Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 90

Wątek: Format plików z wycieczek RAW czy JPG

  1. #41
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.668
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Co do konieczności absolutnej precyzji koloru masz rację, ale z monitorami chyba się zapędziłeś... Czyżbyś uważał że każdy kto ma skalibrowany monitor (a podejrzewam ze znaczący procent osób poważniej zainteresowanych fotografią takie monitory ma) ma podłączony do komputera drugi, nieskalibrowany monitor do przeglądania internetu? Nawet jeśli ktoś posiada system wielomonitorowy to sądzę że do oglądania zdjęć używa tego lepszego monitora.
    Mam 24" Eizo z kalibratorem i od przeszło roku Asus ProArt 27"
    na tym drugim kolory są wystarczająco wierne do wrzucania w necie.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #42
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.879
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Uważam, że większość ludzi przegląda internet na telefonach, szczególnie social media, a tam głównie trafiają zdjęcia.
    Jeśli nawet to nie zmienia to faktu że co najmniej parę osób (choćby na tym forum) ogląda zdjęcia z internetu na skalibrowanych monitorach - a zatem twierdzenie 'nikt tego nie będzie oglądał na skalibrowanym monitorze' jest błędne.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #43
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jeśli nawet to nie zmienia to faktu że co najmniej parę osób (choćby na tym forum) ogląda zdjęcia z internetu na skalibrowanych monitorach - a zatem twierdzenie 'nikt tego nie będzie oglądał na skalibrowanym monitorze' jest błędne.
    Mam wrażenie Wyszomirze, że to już było...

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  4. #44
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Z tego, co się orientuję, to tylko Sony nie mają takiej możliwości.
    Nie zauważam aby w bezlusterkowcach Panasonik G1 i G5 była opcja wywołania RAW w aparacie (czy zmiany WB), ale to pewnie zbyt stare aparaty (z 2009 i 2015r) i już nie powinno się ich używać

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    I znowu: oprócz Sony, to wszystkie aparaty mają w miarę dobrze skalibrowane ekrany, na pewno lepiej niż smartfony. Oczywiście dobrze skalibrowany monitor nie będzie miał sobie równych, ale umówmy się się: przy wrzucaniu zdjęć na szybko do internetu absolutna precyzja koloru nie jest niezbędna, bo nikt tego nie będzie oglądał na skalibrowanym monitorze.
    Nie ośmieliłbym się zwrócić uwagę co do aspektów technicznych zdjęcia, kolorystyki (np. nietrafiony WB) oglądając na ekraniku smartfona, czy innym nieskalibrowanym ekranie. Na forum fotograficznym czasami jeszcze ktoś zwraca na to uwagę. Na portalach społecznościowych (fejsbukach itp.) to oczywiście nie ma większego znaczenia.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #45
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Fejsbuki mają to do siebie że:
    kiedyś odważyłem się powiedzieć krytyczne słowo, o tekście faceta (ortografii) - jak się to czytało, to aż bolało. A w profilu miał że inżynier.
    Dostałem zjebkę.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #46
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Nie zauważam aby w bezlusterkowcach Panasonik G1 i G5 była opcja wywołania RAW w aparacie (czy zmiany WB), ale to pewnie zbyt stare aparaty (z 2009 i 2015r) i już nie powinno się ich używać
    W GX9 już była.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #47
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Czyli wychodzi na to, że skoro jedyny ważniejszy problem to WB to w momencie przemieszczania się autokarem, czy jako pasażer w aucie możemy wykorzystać chwile i sprawdzić ostatnie kilka zdjęć i w razie złego WB ponownie wywołać JPG. Jedyna sprawa to wyczucie naszego LCD w aparacie.
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  8. #48
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Czyli wychodzi na to, że skoro jedyny ważniejszy problem to WB to w momencie przemieszczania się autokarem, czy jako pasażer w aucie możemy wykorzystać chwile i sprawdzić ostatnie kilka zdjęć i w razie złego WB ponownie wywołać JPG. Jedyna sprawa to wyczucie naszego LCD w aparacie.
    Skoro to potrafisz, to jak najbardziej.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  9. #49
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Tyle postów o WB i kalibrowanych monitorach, więc aż prosi się pytanie: czy ktoś kto ma nietrafiony WB ale za to skalibrowany monitor, poprawia WB na jpgu czy na rawie?
    Tu jest chyba odpowiedź na pytanie autora wątku.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #50
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Tyle postów o WB i kalibrowanych monitorach, więc aż prosi się pytanie: czy ktoś kto ma nietrafiony WB ale za to skalibrowany monitor, poprawia WB na jpgu czy na rawie?
    Tu jest chyba odpowiedź na pytanie autora wątku.
    Miałem na myśli wywołanie nowego JPG z RAW z poprawionym WB. W olku przecież takie coś jest.
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

Podobne wątki

  1. Kasowanie plików JPG + ORF
    By clorox in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5.01.10, 18:33
  2. Szukam plików ORF
    By skow in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 07:24
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26.11.06, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.