Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zmiana GX7 na??

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Zmiana GX7 na??

    Jak w tytule, planuję zmianę GX7 na nowszego Panasonica. Najlepiej coś podobnego do GX7 - typu dalmierz. Wolałbym żeby to nie był Panas serii G.
    Zdjęcia jak dawniej landscape (dłuższe czasy) i street (wysokie iso, sprawny autofokus). Przydał by się lepszy wizjer.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Dobrze wspominam przygodę z GX9, ale wizjer w nim był akurat mocno średni. Nie wiem, może w GX7 jest jeszcze gorszy, ale w razie czego polecam sprawdzić osobiście przed zakupem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    GX9, a to jedyne na co można wymienić, ma raczej wziernik niż wizjer. Mam porównanie z Oly E-M5 mark II i E-M1 (w wersji I) i różnica na korzyść Olympusów jest kolosalna. Podobno wizjer w Panasonicu G9 jest dobry, ale niewątpliwie to znacznie większa kobyła i nie jest to "dalmierzowiec". Może pomyśleć o używanym PEN-F. I chyba tyle, jeżeli chodzi o linię podobnych aparatów. Generalnie brakuje uszczelnianego następcy GX9 czy PEN-F.

  4. #4
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Miałem GX7 , GX8 , GX9 , G9 . Najmilej wspominam GX8 , to korpus najlepiej zaprojektowany z tych wszystkich , ergonomia super , wizjer super (duży , wyraźny) , uchwyt i przyciski tu gdzie powinny być . Jednocześnie nie jest cegłą jak G9 . Potem zachciało mi się GX9 , i to był błąd . Bo o ile takie sprawy jak obrazowanie , poprawiona stabilizacja , filmowanie na plus , to niestety ergonomia kuleje. Co kierowało firmą Panasonic dając do tego modelu tak kiepski wizjer nie potrafię pojąć (dla mnie to super ważna sprawa) , mniejszy korpus od GX8 spowodował , że przyciski rozmieszczono tak blisko , że moich nie dużych dłoni, nie potrafiłem się odnaleźć . No zdjęcia super oczywiście , czy lepsze niż GX8 , hmm jeśli nawet to minimini . No i jest pucha topowa jak G9 (aktualnie mam), co tu można powiedzieć, no super, tylko ten ciężar i wielkość, taki niezbyt micro , to już każdy musi sam . Ogólnie żałuję , że sprzedałem GX8 i przechodziłem przez te wszystkie kolejne , bo kosztowało to trochę , mogłem spokojnie czekać na coś co będzie faktycznym następcą GX8 , inna kwestia czy to nastąpi.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    taż myślałem o zmianie, dla mnie tylko GX9, niestety, albo na szczęście mam jeszcze tylko 4 sztuki GX7 ( piąty już w śmieciach)
    wielosystemowy

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Dzięki za informacje
    GX8 macałem ale nie podszedł bo wydawał się zbyt duży i ciężki. Od lat posługiwałem się GX1 i GX7 i bardzo je polubiłem za kompaktowość i sterowanie - dlatego szukam czegoś podobnego.
    GX9 wg specyfikacji ma ten sam wizjer co GX7. Tragedii nie ma ale widziałem u konkurencji duuużo większe wizjery i podobało się
    Muszę pójść do sklepu i pomacać GX9 a jak nie podejdzie to pomyślę o G9? Tylko to aparat typu lustrzanka - może większy? no i nie lubię obracanego ekranu.

    Niestety nie mogę dać każdemu punktu do reputacji bo system nie pozwala
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  7. #7
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jak przebolejesz ten wizjer w gx9, to kupuj . To świetny aparacik.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Problemem wizjera w GX9 nie jest wielkość ani rozdzielczość, tylko technologia produkcji. Ja w nim kątem oka widziałem tęczę na granicach różnych kolorów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Uwzględnij jeszcze jeden czynnik - GX-7 i GX-8 miały odchylany wizjer, GX-9 już nie ma. Nie wiem czy wykorzystywałeś odchylanie wizjera w swoim GX-7, ja w GX-8 często odchylałem wizjer gdy wykonywałem zdjęcia makro nisko nad ziemią.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #10
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Uwzględnij jeszcze jeden czynnik - GX-7 i GX-8 miały odchylany wizjer, GX-9 już nie ma. Nie wiem czy wykorzystywałeś odchylanie wizjera w swoim GX-7, ja w GX-8 często odchylałem wizjer gdy wykonywałem zdjęcia makro nisko nad ziemią.
    gx9 ma odchylany gx80 stały
    wielosystemowy

Podobne wątki

  1. zmiana ?
    By koberek in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.04.15, 11:15
  2. Zmiana E-510 na E-3
    By osiem1984 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 17:47
  3. Zmiana z E-420 na... E-3 czy E-30
    By Edik70 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11.05.10, 20:53
  4. Zmiana na E-1
    By Incubus in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24.05.06, 20:55
  5. zmiana tła
    By misiekh in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.12.05, 10:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.