymi lubie pogadzwac zgadzają się bez problemu.

    Mam wątpliwości co do wartości pozowanych zdjęć z ulicy (kilka takich popelnilem). Dlatego najczęściej robię tak – pogaduję z zulikiem, robię zdjęcia pozowane (najczęściej są kiepskie bo człowiek przed obiektywem usztywnia się, zaczyna kombinować, żeby wyjść ładnie). A potem w trakcie rozmowy strzelam foty z partyzanta (bez celowania przez wizjer) czyli tak, że rozmówca nie widział. Oto dwa przykłady (miałem zgodę obu chłopaków, jednak najlepsze wyszły foty niepozowane) :



    Choć nie ma reguły. Poniższe zdjęcie jest pozowane, ale je lubię i uważam za udane. Ale czy to jest street foto?

    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 8.07.08 o 07:47 Powód: Automatyczne scalenie postów
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Kotlet Czarnego
    By Rafał Czarny in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 17.07.11, 22:39
  2. Śmietnik Czarnego
    By Rafał Czarny in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 11.11.09, 19:14
  3. Foto Rafała
    By Rafał_Kłosowski in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 20:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.