Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 125

Wątek: Nowe "inteligentne" odszumianie AI w PS i LR

  1. #91
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Prawdopodobnie dlatego, że był inny proces w LR z roku 2017 a inny w obecnym.
    Prawdopodobnie dlatego jak napisałem wcześniej, że były popełnione jakieś błędy w wywołaniu. Mam i używam LR4 z roku bodajże 2009 i nigdy nie zauważyłem takiej degradacji koloru jak w pierwszym Twoim wrzucie (na dodatek jakby miejscowo głównie na obrazach). Ale nie roztrząsajmy już tego

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    to jeszcze raz. ORF wywołany od zera ( reset) i w ostatnim kroku odszumiony AI vs manualne
    Oglądam to na 100% na drugim monitorze. To jest przepaść. I nowe życie dla zdjęć sprzed kilku lat.
    Tu już wygląda "normalnie". Oczywiście zgadzam się, że ten nowy algorytm to nowe życie dla zdjęć z przed lat, czy nawet obecnych zrobionych na wysokim iso.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #92

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    70
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ee kolega od topaza trochę po chybciku zrobił, da się ładniej.
    Biję się w piersi, nocne fotki trzeba nocą obrabiać. Poprawione (?) - inna koncepcja, zdjęcie RAW najpierw w Topaz Photo AI, potem w Affinity poprawki - ekspozycja, kontrast. Lepiej nie umiem.

    Nazwa:  P1010923-topaz-photo-AI.jpg
Wyświetleń: 315
Rozmiar:  544,2 KB

  3. #93
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez galvan Zobacz posta
    Biję się w piersi, nocne fotki trzeba nocą obrabiać. Poprawione (?) - inna koncepcja, zdjęcie RAW najpierw w Topaz Photo AI, potem w Affinity poprawki - ekspozycja, kontrast. Lepiej nie umiem.
    Nie wal tak mocno, bo sobie płuca odbijesz.
    W tym przypadku akurat nie chodzi o umiejętności czy koncepcje.
    Chodzi o jakość zdjęcia po odszumieniu,
    Faktycznie tym razem jest lepiej, ale mnie bije po oczach zblurowanie obrazu i brak ostrych krawędzi czy linii.
    O przejrzystości obrazu nawet nie wspomnę.


    Gdyby ktoś rozważał zakup karty radzącej sobie z technologią od Adobe. To musi celować w karty Geforce RTX.
    Posiadają one jednostki tensor, które szybko i sprawnie "liczą" obrabiane fotki.
    Czym więcej jednostek tensor tym lepiej. Mogą to być karty z serii 2, 3 lub 4. Czyli np. Geforce rtx 2060.
    I ta wspomniana działa już całkiem dobrze.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  4. #94
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Bardzo ciekawe porównania i możliwości programów. Ja jak zostawiłem Adobe LR przeszedłem na DXO PhotoLab ze względu na odszumianie. Obecnie mam wersję nr 5.10.1
    W najnowszej 6 jest jeszcze lepsze odszumianie ale poczekam na 7.

    DXO 5 z odzumianiem DeepPRIME

    Nazwa:  DJI_0086_DxO.jpg
Wyświetleń: 300
Rozmiar:  10,30 MB


    Tak samo wywołane bez żadnego odszumiania

    Nazwa:  DJI_0086_DxO-1.jpg
Wyświetleń: 282
Rozmiar:  5,34 MB
    Jacek

  5. #95
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    W tym przypadku akurat nie chodzi o umiejętności czy koncepcje.
    Chodzi o jakość zdjęcia po odszumieniu,
    Jak dla mnie chodzi też o nakład pracy (lub jego brak).
    Co by nie pisać o nowym odszumianiu w LR/ACR, wiem jedno: sam nawet jak się będę godzinami męczył, to nie zrobię lepiej.
    Więc skoro nowa funkcja jest w stanie w ciągu sekund zrobić coś lepiej niż ja przez godzinę rycia pędzlami, to pomimo tego że być może nie jest jeszcze idealnie, mam zamiar jej używać.
    Można też mieć nadzieję że z czasem będzie tylko lepiej, pamiętajmy do dopiero pierwsza wersja...


    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Gdyby ktoś rozważał zakup karty radzącej sobie z technologią od Adobe. To musi celować w karty Geforce RTX..
    Z oficjalnych informacji Adobe wynika że funkcja jest zoptymalizowana pod karty Nvidii oraz Apple SIlicon (M1 / M2), więc zakup komputera z jabłuszkiem też jest rozwiązaniem

  6. #96
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Jak dla mnie chodzi też o nakład pracy (lub jego brak).
    Co by nie pisać o nowym odszumianiu w LR/ACR, wiem jedno: sam nawet jak się będę godzinami męczył, to nie zrobię lepiej.
    Więc skoro nowa funkcja jest w stanie w ciągu sekund zrobić coś lepiej niż ja przez godzinę rycia pędzlami, to pomimo tego że być może nie jest jeszcze idealnie, mam zamiar jej używać.
    Można też mieć nadzieję że z czasem będzie tylko lepiej, pamiętajmy do dopiero pierwsza wersja...



    Można jak napisałeś, ryć pędzlami miesiącami, i nawet się nie zbliżyć do tej jakości.



    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta

    Z oficjalnych informacji Adobe wynika że funkcja jest zoptymalizowana pod karty Nvidii oraz Apple SIlicon (M1 / M2), więc zakup komputera z jabłuszkiem też jest rozwiązaniem
    Nie do końca. To dokładnie ten sam problem co z DaVinci Resolve.
    Myślę że nie chodzi tu o optymalizację, a w przypadku appla, o zaprzężenie do obliczeń jednostki zwanej Neural Engine. Dlatego początkowo, gdy jeszcze nie zmodyfikowano kodów aplikacji, procesory M1 wymagały emulatora.

    Jeśli chodzi o NVidię to właściwie tylko karty z serii RTX dobrze przyśpieszają działanie LR Denoise. Zapewne dlatego że posiadają także jednostki Tensor.
    Przewagą karty graficznej z ta technologią jest to, że w razie gdyby zabrakło jej "mocy" . Wystarczy zmienić tylko kartę , a nie cały komputer.
    Właśnie AMD zapowiedział wprowadzenie nowych kart graficznych z odpowiednikami jednostek tensor. I będzie koniec monopolu.


    Jeśli chodzi o wybór komputera do foto, to dla mnie apple tylko w wersji stacjonarnej z zewnętrznym monitorem.
    No wręcz nie mogę patrzeć na ten błyszczący wyświetlacz.
    A co dopiero fotki robić.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  7. #97
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jeśli chodzi o wybór komputera do foto, to dla mnie apple tylko w wersji stacjonarnej z zewnętrznym monitorem.
    No wręcz nie mogę patrzeć na ten błyszczący wyświetlacz.
    A co dopiero fotki robić.
    Nie sprzeczam się w tej kwestii

  8. #98
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Ciekawe postrzeżenia na temat odszumiaczy . W innym artykule ma też porównanie OM-1 + 150-400 i Sony + 200-600.
    Jacek

  9. #99
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    kurcze, Lightroomowe AI pozwala w narzędziu "maski" wybierać osoby i tworzyć jednym kliknięciem maski dla skóry twarzy, skóry ciała, zębów, włosów czy ust. Masakra
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #100
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Poszedłem dzisiaj w teren ze sprzętem MFT i nowe odszumianie to jednak jest game changer.
    Wbrew wątpliwościom kolegi @paparapa, nowy algorytm na 20mpix matrycy sprawdza się całkiem dobrze żeby nie powiedzieć znakomicie.
    Tak, wiem że to nie FF, ale ja nie oczekuję cudów, tylko tego że z poprawnie naświetlonego zdjęcia można usunąć szum.

    Poniżej zdjęcie które zrobiłem dziś rano - M1X, 1/1000s, ISO 1600, żadnej obróbki poza AI Denoise na 40%.


    A tu oryginał czyli zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

    Poprzednio takie zdjęcia z automatu lądowały u mnie w koszu, a teraz proszę jak ostro, pięknie i wyraźnie do tego bez szumu
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 13.06.23 o 23:28

Podobne wątki

  1. Nowe oprogramowanie "Olympus Workspace"
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28.07.23, 18:11
  2. "Nowe-stare obiektywy Canona i Nikona"
    By marek7001 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23.01.15, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.