Strona 13 z 66 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 657

Wątek: Czatownia - Technika fotografowania ptaków

  1. #121
    | OlyJedi Awatar MeWash
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    457
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jeszcze taka mała podpowiedź:
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotograf.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	171,1 KB
ID:	13542  

  2. #122
    | OlyJedi Awatar format
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    215
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez herbie_mp Zobacz posta
    No to mnie też zdołowało... Ale z drugiej strony i zmotywowało Lubię fotografować ptaki, ale musiałbym sobie poszukać w okolicy gdzieś jakiegoś miejsca...
    I masz, jakieś 3 kilometry od siebie (las murckowski - okolice opuszczonego basenu zwanego kiedyś dolinką). Jak tylko się wypogodzi rozpocznę proces uzbrajania terenu
    C5D 1740L 50/1.4 70200/2.8 Nissin Di866
    formaciany fotoblog .:. fotoziutek
    "TruePic V+ (..) redukuje (..) efekt mory, które niekorzystnie wpływają na jakość obrazu w gorszych systemach"

  3. #123
    | OlyJedi Awatar outback
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Crows Nest
    Posty
    66
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Thumbs up

    Bardzo przyjemny i pomocny watek.

    Co do namiotow to widzialem kiedys reklame w czasopismie outdoor photographer
    http://www.wildlifewatchingsupplies.co.uk/

  4. #124
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dla zainteresowanych tą dziedziną fotografii, może się przyda
    http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-458-0.php
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  5. #125
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andre77 Zobacz posta
    Dla zainteresowanych tą dziedziną fotografii, może się przyda
    http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-458-0.php
    Ciekawy materiał, szkoda, że krótki.

    Masz "plusa"
    pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  6. #126
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Znalazłem jeszcze coś takiego
    http://www.foto-ptaki.pl/index.php?o...=53&Itemid=115
    http://www.fotografia-przyrodnicza.a...porady.php?p=2
    http://www.wiadomosci24.pl/artykul/b...ego_86916.html
    http://www.fotoptaki.art.pl/
    jak coś jeszcze znajdę to dorzucę , dzięki kasprzyk że się przydało
    warto przeczytać wywiad z Marcinem Nawrockim ponieważ naprawdę jest bardzo dobry w tym co robi, linki do jego galerii
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-2041-0-0-0-0.php
    http://www.fotolens.pl/
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  7. #127
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kasprzyk Zobacz posta

    Po dzisiejszym dniu jestem trochę zniesmaczony tą całą czatownią. O 6.40 byłem na miejscu, podsypałem słonecznik i praktycznie od razu pojawiły się sikorki. Niestety nadal trudno zrobić im zdjęcie, bo są w ciągłym ruchu - usiądą na gałązce max na kilka sekund (oczywiście w tym czasie zdążą się kilka razy obrócić) lub tylko chwycą ziarenko i uciekają z nim w dziobie, następnie spokojnie zjadają gdzieś na sośnie, metr nad moją głową


    Cześć
    Eeee, nie mów że chcesz się poddać?

    Zapewne masz kilka podkarmiaczek i biegasz obiektywem od jednej do drugiej. Skup się na jednym punkcie i czekaj na okazję nawet jak w innym miejscu dzieje się o wiele więcej.


    Sikory to wcale nie łatwe zadanie. One wiedzą, że tylko częste przemieszczanie się daje jako taką ochronę przed drapieżnikiem, dlatego chwytają ziarenko i lecą w bezpieczne miejsce.


    Wybieram sobie jedną gałązkę, ustawiam AF i czekam..... jak tylko coś się pojawi to naciekam spust i seria leci.
    W taki sposób robi się ujęcia dynamiczne ale trzeba mieć odpowiednie warunki. Jeśli czatownia jest w lesie to niestety światła jest za mało na taką zabawę. Ale za to można wykorzystać przemieszczające się plamy światła, dzięki którym mamy oświetlone tylko niewielkie fragmenty (i liczyć na szczęście)



    I na koniec, w naszej galerii widzę dużo zdjęć bardzo podobnych do siebie tzn. ptok na patyku. Jeśli dysponujemy czatownią to warto urozmaicić trochę "studio" o jakieś estetyczne elementy np. korzeń, kępka mchu itp.





    edit. może lepiej jakby ktoś to przeniósł do działu "technika fotografowania ptaków" ??
    Ostatnio edytowane przez sławekb ; 22.03.09 o 10:11

  8. #128
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie wiem czy już przypadkiem nie było, ale na allegro
    ostatnio znalazłem takie oto "siedzisko namiot".
    Zapraszam do komentowania moich zdjęć w galerii.
    Taki tam wątek z moimi różnistymi zdjęciami, oraz ślubno plenerowe zmagania.
    Poszukujesz ciekawych wtyczek do GIMPa zajrzyj koniecznie tutaj....

  9. #129
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    ptaki...

    Czatownia musi się zlewać z tłem, dobre są w lesie gałęzie świerka. Od środka pomaga wyłożenie czymś ciemnym - ptaki są bardzo wrażliwe na poruszające się plamy cienia i z reguły na wszelki wypadek uciekają. Można zarzucić na szkielet z gałęzi siatkę maskującą i dodatkowo okryć suchymi trawami,mchami, trzciną - wszystko zależy od otoczenia. Te miseczki z kory to dobry pomysł. Połóż jeszcze na ziemi gruby, omszony pień z wydrążeniem niewidocznym dla obiektywu. Sypiesz w dziurę pokarm, ptaki siadają i masz modele na mchu, bez widocznego pokarmu, którym wabisz. Obok wkop podobny i w ,,plecki" wetrzyj mieszankę przetopionej słoniny z nasionami( pokruszone orzechy,słonecznik, orzeszki arachidowe). Wtedy mogą przylatywać dzięcioły, które wylizują słoninkę z kory i wydłubują orzeszki. Żurawie wab kukurydzą, tylko czatownie ustaw zanim będziesz wykładać karmę bo inaczej po ptakach - nie podejdą do nowego elementu krajobrazu.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  10. #130
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    ptaki...

    zaczyna się wiosna, a wraz z nią wiosenne tokowanie masy gat ptaków. kolejny świetny motyw do fotografii - wabienie głosem czyli nagraniami. Mp3 Mp4 i do dzieła. Derkacze, rokitniczki, wodniczka,dudki, puszczyki, pokrzewki - wszystkie świetnie reagują na odtwarzany im głos z taśmy. Powstało tak już masę pięknych zdjęć. Ostatnio wysłałem artykuł w tym temacie na foto-ptaki.pl, powinien niedługo się ukazać.
    Ostatnio edytowane przez moose ; 4.11.09 o 13:28
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

Podobne wątki

  1. Technika B&W
    By Dawid in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 15:21
  2. Co to za technika??
    By bigziii in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 01:25
  3. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  4. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.