Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dobre klony akumulatory

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    44
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria

    Dobre klony akumulatory

    Jakie akumulatory zamienniki sie szanuje w 2024 ?
    Uprawiam nadal zamiennie z m43 lustrzankę, i w temacie baterii mi ciągle brakuje
    Obecnie mam 2x Nevell zakup ok 2 lata temu i starszy oryginał
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 3.08.24 o 12:46
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.156
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Też mam Newell'e
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    8.406
    Siła reputacji
    386
    Moja galeria
    Ja również używam zamienników Newella z Olympusem OM-1 i Panasonikiem G9. Wydaje mi się że pod względem pojemności są porównywalne z oryginalnymi akumulatorami dostarczanymi przez producentów, ale zaznaczam - to moje subiektywne wrażenie nie poparte dokładnymi testami. Co do trwałości - OM-1 mam od miesiąca więc za wcześnie by się wypowiadać. Z G9 używałem na przemian oryginału Panasonica i dwóch Newelli wkładając je kolejno tak by wszystkie trzy były używane z podobną intensywnością. Po kilku latach (chyba 4 jeśli pamięć mnie nie myli) jeden Newell mi padł, drugi i oryginalny Panasonic żyją nadal.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #4
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    509
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Jeśli Nevelle, to polecam wersję Plus. Mam obie (Plus i nie-Plus) i jednak te Plusy mają sporo większą pojemność.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.729
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Mam Patona i mam Mathorna plus ( z bezpośrednim ładowaniem przez USB-C) Oba są ok
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    89
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    A ja mam złe doświadczenia z oryginałami (do GX80). Miałem trzy, używałem kolejno zmieniając. Ponieważ nie pstrykam często i niezbyt intensywnie akumulatory siedziały w aparacie czasami i po 2 miesiące. Może rok temu, (może dwa) nie mogłem wyjąć rozładowanego akumulatora z aparatu - spuchł! Po wyjęciu (z kłopotami) poszedł oczywiście do kosza, a ja zacząłem obserwować pozostałe: jeden z nich też zaczyna puchnąć, ale daję się jeszcze wyjmować i wkładać, coś tam trzyma, więc używam go nadal.
    Drugi z pozostałych zrobił się jakiś cienki, boki mu się zapadają, ale nadal coś tam trzyma to go też używam. Na wszelki wypadek kupiłem Newella i jestem z niego zadowolony.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19.01.13, 21:05
  2. Akumulatory do SP-560 UZ
    By pishpunt in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13.09.08, 14:34
  3. Klony
    By GrzeKur in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.10.04, 22:00
  4. Akumulatory i ladowarka...
    By miauczyński in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 3.05.03, 03:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.