Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Projekt 4/3 - Dominikana

  1. #11

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    287
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Nie, nie żartuję. Na 75mm1,8 mi nie wyglądało, 60mm 2,8 też nie. Zastanawiało mnie zatem czego użyłeś. Jeśli nie masz doświadczenia z bardzo drogim obiektywem - te 1,2 kosztują po 6500zł; choć dawali do zestawów za darmo... przez co są niebywale rzadkie. Jak zatem wpadniesz na pomysł co to może być? Panas 42,5mm czy sigma 56mm? A tu olek f1,2...
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  2. #12
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.047
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Spoko wybacz pytanie nie wiedziałem że aż tyle opcji "portretowych" do MFT jest.

  3. #13
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    509
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Jeszcze jest 40-150 2.8, też daje świetne wyniki podobno.

    Okazuje się że pomimo tego że plaża jest publiczna, to dostęp do niech blokuje abo port, albo prywatne posesje - w sensie hotele.
    O, znam to. Zapraszam na Warmię i Mazury - przepis o dojściu do jeziora (chyba 1.5 metra) jest martwy - w mojej wsi na 3 kilka kilometrów linii brzegowej do jeziora dojdziesz w dosłownie kilku miejscach - reszta miejsc jest zapłotowana lub w inny sposób zagrodzona (np. poprzez wywalanie zielska). Oczywiście urzędników zupełnie to nie interesuje (bo pewnie sami mają działki).
    Ostatnio edytowane przez koza ; 9.04.23 o 07:40

  4. #14

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.000
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cała wyspa (z Haiti) to 1/4 powierzchni Polski i 22 mln ludzi -2x więcej niż na większej Kubie.

    Na Haiti to dopiero bida https://www.statista.com/statistics/...ica-caribbean/

  5. #15

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    287
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Spoko wybacz pytanie nie wiedziałem że aż tyle opcji "portretowych" do MFT jest.
    Masz jeszcze 2 manualne voitlandery 42,5mm f 0,95 i 60mm f 0,95 ale założyłem, że nie jesteś miłośnikiem manuali

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Cała wyspa (z Haiti) to 1/4 powierzchni Polski i 22 mln ludzi -2x więcej niż na większej Kubie.

    Na Haiti to dopiero bida https://www.statista.com/statistics/...ica-caribbean/
    Panstwo Haiti właściwie przestało funkcjonować jako struktury państwowe w naszym pojmowaniu. Obecnie funkcjonuje raczej jako republika gangów.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  6. #16
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.047
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    5. Ocean World & Marina. To jest widok na Ocean World, na marinę będzie kiedy indziej bo nie chce mi się dzisiaj grzebać w PS, w końcu święta i wypić trzeba.
    Co do samego Ocean World - co mogę powiedzieć, typowe tego typu miejsce niezależnie od położenia na kuli ziemskiej. Pogłaskaj delfina za $100, dotknij rekina za $200, daj buzi foce za $300...
    Jakoś mi to nie odpowiada, żal mi zwierzaków chociaż miejscowi i pracownicy sprzedają bajkę że to dla ich dobra i że mają lepiej niż na wolności. Może i tak, ale mnie to nie przekonuje.
    Za to widoki piękne, a kawę w kafejkach z widokiem na marinę serwowali dobrą.

  7. #17

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.000
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 10.04.23 o 05:35

  8. #18
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.336
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    niestety są głupi ludzie proceder trwa
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.879
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    5. Ocean World & Marina. To jest widok na Ocean World, na marinę będzie kiedy indziej bo nie chce mi się dzisiaj grzebać w PS, w końcu święta i wypić trzeba.
    Co do samego Ocean World - co mogę powiedzieć, typowe tego typu miejsce niezależnie od położenia na kuli ziemskiej. Pogłaskaj delfina za $100, dotknij rekina za $200, daj buzi foce za $300...
    Jakoś mi to nie odpowiada, żal mi zwierzaków chociaż miejscowi i pracownicy sprzedają bajkę że to dla ich dobra i że mają lepiej niż na wolności. Może i tak, ale mnie to nie przekonuje.
    Za to widoki piękne, a kawę w kafejkach z widokiem na marinę serwowali dobrą.
    No jasne że to dla ich dobra. Bo gdyby turyści nie zapłacili za fotki z tym zwierzętami, to ugotowano by z nich zupę. Kasa musi być.
    Ładne typowe miejsca do leżakowania i odreagowywania zmagań z życiem. Tylko leżeć i zapomnieć o bożym świecie....

    Szkoda tylko, że DJI dalej brnie w tą smutną zimna zaniebieszczona kolorystykę. I mimo tak mocnego stłumienia zielonego kanału, dziwnych zawirowań w niebieskim. Nadal prawie nie widać szczegółów w jasnych partiach obrazu.... Bez odpowiedniego przyciemnienia obrazu.
    Mam też wrażenie, że szczegółowość obrazu jest gorsza niż w Air2S. Ale to mogłoby zweryfikować tylko bezpośrednie porównanie. Zastanawiałem się nad zmianą drona, ale nie widzę za bardzo argumentów na tak.
    Może takim argumentem byłyby zdjęcia nocne w mieście. Ale nie robię takich.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #20
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.047
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Szkoda tylko, że DJI dalej brnie w tą smutną zimna zaniebieszczona kolorystykę. I mimo tak mocnego stłumienia zielonego kanału, dziwnych zawirowań w niebieskim. Nadal prawie nie widać szczegółów w jasnych partiach obrazu.... Bez odpowiedniego przyciemnienia obrazu.
    Mam też wrażenie, że szczegółowość obrazu jest gorsza niż w Air2S. Ale to mogłoby zweryfikować tylko bezpośrednie porównanie. Zastanawiałem się nad zmianą drona, ale nie widzę za bardzo argumentów na tak.
    Może takim argumentem byłyby zdjęcia nocne w mieście. Ale nie robię takich.
    Wydaje mi się że niesprawiedliwie oceniasz tego drona po moich amatorskich zdjęciach. Kolorystyka jest kwestią moich gustów i obróbki, a pod względem detalu i szczegółowości obrazu to najlepszy dron jaki miałem (a to już trzeci, bo mam jeszcze Mavic Pro i Mavic 2 Pro). Matryca 4/3 w Mavic 3 naprawdę daje radę, praktycznie jak aparat MFT, wydaje mi się że niepotrzebnie porównujesz swoje RAW'y z A2S z moimi miniaturami JPG które wrzucam na forum. A co do argumentów za tym dronem - powiem tak - nie wiem czy mniejszy w ogóle by wystartował przy takim wietrze, widziałem że ludzie próbowali i nie byli w stanie. A ja sobie spokojnie latam przy podmuchach wiatru 10m/s (poważnie) po te kilka km w jedną i w drugą stronę nad Atlantykiem przez te 20 minut, i jeszcze mi zostaje dużo baterii : -)


    6. W drodzę po kawę rano - jak widać jeszcze nie było ludzi na basenie Była okazja przetestować szeroki kąt, zdjęcie robione E-M5 MK III z 8-25PRO.
    Jak się okazuje nawet te 8mm to nie tak szeroko bo korekta perspektywy zjadła mi z 30% kadru, ale i tak jest moim zdaniem dobrze.



Podobne wątki

  1. Projekt
    By anette1993 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.10.16, 14:53
  2. projekt NU
    By bogdi in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.02.13, 00:32
  3. Projekt 50mm
    By aldii in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.02.13, 20:30
  4. Projekt ----- KŁY ------
    By MADNESS in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25.07.09, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.