Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: E-510 Pierwsze kroki

  1. #11
    Awatar Paolo905
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    21
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Wielkie Dzięki

    Chciałem Wam podziękować za komentarze dotyczące moich prac. Zawsze jest trudno spojrzeć obiektywnie samemu na to, co się zrobiło. Staram się bawić z moim nowym „przyjacielem” E-510. Może coś z tego wyjdzie i ktoś kiedyś napisze: „Ooo, Super fota J”.

    Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne podpowiedzi.

  2. #12
    Awatar Paolo905
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    21
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    zabawa z PS - nieśmiałe kroki z HDR

    Tak to jest jak sie przegląda to forum . Napatrzyłem się na Wasze prace i postanowiłem spróbować. Znalazłem „Photomatix”, wstawiłem dwie moje foty (z tych zamieszczonych w poście) i do dzieła. Mi się podoba ale ciekaw jestem co jest kiepskiego w tej produkcji i co mógłbym zrobić inaczej – a najlepiej jak?

    Pozdrawiam.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PS.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	1,34 MB
ID:	5239  

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paolo905 Zobacz posta
    Mi się podoba ale ciekaw jestem co jest kiepskiego w tej produkcji i co mógłbym zrobić inaczej – a najlepiej jak?

    A co jest dobrego w tej "produkcji"?

  4. #14
    Awatar Paolo905
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    21
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No nie wiem . Jako laik, powiem co mi się podoba: podobają mi się kolory, pokazanie drzew na dole zdjęcia, i to chyba tyle. Widzę, że wskoczyłem na głęboką wodę nie umiejąc pływać . Człowiek ryzykuje aby sie czegoś nauczyć - biorę całą krytykę na klatę . Dodam oba zdjęcia i może ktoś pokaże mi co mozna bylo z nich zrobić? Mówię serio - przecież istotny jest pomysł i odpowiednia kompozycja.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ph 1.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	226,5 KB
ID:	5241   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ph 2.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	143,3 KB
ID:	5242  

  5. #15
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Zaraz chyba nie rozumiesz istotny HDR.
    High dynamic range imaging - technika w Fotografia – Wikipedia, wolna encyklopedia polegająca na wykonaniu kilku Ekspozycja – Wikipedia, wolna encyklopedia tego samego Kadr – Wikipedia, wolna encyklopedia, z których część jest niedoświetlona, a pozostała część prześwietlona. Używając tej techniki najczęściej robi się trzy fotografie (poprawnie naświetloną, niedoświetloną i prześwietloną, z różnicą około 2 EV (fotografia) – Wikipedia, wolna encyklopedia), a następnie łączy się obrazy w jeden Plik – Wikipedia, wolna encyklopedia. Pozwala ona na wykonanie zdjęć scen o dużej rozpiętości tonalnej. Złożony obraz HDR poddawany jest mapowaniu luminancji, dzięki czemu kompresji ulega globalny kontrast zdjęcia, ale zachowane są lokalne zmiany w jasności. Technika ta może być używana również do poprawy jakości pojedynczych fotografii, a szum, który w takim przypadku zwykle ulega wzmocnieniu, usuniemy za pomocą filtra bilateralnego. Zdjęcie takie można otrzymać także składając trzy "odbitki" z cyfrowego negatywu, (tzw RAW – Wikipedia, wolna encyklopedia). Ponieważ przy wywoływaniu plików RAW można uzyskać trzy zdjęcia z różnicą około 1,5 EV, fotografie wynikowe posiadają znacznie mniejszą rozpiętość tonalną. Jednak jest to niezastąpiona metoda przy wykonywaniu fotografii HDR poruszających się obiektów.
    źródło Wikipedia
    Czyli w skrócie telegraficznym sklejasz trzy takie same kadry!!! A nie różne zdjęcia. Czyli robisz ten sam widok dwa lub trzy razy tylko z innymi ustawieniami EV... Na tym polega HDR. Ty natomiast wziąłeś dwa różne ujęcia i wyszło coś bardzo dziwnego...
    Pozdrawiam
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  6. #16
    Awatar Paolo905
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    21
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ok, kumam. Zamiast HDR zrobiłem jakąś abstrakcję . W takim razie wycofuje się z HDR (przynajmniej na razie). Zamieszczam jeszcze trzy fotki. Jedno co już sam zobaczyłem to ekspozycja centralna we wszystkich zdjęciach (dzięki "Wykrecik" - twoje komentarze), którą można by było zmienić. Ciekaw jestem, co jeszcze jest do poprawy i co o nich sądzicie?

    Dzięki za szkołę
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	221,7 KB
ID:	5245   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	117,2 KB
ID:	5246   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	153,4 KB
ID:	5247  

  7. #17
    Awatar Paolo905
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    21
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wujek.samo.h Zobacz posta
    Pierwsze koty za płoty. Za koleżankami i kolegami jak na początek nie jest źle. Co do zabaw z kuleczka, popatrz w galerię Helenae i zobacz jakie cuda można robić z kropelkami wody. Co do zachodów - są niezłe, choć brakuje w nich niezwykłości (no może poza przed ostatnim). Życzę wytrwałości. Tak trzymać.
    Dzięki za komentarz. Wszedłem na galerię Helenae i jestem w szoku J. Kropelka jak kropelka ale to co się w niej odbija i sam fakt, że coś tam jest to dla mnie mistrzostwo. Próbowałem kilka razy focić kropelki w plenerze ale nigdy w nich nic się nie odbijało (przynajmniej na moich zdjęciach). No cóż, trening czyni mistrza.

  8. #18
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Nie Pisz Czarnym Kolorem!

Podobne wątki

  1. pierwsze kroki
    By Manczurov in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 5.10.10, 08:39
  2. Pierwsze kroki z E-500
    By leon600 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 1.06.09, 14:06
  3. Pierwsze kroki z E-510
    By misiek1928 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10.08.08, 22:03
  4. Pierwsze kroki
    By thethomson in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13.10.06, 08:23
  5. Pierwsze kroki E-500
    By buszm in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24.05.06, 15:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.