Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: początki z HDR :) E410

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    początki z HDR :) E410

    Witam wszystkich

    Tak jak w tytule, zdjęcia wykonane techniką Hdr
    oceniajcie i tłumaczcie co źle.

    Pozdrowienia dla wszystkich.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reklama Łomża.jpg
Wyświetleń:	461
Rozmiar:	935,8 KB
ID:	4838   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lala.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	755,3 KB
ID:	4839  

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Płock, Poland, Poland
    Posty
    455
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mam nadzieje ze jak w przyszłości minie Ci zachłyśnięcie technijką HDR to zrozumiesz dlaczego te zdjęcia nie są ładne.
    Na razie baw sie
    HDR nie służy do psucia zdjęć Jak posujesz kilkanaście fotek to nauczysz siue właściwie gho wykorzystywać.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    racja
    dzieki.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Gundi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Muszyna / Kraków
    Posty
    927
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Tandetą aż kipi, pojechane suwakami do granic wydobywając wszystkie niedoskonałości zdjęć. Zamiast dodać uroku zniszczyłeś zdjęcia.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    kurde to ja widze że artysty to ze mnie nie bedzie, wszyscy jestescie lepsi odemnie. masakra...

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Gundi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Muszyna / Kraków
    Posty
    927
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bartekotoja Zobacz posta
    kurde to ja widze że artysty to ze mnie nie bedzie, wszyscy jestescie lepsi odemnie. masakra...
    Nie pojmuję takiego rozumowania,
    Co myślałeś, że strzelisz 2 fotki i jesteś masta?

    próbuj...
    Daliśmy Ci radę, by trochę stonować i nie przesadzać...

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Bartekotoja,

    Na mojego nosa, to po omacku, lecz idziesz w dobra stronę. Chciałbym widzieć mniej przypadkowych rozmaitości, mało mówiących, przekrzykujących się na fotkach, więcej skupienia na jakimś głównym obiekcie i troszkę mniej suwaczkami w prawo. HDR tez musi mieć kompozycję, wymowę, kolory, światło. Metoda ta sama z siebie nie tworzy tych elementów, co najwyżej nakłada na nie jakiś klimacik.
    Nie jest źle, ale nadal możesz równie dobrze iść do przodu w stronę sensownych zdjęć, jak i zejść na manowce.

    Pzdr, TJ

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    bo to o to chodzi, że szukam sobie na siłe okazji do robienia zdjęc. W moich oczach one nie są takie tragiczne, suwając tymi suwakami oczekiwalem efektu, takiego jaki wam prezentuje. Tylko mam mało wiedzy, Nie wiem jak zrobić żeby na hdr było bardziej niebieskie niebo, (a moja technika myśle że się mija z tą prawidłową bo ja jedynie zmieniam jasność zdjęcia od ciemnego do przepalonego. nie mam statywu robie zdjęcia z ręki od 2 dni bawie się hdr. i to jest owoc, a że zgniły to już szczegół.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dobrze powiedziane, bartektoja.

    Nie szukaj na siłę okazji do robienia zdjęć. To błąd, wiem z doświadczenia, robiłem tak trzy lata i nic z tego nie wyszło. Zamiast tego spędzaj czas z bliskimi, ciesz się życiem i dobrą pogodą, strzel sobie piwko, obejrzyj mecz albo przeczytaj książkę. Okazja sama przyjdzie, wcześniej czy później, a artystą i siepaczem super fajnych fotek nikt z nas być nie musi. I pewno niewielu będzie. Ale to inna historia.

    Podsumowując: nic na siłę, będzie dobrze.

  10. #10
    S4INT
    Gość
    Dla mnie sklejenie HDR'a w Photomatixie i mapowanie tonów to dopiero początek obróbki... Ustalasz sobie co i jak żeby mniej więcej wyglądało, nie raziło, a reszta juą w PSie (pomijając Qbic'a, ale on jest magikiem ). Zresztą zeleży też co chcesz osiągnąć - ja stosuję HDR'a tylko, gdy nie aparat nie daję rady z rozpiętością sceny, a i wtedy obrabiam go tak żeby nie było widać, że to HDR. Dla mnie ideałami są prace lonelywolf'a (znajdziesz chyba na wszystkich polskich galeriach), Ty może szukasz czego innego w tej technice. W każdym razie próbuj i powodzenia ;]

Podobne wątki

  1. E410 - obietyw
    By Ambitny in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 1.10.09, 22:02
  2. Lampa w E410
    By swift in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13.06.08, 14:59
  3. Grip do E410
    By dinx6 in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.04.08, 08:09
  4. Flash w E410
    By rpasko in forum E-System
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10.04.08, 15:58
  5. Jeszcze raz o E410
    By m_o_b_y in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.06.07, 23:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.