Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Projekt 4/3 - Dominikana

  1. #31
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Pomogłem
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #32
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Dziękuję

  3. #33

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Ten bokeh z 45mm f1,2 wyglądał całkiem przyzwoicie i na tamtym zdjęciu... bardziej to kwestia lepszego doboru tła panie fotograf , bo parametry będą zbliżone do 85mm f1,8 FF.

    Ogólnie potwierdziłeś marketingową przydatność zestawów m43.

    "autoiso ustawione na 1/500s"
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  4. #34
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    13.Marina w Ocean World.

    Ledwo zdążyłem wylądować przed tym deszczem


    14.Kolejna próba podejścia do szerokiego kąta z obiektywem 8-25mm. Przyznam szczerze nie czuję tego typu fotografii i mam trudności z uzyskaniem ciekawej kompozycji, ale to zdjęcie uważam za udane.

  5. #35
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    1.........
    Otóż: zestaw MFT naprawdę bardzo dobrze mi się sprawdził.
    ........
    - Uszczelnienia, uszczelnienia, i jeszcze raz uszczelnienia. Zaleta nie do przecenienia. Staram się dbać o sprzęt ale każdego dnia wieczorem byłem zmuszony najpierw przedmuchać aparaty i obiektywy z piasku gruszką, a później delikatnie opłukać pod kranem przednie soczewki aby spłukać resztki zaschniętej soli z wody morskiej. To nie tak że mi się aparat ochlapał wodą, zwyczajnie przy wietrze nawet 20 metrów od oceanu ona była w powietrzu.
    - Stabilizacja - kolejny plus MFT. A konkretnie stabilizacja w OM-1 i 12-100f4 PRO. Pojechaliśmy z dzieciakami na "parasailing", takie latanie na spadochronie ciągniętym przez jacht. Była fala i wiało tak, że do lotu wystarczyło że jacht stał w miejscu utrzymywany przez silnik, wiatr zrobił swoje. Dzieciaki poleciały razem a ja robiłem im zdjęcia z pokładu, przy czym "start" fotografowałem OM1 a "lądowanie" Nikonem Z7II z 24-120F4. Obiektyw w Nikonie nie ma stabilizacji. Efekt - prawie wszystko było poruszone, wszystkie zdjęcia poszły do kosza. Jasne, na OM-1 też kila zdjęć wyszło poruszonych. ALe przy 20fps i stabilizowanym szkle z obiektywem, 80% była ostra, i mam naprawdę udane zdjęcia (wstawię kilka w następnym wpisie). Żeby było jasne, nie twierdzę że Nikonem Z7II czy generalnie FF się nie da zrobić zdjęć w takiej sytuacji - wystarczyłoby pewnie ponieść ISO i wymusić czasy 1/2000s czy krótsze, ja zwyczajnie o tym nie pomyślałem i miałem AutoISO ustawione na 1/500s.

    To tyle, koniec przemyśleń na dzisiaj
    Bardzo fajne zdjęcia wycieczkowe. A i portrety dzieciaków też fajnie wyszły mimo większej głębi mikro4/3. Dwa body z "przyspawanymi "obiektywami to wygodne rozwiązanie w takich warunkach. Ja w zeszłym roku w Alpach i Dolomitach też tak miałam. Na dzień dzisiejszy zostawiłem 1 body bo nie chce się targać za dużo.
    Jacek

  6. #36
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    15. Zdjęcie Neptuna z bliska i niejako "od tyłu". Zupełnie odmienne wrażenie niż kiedy ogląda się ją z brzegu. Szkoda że coraz trudniej jest sobie legalnie rekreacyjnie polatać dronem, nawet na małej wysokości.

  7. #37

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Pewnie jak by wszędzie było można zaczęlibyśmy pisać o katastrofach dronów w powietrzu - taki by ruch był
    Ale nie da się ukryć, że dron pozwala na ujęcia, których normalnie się zrobić nie da, a to oznacza ciekawsze zdjęcia.
    15 wydaje mi się trochę za niebieska - szczególnie te obłoki w lewym górnym rogu.

Podobne wątki

  1. Projekt
    By anette1993 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.10.16, 14:53
  2. projekt NU
    By bogdi in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.02.13, 00:32
  3. Projekt 50mm
    By aldii in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.02.13, 20:30
  4. Projekt ----- KŁY ------
    By MADNESS in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25.07.09, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.