Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Chiny

  1. #1
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Chiny

    Dzień dobry,

    Będę leciał do Szangaju. I teraz pytania:
    1. Czy ktoś był w Chinach i może się podzielić jak wygląda sprawa foto streetowego?
    2. Czy są jakieś ograniczenia? Jakieś miejsca gdzie nie wolno focić?
    3. Jak z otwartością ludzi na foto?
    4. Jak z bezpieczeństwem?
    5. W kwestii zwierzaków - czy w miastach są szanse na jakieś ptasie rarytasy, czy lepiej się nie wygłupiać i nie wozić 5kg sprzętu? .

    Dzięki!

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Było na naszym forum kilka ciekawych relacji z wyjazdów do Chin. Zdjęcia sprzed kilku lat często już poznikały, al;e z tekstów można się trochę dowiedzieć, można też spróbować skontaktować się z autorami relacji.

    https://forum.olympusclub.pl/threads/20369-Chiny2009-pl-Fotki-powyprawowe


    https://forum.olympusclub.pl/threads/99345-Do%C5%9B%C4%87-niespodziewany-wyjazd-do-Pa%C5%84stwa-%C5%9Arodka-czyli-Romek-sam-w-Chinach


    https://forum.olympusclub.pl/threads/106743-Z-Londynu-do-Pekinu-przez-Tajlandi%C4%99-Malezj%C4%99-i-Singapur
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Byłem w Chinach kilka razy - na wyjazdach służbowych.
    Generalnie - przygotuj się na ekstra wrażenia - ja jestem tym krajem zachwycony (ale uwaga - byłem przed pandemią).
    Co do sprzętu - nie ciągał bym go za dużo - chyba, że rzeczywiście będziesz dysponował jakimś wolnym czasem i dasz radę gdzieś wyskoczyć.
    To "czy dasz radę" dotyczy nie tylko czasu - dogadanie się w Chinach to ogromny problem, nawet w niezłych hotelach bywa problem ze znajomością nawet angielskiego, innych języków nie wspominając.
    Dlatego warto zaopatrzyć się w karteczki z nazwami po chińsku tych miejsc, w które planujesz się wybrać, a już na pewno miejsca w którym będziesz mieszkał (hotel).
    Jeśli chodzi o zdjęcia uliczne - nie miałem z tym żądnego problemu - ludzie spokojni, wręcz przyjaźni - łaziłem trochę po miastach wieczorami - nigdy nie było żadnych niefajnych sytuacji.
    Ale raczej nie łaziłem po odludnych miejscach, trzymałem się głównych szlaków/ulic.
    Co do reakcji ludzi na zdjęcia - nie mam wielkich doświadczeń - sam nie lubię być fotografowany i innym tego nie robię.
    Ale żadnych agresywnych reakcji na aparat (jak np. w Indiach) nie miałem.
    Są miejsca, gdzie zdjęć robić nie wolno - zazwyczaj oznakowane - i warto tej zasady przestrzegać.
    Ja brałem ze sobą aparat z możliwie uniwersalnym obiektywem, a na jednym długim (10 dniowym) wyjeździe pstrykałem kompaktem - Panasonic FTZ200 z zoomem 25-600/2.8 - bardzo się sprawdził, bo mały, lekki i z ekstra zakresem.
    Matryca maleńka i szum na wysokim iso okrutny - ale nie planowałem drukować ze zdjęć plakatów więc nie było problemu.













    A tutaj - zoom się bardzo przydał, ale mając jeden dzień wolny i wiedząc, że w miejscowym zoo są te misie nie mogliśmy sobie odmówić zobaczenia ich na żywo

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Szukaj:
    https://forum.olympusclub.pl/members/8952-romek1967
    Na FB jest - nie wiem czy mam prawo powiedzieć.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.