Strona 16 z 66 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 657

Wątek: Czatownia - Technika fotografowania ptaków

  1. #151
    | OlyJedi Awatar lucas_g
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    996
    Siła reputacji
    153
    Moja galeria
    Witam ponownie,

    Ostatnio zauważyłem w mojej okolicy dużą ilość bażantów. Wczoraj wybrałem się tam i jest kilka par. Do samicy podszedłem na jakieś 4-5 metrów, ale zanim ją spostrzegłem, poderwała się w powietrze. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w fotografowaniu bażantów?? Wszelkie wskazówki typu maskowanie/czatownia lub sposób na fotki z podchodu i przynęta mile widziane.

  2. #152
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lucas_g Zobacz posta
    Witam ponownie,

    Ostatnio zauważyłem w mojej okolicy dużą ilość bażantów. Wczoraj wybrałem się tam i jest kilka par. Do samicy podszedłem na jakieś 4-5 metrów, ale zanim ją spostrzegłem, poderwała się w powietrze. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w fotografowaniu bażantów?? Wszelkie wskazówki typu maskowanie/czatownia lub sposób na fotki z podchodu i przynęta mile widziane.
    Jak jeszcze nie czytałeś to zerknij może tu http://www.fotoprzyroda.pl/jak-focic...tm?view=newest

  3. #153
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Widzę, że powrócił wątęk który pilnie śledzę Jeżeli chodzi o bażanty to obok mojego domu pomieszkuje sobie jeden i co dzień rano pasie się na działce Dziś wtałem o 6:30 i chciałem się zaczaić ale on wstał chyba o 6:00 i klops Kiedy wyszedłem na działkę on już tam był

    Może jutro się uda ????

    Jeśli tak, to się pochwalę !!!!

    A tak na marginesie, to bardzo płochliwe ptaki i ciężko je podejść, już kilka razy próbowałem!!!! :/

    Na szczęście czasem można spotkać zupełnie zaspanego ptaszka którego do woli można podglądać i focić oto przykład :

    drzemiący młody Pełzacz
    Leśny



    Pełzacz Leśny
    Ostatnio edytowane przez Peter1976 ; 23.04.09 o 21:47

  4. #154
    | OlyJedi Awatar lucas_g
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    996
    Siła reputacji
    153
    Moja galeria
    Magnum, nie odsyłaj mnie do linku (który już czytałem), skoro sam focisz bażanty i wiesz dobrze jak to się robi. Napisz proszę parę słów na ten temat.

  5. #155
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    A wracając do wspomnianego Bażanta, to narazie tylko tak go ustrzeliłem
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4224503.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	434,2 KB
ID:	15795  

  6. #156
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez moose Zobacz posta
    Głosy: Francuz J.Roche - 4 płytowe wydanie ptaki europy
    Pałczyński
    Tomek Ogrodowczyk: jaki to ptak cz. 1, 2, 3.
    Jeżeli są zapowiedzi gatunku - wymazać.
    Uwaga na zawarte w pieśniach głosy ostrzegawcze( np. Roche- dudek), zwabiony ptak umyka w popłochu.
    Sowy - pełen zbiór głosów u Peltza. Sowy europy. Wszystkie gatunki z wszystkimi możliwymi głosami.
    Witaj, zadam takie pytanie. Generalnie bardzo dużo głosów dostępnych jest w internecie, jednak nie każdy jest w dobrej jakości dźwięku. Prawdopodobnie zakupię płyty przez Ciebie prezentowane (Tomek Ogrodowczyk), tylko jestem ciekawy właśnie ich strony technicznej, czy różnią się jakością od tych dostępnych w sieci (oczywiście sam śpiew może być zupełnie inny).
    Czy tak na "Twoje ucho" są to bardzo dobrej jakości nagrania ? Szkoda, że nie mam możliwości odsłuchać kilku testowych.
    pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  7. #157
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Nagrania Tomka Ogroda są bardzo dobre. Mają też wielką zaletę -pochodzą z Polski, od naszych krajowych egzemplarzy. A czasem pieśń tego samego gatunku ale z innych rejonów Europy może się różnić.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  8. #158
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Przekonałeś mnie bez dwóch zdań.
    Pozdrawiam
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  9. #159
    | OlyJedi Awatar lucas_g
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    996
    Siła reputacji
    153
    Moja galeria
    Ostatnio mam coraz mniej czasu na fotki. Raz ze względu na zmianę pracy, dwa ze względu na życie prywatne. Jak już znajdę chwilę wolnego, idę do lasu pofocić... i po raz kolejny nic z tego nie wynika. W związku z tym chciałem zadać pytanie bardziej doświadczonym kolegom. Czy lepiej próbować z podchodu czy może postawić budę i odpowiednio się przygotować?? Zaznaczam od razu, że obecnie nie chodzi mi o drapole, bo wiem, że to nie sezon na nie. Chodzi mi o bardziej pospolite gatunki. Z tego co obserwuję, utwierdzam się w przekonaniu, że czatownia to jedyny słuszny wybór. Najlepszym przykładem jest chyba kolega "Kasprzyk", który po postawieniu budy pokazuje nam świetne zdjęcia różnych gatunków ptaszorów. Zapraszam do dyskusji, a ostateczne pytanie brzmi": czatownia czy z podchodu??

  10. #160
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Czasem wymykam się z firmy na 2 godzinki ,żeby w starym zaniedbanym parku pofocić ptaki z podchodu Niestety bardzo ciężko jest tak fotografować !!! Używam 200mm 3,5 więc nie za długo na podchody :/

    Pełzacz lub Kos w mojej galerii to tak zwane fuksy Tylko czatownia jeśli chcesz uzyskać częste i bardzo dobre efekty !!!!

    Nie jestem znawcą ale to co napisałem wynika z mojej praktyki z ptaszkami !!

    Pozdrawiam !

    P.S. Oczywiście nawet jeśli nie uda się podejść żadnego małego spryciarza, i tak zawsze warto pospacerować i poruszać nogami w czatowni niestety nie zażyjesz ruchu

Podobne wątki

  1. Technika B&W
    By Dawid in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 15:21
  2. Co to za technika??
    By bigziii in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 01:25
  3. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  4. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.