Strona 51 z 66 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 657

Wątek: Czatownia - Technika fotografowania ptaków

  1. #501
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez moose Zobacz posta
    I Mysikrólik choćbyśmy zrobili nie wiem co, to nic nie wskóramy.
    Pewnie masz rację. Na drugi raz sobie odpuszczę, chociaż w takich momentach zastanawiam się czy pisanie pewnych postów ma sens, skoro i tak "wiemy lepiej". Tak, słyszałam tę historię z parciem na żołny. Był zresztą okres (nadal jest?) każdy musiał mieć żołnę. Może też kwestia, że trudniej pospolity gatunek przedstawić ciekawie? Chociaż przecież wróble są gatunkiem zanikającym w Niemczech. Mamy masę ptactwa, które można uchwycić w zwyczajnych warunkach. Tylko, że te ptaki w mniemaniu wielu osób nie są warte oglądania.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  2. #502
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Na drugi raz sobie odpuszczę, chociaż w takich momentach zastanawiam się czy pisanie pewnych postów ma sens, skoro i tak "wiemy lepiej".
    Nie rób tego, nie wolno się poddawać i brawa za odwagę.
    Zdjęcia gniazd robione w nielegalny sposób powinny być usuwane a my (miłośnicy przyrody) powinniśmy zwracać uwagę tym którzy źle postępują.
    I nie wszyscy mają tzw. Parcie na dudki i żołny, ja nie mam. Po co się robi takie zdjęcia? Głównie dla konkursów. Niestety, później (tak jak pisze moose) tysiące zdjęć ląduje w archiwum, nikomu nie potrzebnym.
    My możemy wiele, wbrew pozorom. Jeśli będziemy reagować i co jakiś czas uda się kogoś przyłapać i ukarać to może niektórzy zastanowią się przed włażeniem do lęgu.
    A tych z pozwoleniami też trzeba sprawdzać i jeśli się zauważy szkodę można powiadomić RDOŚ o takim fakcie.
    Niby walka z wiatrakami ale !!! nie wolno się poddawać!!!
    Kiedyś zabicie psa na wsi było normą, dzisiaj jest przestępstwem i to zasługa wrażliwych ludzi.

  3. #503
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Sławekb, padło w tamtym wątku moje pytanie i pozostało bez odpowiedzi: czy za fotografowanie gniazd może spotkać kara? Czy są jakieś przepisy, które to sankcjonują? Abstrahuję od tamtego zdjęcia, zwyczajnie mnie to ciekawi.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #504
    | OlyJedi Awatar lukasz78
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    347
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Tak, wszystko bardzo dobrze wytłumaczone.
    Tylko powiedzcie mi jak odróżnić amatora od zawodowca? Drugiemu się płaci za zdjęcia a pierwszemu nie? Po podejściu do tematu? Tak jak napisał Moose, nawet zawodowcy mają wpadki.

    Skąd mamy mieć za x lat zawodowców, jeśli niektórzy "z branży" starannie podtrzymują hermetyczność własnej grupy? Przecież każdy zawodowiec był kiedyś amatorem, prawda?

  5. #505
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Łukasz, myślę, że tu bardziej chodzi o doświadczenie i świadomość. Jeśli jednak takie rzeczy są niedoprecyzowane, zawsze znajdzie się początkujący amator mówiący, że "zachował wszelkie ostrożności" nie wiedząc, że ich nie zachował.

  6. #506
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Sławekb, padło w tamtym wątku moje pytanie i pozostało bez odpowiedzi: czy za fotografowanie gniazd może spotkać kara? Czy są jakieś przepisy, które to sankcjonują? Abstrahuję od tamtego zdjęcia, zwyczajnie mnie to ciekawi.
    Poleciała wiadomość prywatna

  7. #507
    | OlyJedi Awatar lukasz78
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    347
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    No i właśnie o tym mówię. Zamkięty krąg. Skoro Sławekb wie czy i co grozi za fotografowanie gniazd to powinien ku przestrodze o tym napisać a nie słać prywatne wiadomości. Potem się będziecie oburzać, że jeden czy drugi amator znowu sfotografował gniazdo z pisklętami.

  8. #508
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lukasz78 Zobacz posta
    No i właśnie o tym mówię. Zamkięty krąg. Skoro Sławekb wie czy i co grozi za fotografowanie gniazd to powinien ku przestrodze o tym napisać a nie słać prywatne wiadomości. Potem się będziecie oburzać, że jeden czy drugi amator znowu sfotografował gniazdo z pisklętami.
    ale tu nie chodzi o to co grozi... tylko o własne sumienie... nigdzie w tramwaju nie jest napisane że nie wolno w nim sikać... a jednak nikt tego nie robi... to samo tyczy się fotografii ptaków są rzeczy których nie wypada...

  9. #509
    | OlyJedi Awatar lukasz78
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    347
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    ale tu nie chodzi o to co grozi... tylko o własne sumienie... nigdzie w tramwaju nie jest napisane że nie wolno w nim sikać... a jednak nikt tego nie robi... to samo tyczy się fotografii ptaków są rzeczy których nie wypada...
    Chodzi właśnie o to co grozi za fotografowanie gniazd.
    Padło wyraźne pytanie o konsekwencje.

    Poza tym do niektórych nie dociera "tak się nie robi" muszą widzieć co wolno a czego nie wolno, wtedy jest cień szansy, że się powstrzymają.

    W regulaminie przewozu osób i bagażu ręcznego jest wyraźnie napisane czego nie wolno robić "zabrania się zanieczyszczania i zaśmiecania lub niszczenia urządzeń i wyposażenia". Pewnie pisali to z myślą o pasażerach amatorach bo każdy zawodowy pasażer tramwaju to wie i już.

  10. #510
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lukasz78 Zobacz posta
    Chodzi właśnie o to co grozi za fotografowanie gniazd.
    Padło wyraźne pytanie o konsekwencje.

    Poza tym do niektórych nie dociera "tak się nie robi" muszą widzieć co wolno a czego nie wolno, wtedy jest cień szansy, że się powstrzymają.

    W regulaminie przewozu osób i bagażu ręcznego jest wyraźnie napisane czego nie wolno robić "zabrania się zanieczyszczania i zaśmiecania lub niszczenia urządzeń i wyposażenia". Pewnie pisali to z myślą o pasażerach amatorach bo każdy zawodowy pasażer tramwaju to wie i już.
    wydaje mi się że klient awanturujący się nie wejdzie do tramwaju i nie przeczyta wyciągu z regulaminu... dobre zachowanie wynosimy z domu nie nauczymy się go czytając kodeksy...

Podobne wątki

  1. Technika B&W
    By Dawid in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 15:21
  2. Co to za technika??
    By bigziii in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 01:25
  3. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  4. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.