Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Projekt 4/3 - Dominikana

  1. #21

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jest 119° Laowa 6mm https://www.optyczne.pl/567.1-Test_o...ero-D_MFT.html
    lub tańszy Samyang 7.5mm -po defishingu ~135°.

    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1748385-REG
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 10.04.23 o 16:09

  2. #22

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    591
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Żeby nie pominąć, jest jeszcze TTArtisan 7.5 / 2.

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wydaje mi się że niesprawiedliwie oceniasz tego drona po moich amatorskich zdjęciach. Kolorystyka jest kwestią moich gustów i obróbki, a pod względem detalu i szczegółowości obrazu to najlepszy dron jaki miałem (a to już trzeci, bo mam jeszcze Mavic Pro i Mavic 2 Pro). Matryca 4/3 w Mavic 3 naprawdę daje radę, praktycznie jak aparat MFT, wydaje mi się że niepotrzebnie porównujesz swoje RAW'y z A2S z moimi miniaturami JPG które wrzucam na forum. A co do argumentów za tym dronem - powiem tak - nie wiem czy mniejszy w ogóle by wystartował przy takim wietrze, widziałem że ludzie próbowali i nie byli w stanie. A ja sobie spokojnie latam przy podmuchach wiatru 10m/s (poważnie) po te kilka km w jedną i w drugą stronę nad Atlantykiem przez te 20 minut, i jeszcze mi zostaje dużo baterii : -)
    Ja nie odnoszę się do szczegółowości czy jakości zdjęć z m3 na podstawie Twoich JPGów. Też nie mam nic przeciw kolorystyce Twoich zdjęć.
    Pisałem na podstawie swoich porównań. W końcu nie jest problemem przetestować urządzenia, które chce się nabyć. A2S to nie jedyny dron z którego obrabiałem fotki, więc jakieś tam porównanie mam.
    Nie za bardzo z kolei wiem, na jakiej podstawie twierdzisz że M3 ma lepszy detal czy szczegółowość obrazu od M2 czy A2s. M2 i A2S to drony z 20mpx sensorami jak M3, tyle tylko że jedno calowe.
    Według mnie w takiej kategorii matryc, o detalu decyduje głownie rozdzielczość i jakość obiektywu. Sprawę filtrów pomijam. Aby dostrzec poprawę detalu sensor musi mieć większą o ca. 1/3 rozdzielczość.

    Zgodzę się natomiast że M3 lepiej spisuje się przy mocnym wietrze. Widziałem już jak mój A2S "skacze" w powietrzu jak pingpong, i nie byłem pewien czy wróci do mnie w jednym kawałku. Większa waga to niewątpliwa zaleta, poza tematem przepisów.

    Uważam że jestem w stanie przy w miarę dobrym świetle zrobić porównywalne zdjęcie moim dronem do zdjęć z M3. Problemem jest ewentualna miękkość brzegów i rogów zdjęć z mojego drona.
    Choć muszę przyznać, że najgorszego egzemplarza pod tym względem nie mam.
    Jest bardzo duży rozrzut jakościowy poszczególnych sztuk. Można trafić dobrze, albo kiepsko.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  4. #24
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Nie za bardzo z kolei wiem, na jakiej podstawie twierdzisz że M3 ma lepszy detal czy szczegółowość obrazu od M2 czy A2s. M2 i A2S to drony z 20mpx sensorami jak M3, tyle tylko że jedno calowe.
    Według mnie w takiej kategorii matryc, o detalu decyduje głownie rozdzielczość i jakość obiektywu. Sprawę filtrów pomijam. Aby dostrzec poprawę detalu sensor musi mieć większą o ca. 1/3 rozdzielczość.
    .
    Na podstawie zdjęć nimi wykonanych. Latałem M2P 3 lata, teraz latam M3C i zwyczajnie widzę co jest w RAW'ach.
    Rozdzielczość do nie wszystko. Zgodnie z Twoją argumentacją zdjęcie Panasonic GH6 (26mpx) i Nikon Z6 to taka sama jakość, a przecież tak nie jest - powierzchnia matrycy gra rolę. Obraz piksel w piksel jest ostrzejszy na większych matrycach, przy porównywalnej optyce jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło inaczej
    Oczywiście że kwestia obiektywu jest tak samo ważna, ale ponieważ nasze drony to nie są maszyny z wymienną optyką, chodziło mi zwyczajnie o zestaw matryca+obiektyw w odpowiednich modelach.
    I tu znowu - większa matryca - dłuższy obiektyw przy tym samym kącie widzenia (a więc mniej dystorsji, przynajmniej w teorii).
    Chociaż zgadzam się, te wszystkie różnice nie są jakoś duże, i z pewnością jesteś w stanie zrobić swoim sprzętem porównywalne jakościowo zdjęcia.

    @dcs, @cobra, jeszcze szersze stałki to fajna sprawa, jednak w moim odczuciu 8-25 jest bardziej praktyczny - może nie tak szeroki, ale o ileż bardziej uniwersalny. Taką stałką UWA pewnie nie zrobił bym ani jednego zdjęcia bo.... nie chciałoby mi się albo jej zabrać ze sobą, albo założyć na aparat. W końcu zdjęć na tak szerokim końcu robi się (albo ja robię) raczej niewiele.

    7. Kolejny portrecik robiony 45 f1.2. Jak widać nawet na f1.2 rozmycie tła jest... takie sobie. Ale i tak się cieszę bo miałem ten aparat w torbie na plaży, bo malutki
    Co to samego zdjęcia - te papugi to natywny lokalny gatunek. Fajne ptaszyska, widać jak latają od palmy do palmy, a tu akurat dwóch facetów szło plażą z oswojonymi sztukami i proponowało pozowanie do zdjęć, córka chciała więc cóż było robić.
    Inna sprawa że ceny takiego procederu są raczej bandyckie - $40 za podtrzymanie ptaka przez minutę. A średnia pensja (miesięczna) to niecałe $200 jeżeli dobre pamiętam.
    Cóż, turysta musi swoje zapłacić, a ja nie umiem się targować.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 11.04.23 o 21:02

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Potraktuj te 40 $ jako opłatę za ogrzewanie i miejsce w pierwszym rzędzie.
    U nas to raczej by nie przeszło, bo zimno jest troszkę.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  6. #26
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Dzisiaj byliśmy zwiedzać Taino Valley Tropical Park. Fajne miejsce jedyna pozostałość po starożytnej kulturze tubylców która miała szczęście być "odkryta" przez Kolumba.
    Po "zaopiekowaniu" się nimi przez sprowadzonych do tego zakonników w ciągu 50 lat cała ich kultura i ludzie całkowicie zniknęli z powierzchni ziemi, wykończeni przez przywiezione choroby oraz przymusową pracę w kopalniach...
    Zdjęć trochę bardzie, na razie jedno, takich jaszczurek jak tam jeszcze nie widziałem

    8. OM-1 z 12-100PRO

  7. #27

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Piękne "smoki".
    Trafiają się nasze zwinki w trochę podobnej kolorystyce ale mają zupełnie inne łuski.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Podobną zieloną kolorystykę (ale ze zdecydowanie innym wzorem) przyjmują samce zwinek w okresie godowym.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #29
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    9. Wschód słońca z widokiem na "bogatszą" tutejszą dzielnicę. To nie hotel, tylko domy miejscowej elity z własną plażą i ochroną z każdej strony. To osiedle graniczy z "moim" hotelem i na plaży tłumy się mieszały.
    Tak samo turyści, zwłaszcza biali i anglojęzyczni, bez problemu mogli sobie po tym osiedlu chodzić. Tubylcy raczej nie. Z mojego punktu widzenia wyglądało to tak że każdy z Rolexem czy nowym iPhone w ręce, czy dużej ilości złota na szyi był "swój", nawet jeżeli tylko w kąpielówkach.

  10. #30
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    10. Dla odmiany video statuy Neptuna. Proszę spojrzeć na flagę i fale - naprawdę nieźle wiało. I w tych warunkach Mavic 3 przeleciał 9.3 KM w celu wykonania tego filmu.
    Nie wiem jak (i czy się da w ogóle) wstawić wideo przez forum, tak więc wstawiam przez YouTube: https://youtu.be/gOzPCwIWa_I



    11. Drugie podejście do Magdalena's Rock


    12. Plażowy portret - trzeba powiedzieć że sprzęt dał radę pomimo trudnych warunków. @pstrykacz_smartfonowy jak drugi plan daleko to nawet nieźle bokeh wygląda



    I trochę przemyśleń sprzętowych.
    Otóż: zestaw MFT naprawdę bardzo dobrze mi się sprawdził.
    Najwięcej zdjęć zrobiłem, w kolejności:
    - OM-1 z 10-100f4 PRO (pierwsze miejsce dość oczywiste)
    - EM-1 III z 45 f1.2 PRO (dużo zdjęć, bo byłem z rodziną)
    - EM-5 III z 8-25f4 PRO (ostatnie miejsce trochę niesprawiedliwe, tu kwestia była taka, że nie miałem potrzeby na tak szeroki kąt - kilka wyjazdów w góry czy inne punkty widokowe mi wypadło)

    Gdybym jechał gdzieś bez dzieci to z tej trójki brałbym dwa aparaty z 10-100 i 8-25.
    Po 10 dniach na wyjeździe i intensywnym fotografowaniu różnym sprzętem (aparaty FF też miałem), już po kilku dniach doszedłem do następujących wniosków:
    - na następny wyjazd turystyczny zabieram już tylko MFT, plus opcjonalnie coś FF do portretu co będzie leżało w hotelu w celu ewentualnego użycia jeżeli mnie najdzie (raczej córkę) ochota na "artystyczne" zdjęcia o złotej godzinie czy coś;
    - zestaw OM-1 z 10-100f4PRO jest niesamowicie uniwersalny i daje zaskakująco dobre efekty nawet w pełnym słońcu. Mało przepałów, dużo można wyciągnąć z cienia, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W zasadzie ten zestaw wystarcza na każdy wyjazd.
    - E-M1 III z 45 f1.2 PRO daje dużo zabawy przy portretach i innych tego typu zdjęciach. Jasne, bokeh nie ten, ale naprawdę można mieć ciekawe i ładne zdjęcia pamiątkowe które cieszą oko. Do tego mały rozmiar ma swoje zalety.
    - Może to wyda się moją fanaberią ale posiadanie oddzielnego body dla każdego szkła bardzo pomaga. Nie wyobrażam sobie zmiany obiektywów na plaży czy jej okolicach, piasek był wszędzie a przy wietrze nawet zgrzytał w zębach. Tu kolejny punkt dla MFT, mały rozmiar pomimo wielu aparatów więc nie było to uciążliwe.
    - Uszczelnienia, uszczelnienia, i jeszcze raz uszczelnienia. Zaleta nie do przecenienia. Staram się dbać o sprzęt ale każdego dnia wieczorem byłem zmuszony najpierw przedmuchać aparaty i obiektywy z piasku gruszką, a później delikatnie opłukać pod kranem przednie soczewki aby spłukać resztki zaschniętej soli z wody morskiej. To nie tak że mi się aparat ochlapał wodą, zwyczajnie przy wietrze nawet 20 metrów od oceanu ona była w powietrzu.
    - Stabilizacja - kolejny plus MFT. A konkretnie stabilizacja w OM-1 i 12-100f4 PRO. Pojechaliśmy z dzieciakami na "parasailing", takie latanie na spadochronie ciągniętym przez jacht. Była fala i wiało tak, że do lotu wystarczyło że jacht stał w miejscu utrzymywany przez silnik, wiatr zrobił swoje. Dzieciaki poleciały razem a ja robiłem im zdjęcia z pokładu, przy czym "start" fotografowałem OM1 a "lądowanie" Nikonem Z7II z 24-120F4. Obiektyw w Nikonie nie ma stabilizacji. Efekt - prawie wszystko było poruszone, wszystkie zdjęcia poszły do kosza. Jasne, na OM-1 też kila zdjęć wyszło poruszonych. ALe przy 20fps i stabilizowanym szkle z obiektywem, 80% była ostra, i mam naprawdę udane zdjęcia (wstawię kilka w następnym wpisie). Żeby było jasne, nie twierdzę że Nikonem Z7II czy generalnie FF się nie da zrobić zdjęć w takiej sytuacji - wystarczyłoby pewnie ponieść ISO i wymusić czasy 1/2000s czy krótsze, ja zwyczajnie o tym nie pomyślałem i miałem AutoISO ustawione na 1/500s.

    To tyle, koniec przemyśleń na dzisiaj
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 18.04.23 o 19:49

Podobne wątki

  1. Projekt
    By anette1993 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.10.16, 14:53
  2. projekt NU
    By bogdi in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.02.13, 00:32
  3. Projekt 50mm
    By aldii in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.02.13, 20:30
  4. Projekt ----- KŁY ------
    By MADNESS in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25.07.09, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.