Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Serwis Olympusa w Portugalii - jakie macie doświadczenia

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    59
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Serwis Olympusa w Portugalii - jakie macie doświadczenia

    Wysłałem mojego EM1x do serwisu w Portugalii na naprawę gwarancyjną. Aparat dotarł tydzień temu (30.03) i od tego czasu jedyną informacją widoczną na stronie serwisowej jest właśnie ta - "Produkt dotarł." i następnie "data doręczenia 30.03.2023". Czy to znaczy, że przez tydzień nie rozpoczęto naprawy, czy po prostu nie uzupełniają tych informacji w systemie?
    Potrzebuję aparat na przyszły tydzień, a tu zonk.

  2. #2
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    U mnie było podobnie, więc pewnie ta druga ewentualność, cała obsługa IT tego serwisu to trochę żart (sam serwis mi naprawił wszystko spoko).

    Nic się nie działo w systemie przez jakiś czas a tu nagle myk - info (chyba sms), że jutro będzie sprzęt u mnie w domu.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    To klasyka w firmowych serwisach...
    Miałem tak kiedyś z Nikonem - aparat wymagał jakiejś drobnej naprawy (nie przeszkadzała w robieniu zdjęć). Zadzwoniłem ustaliliśmy, że czas naprawy wyniesie 3 tygodnie, zawiozłem aparat.
    Zadzwoniłem 2 dni przed wyznaczonym terminem - bo może już zrobili - i usłyszałem, że ... za naprawę biorą się dopiero dzisiaj, bo przecież termin za dwa dni.
    Sprzęt musi swoje "odleżeć', żeby klienci się nie rozbestwili

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez galvan Zobacz posta
    Wysłałem mojego EM1x do serwisu w Portugalii na naprawę gwarancyjną. Aparat dotarł tydzień temu (30.03) i od tego czasu jedyną informacją widoczną na stronie serwisowej jest właśnie ta - "Produkt dotarł." i następnie "data doręczenia 30.03.2023". Czy to znaczy, że przez tydzień nie rozpoczęto naprawy, czy po prostu nie uzupełniają tych informacji w systemie?
    Potrzebuję aparat na przyszły tydzień, a tu zonk.
    A to w Czechach nie ma już serwisu?
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Nie uzupelniaja informacji. Ja wysylalam juz OMD1, akurat w momencie przejecia marki. Nie bylo zadnych wiadomosci az do powrotu aparatu.

    Nie wiem jak to jest podzielone po Europie, ale np z Francji idzie do Portugalii.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    59
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    A to w Czechach nie ma już serwisu?
    Dane do wysyłki dostałem po zgłoszeniu na stronie - była Portugalia, nie dyskutowałem. Tym bardziej, że ten portugalski serwis ma dobre opinie.
    Dzięki wszystkim za info. Czekam cały czas ma aparat, okinko mi się dwudniowe zrobiło.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    59
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Aparat przyszedł w czwartek o 12, wyjechałem nad Biebrzę rano o 6.30, taki pech. Gorzej było po powrocie - wczoraj odpakowałem paczkę, wymienili migawkę której nie reklamowałem, bo działała dobrze. Zresztą i tak focę niemal wyłącznie na elektronicznej. Próbuję ustawić swoje nastawy - przycisk Menu nie działa... Naciskam - nic, zero. Rzuciłem parę mocnych słów na temat serwisu na głos, muszę wysyłać znowu. A tu szczyt wiosennego sezonu.
    Jest jakaś forma kontaktu mailowego, czy tylko przez te durne formularze zgłoszeniowe?

Podobne wątki

  1. Serwis Olympusa w Warszawie
    By Makromaniak in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 8.11.18, 17:52
  2. Serwis Olympusa
    By cissic in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 2.03.18, 03:36
  3. Jakie macie czasy zapisu na kartach w 560 i 570
    By Corrados in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.01.09, 18:49
  4. Ustawienia w zakładce PICture w Oly 7xx - jakie macie ?
    By luks in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30.08.04, 16:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.