Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Sprzęt do ptaków i dzikiej przyrody

  1. #41
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    gdybyś nie dostrzegł pieniądzem obowiązującym w większości krajów UE jest euro i dlatego przeliczamy ceny z euro na PLN więc ma to sens odwrotnie do cen podawanych w dolarach + zamieszanie z podatkami przy cenach w dolarach, gdzie ceny w sklepie są cenami netto, jeden z głupszych systemów istniejących na świecie, oczywiście jest to moje zdanie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  2. #42

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jakby Nikon się obudził i zrobił aps-c z 40 Mpix jak Fujifilm
    to ma fajne stałki w cenach M. Zuiko 300/4
    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1210734-REG

  3. #43
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ja rozumiem że nie widzisz powodów i wolałbyś co innego, i nie mam zamiaru Cię przekonywać.
    Ale jeżeli używasz argumentów "to jest polskie forum", po podawaj ceny w złotówkach, a nie w euro, bo inaczej Twoje argumenty są tak samo słabe jak moje o cenie w dolarach.
    Gdybyś nie podawał dwa wpisy temu cen w euro, nie byłoby tematu. Ceny z linka na Ceneo który wstawiłeś są w złotówkach przecież.
    Druga sprawa: odnośnie tego obiektywu pisałem do kolegi @zgredzik który kupił R7. A obecnie to jest jedyna opcja zooma telefoto o tym zakresie ogniskowych na Canon RF do używania bez adaptera.
    Dla jednego ma to jakąś wartość, dla kogoś innego nie, to już nie mnie oceniać - każdy wybiera po swojemu.

    Podałem cenę w euro, bo ceny w Polsce są przeliczane z euro i jest doliczana jeszcze marża. Więc wielokrotnie cena w euro w Niemczech jest korzystniejsza niż w Polsce.
    Cena podana w euro jest punktem odniesienia.

    Ja zdaję sobie sprawę, że Canon tani nie jest. Ale nie przypuszczałem, że jak piszesz, to jedyna opcja w tym systemie na telefoto bez adaptera.
    Choć muszę przyznać się bez bicia, że nie mam fobii na tym punkcie. I używam wielu szkieł z FTZ em. I nie przeszkadza mi to wcale.
    Zresztą w Nikonie Z są chyba tylko 2 natywne tele. Więc i tak chcąc nie chcąc, jest się zdanym na przejściówkę.

    Pisałeś do kolegi , ale na ogólnym kanale. Więc każdy może się odnieść.
    I nadal podtrzymuję, że cena nie jest adekwatna do tego co reprezentuje sobą to szkło.
    Zresztą C zaczyna ostrą jazdę po bandzie, bo co można powiedzieć na temat 55–210 mm f/5–7.1.
    To są po prostu jaja Panie.
    Ciekawe jak to się skończy dla C?


    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Jakby Nikon się obudził i zrobił aps-c z 40 Mpix jak Fujifilm
    to ma fajne stałki w cenach M. Zuiko 300/4
    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1210734-REG
    Nikon nie śpi, tylko konsekwentnie realizuje plan.
    Ludzie do tele maja kupować puszki FF. Najlepiej Z9.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  4. #44
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    gdybyś nie dostrzegł pieniądzem obowiązującym w większości krajów UE jest euro i dlatego przeliczamy ceny z euro na PLN więc ma to sens odwrotnie do cen podawanych w dolarach + zamieszanie z podatkami przy cenach w dolarach, gdzie ceny w sklepie są cenami netto, jeden z głupszych systemów istniejących na świecie, oczywiście jest to moje zdanie
    Ale w Polsce obowiązują złotówki, nie euro, więc kiedy ktoś prosi aby podawać ceny w rodzimej walucie bo to Polskie forum a sam podaje w Euro jest cokolwiek niezrozumiała, przynajmniej dla mnie.
    Co do cen netto w USA - dla Ciebie to głupie bo jesteś przyzwyczajony do eurokołchozu i niewolnictwa.
    W Stanach ceny są netto, aby klient wiedział i miał świadomośc ile coś kosztuje, a ile podatku mu państwo zabiera.
    Bo jak zabiera za dużo, to ludzie mają pretensję do państwa a nie do sprzedawcy nie narzekają na ceny tylko na podatki, i w następnych wyborach głosują inaczej.
    Dlatego podatek jest od 0 (ubrania, żywność) do 10% (elektronika i inne dobra luksusowe), a nie 23% jak w Polsce.
    Pełna transparentność i tyle.
    Moim zdaniem w Polsce rządzący wymusili podawanie cen brutto nie dla wygody obywatela, tylko aby ukryć ile pieniędzy mu jeszcze raz zabierają (w końcu podatek od dochodu od pensji już raz zabrali).
    Pomijam już kwestię tego, że w USA podatek zależy od tego gdzie konkretnie się mieszka, bo rząd federalny jako taki żadnych podatków poza dochodowym nie pobiera.
    Kiedy mieszkałem na Florydzie, w Miami, tam nie było podatku. W NY na ten przykład już jest bo stan sobie życzy.
    Więc nie ma w ogóle możliwości aby sklep internetowy pokazywał ceny brutto, bo skąd ma wiedzieć gdzie mieszkasz i gdzie chcesz ten sprzęt mieć wysłany? To wiadomo dopiero w koszyku przy zapłacie kiedy podasz adres wysyłki, na podstawie którego naliczony będzie (lub nie) podatek.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Podałem cenę w euro, bo ceny w Polsce są przeliczane z euro i jest doliczana jeszcze marża. Więc wielokrotnie cena w euro w Niemczech jest korzystniejsza niż w Polsce.
    Cena podana w euro jest punktem odniesienia.

    Ja zdaję sobie sprawę, że Canon tani nie jest. Ale nie przypuszczałem, że jak piszesz, to jedyna opcja w tym systemie na telefoto bez adaptera.
    Choć muszę przyznać się bez bicia, że nie mam fobii na tym punkcie. I używam wielu szkieł z FTZ em. I nie przeszkadza mi to wcale.
    Zresztą w Nikonie Z są chyba tylko 2 natywne tele. Więc i tak chcąc nie chcąc, jest się zdanym na przejściówkę.

    Pisałeś do kolegi , ale na ogólnym kanale. Więc każdy może się odnieść.
    I nadal podtrzymuję, że cena nie jest adekwatna do tego co reprezentuje sobą to szkło.
    Zresztą C zaczyna ostrą jazdę po bandzie, bo co można powiedzieć na temat 55–210 mm f/5–7.1.
    To są po prostu jaja Panie.
    Ciekawe jak to się skończy dla C?
    Jasna sprawa, każda opinia mile widziana
    Co do tego co Canon wyprawia - moim zdaniem skończy się kiepsko, to jest powiększeniem udziału w rynku Sony... z drugiej strony dla Nikona to dobrze może mieć szansę nadgonić o ile nie będzie powtarzał tych samych błędów.
    Gdybym ja był producentem aparatów to zależałoby mi aby jak najwięcej firm trzecich produkowało obiektywy do moich aparatów co w konsekwencji przełożyłoby się do większej popularności systemu, ale co ja tam wiem, może głupio myślę
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 24.04.23 o 20:21

  5. #45
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta

    Jasna sprawa, każda opinia mile widziana
    Co do tego co Canon wyprawia - moim zdaniem skończy się kiepsko, to jest powiększeniem udziału w rynku Sony... z drugiej strony dla Nikona to dobrze może mieć szansę nadgonić o ile nie będzie powtarzał tych samych błędów.
    Gdybym ja był producentem aparatów to zależałoby mi aby jak najwięcej firm trzecich produkowało obiektywy do moich aparatów co w konsekwencji przełożyłoby się do większej popularności systemu, ale co ja tam wiem, może głupio myślę

    Nie przepadam za firmą od telewizorów. Ale gdybym teraz chciał wejść w foto to tylko Sony. Ze względu na dużą możliwość korzystania ze szkieł innych producentów.
    Piszę tu o szkłach na bezlustra.
    Lubę ARTy i ze dwa Tamrony, których nie dostanę na bagnet Z w jakimś sensownym czasie.
    A obawiam się, że jak stanie się cud i te szkła się pojawią pod Nikona. To cena będzie tak przekręcona, że odechce mi się tych słoików.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  6. #46
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Nie przepadam za firmą od telewizorów. Ale gdybym teraz chciał wejść w foto to tylko Sony. Ze względu na dużą możliwość korzystania ze szkieł innych producentów.
    Piszę tu o szkłach na bezlustra.
    Lubę ARTy i ze dwa Tamrony, których nie dostanę na bagnet Z w jakimś sensownym czasie.
    A obawiam się, że jak stanie się cud i te szkła się pojawią pod Nikona. To cena będzie tak przekręcona, że odechce mi się tych słoików.
    No właśnie zauważyłem że ceny Zetek od Tamrona są jakby wyższe. Wydaje mi się że Nikon zażyczył sobie opłaty licencyjnej i Tamron musi sobie doliczać te 20% do ceny obiektywu które idzie do kasy Nikona...

  7. #47
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No właśnie zauważyłem że ceny Zetek od Tamrona są jakby wyższe. Wydaje mi się że Nikon zażyczył sobie opłaty licencyjnej i Tamron musi sobie doliczać te 20% do ceny obiektywu które idzie do kasy Nikona...
    Dokładnie tak Tamron 17-28/2.8 800 euro. Tamron ala Nikon Z 17-28/2.8 1150 euro.
    Jestem coraz bliższy kupienia przejściówki od Megadapa Nikon Z / Sony L.
    Niestety nie miałem tego wynalazku w rękach, bo w sklepach tylko na zamówienie.
    Ale to pozwoliłoby zaoszczędzić parę groszy... A potem już mały kroczek do zmiany puszek.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #48
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ........dla Ciebie to głupie bo jesteś przyzwyczajony do eurokołchozu i niewolnictwa.
    zastanawiam się po jaką cholerę udzielasz się na forum w eurokołchozie ? jest tyle innych for w państwach nie należących do eurokołchozu, tam pewnie nie ma też wątpliwości co do przeliczania cen z euro na miejscową walutę /jeżeli jest taka potrzeba ? / czyń sobie życie przyjemniejszym/ lepszym
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 3.11.19, 00:21
  2. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  3. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.