Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Jaki system do makro (motylki, biedronki, i inne miłe oku nie odrażające robaczki)

  1. #21

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Dzięki.

    Jakby były w jednym miejscu może więcej osób by się skusiło.

    Na nikoniarzach są tematy "Najlepsze zdjęcia zrobione obiektywem ... bez komentarzy"

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cóż wiosna wkrótce i wysypią się zdjęcia. Na pewno nie gorsze jak do tej pory. A jest szansa że lepsze.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  3. #23
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Mozesz robic 2:1 ale obowiazku nie ma. Mozesz zrobic 1:1 z wiekszego dystansu. Poza wczesnym rankiem to motyle czy wazki w naturze sa troche plochliwe.
    Mag to duzy facet, nosi tez wieksze obiektywy, mysle, ze ten mu podpasuje.
    Ja to rozumiem - ale ciągle uważam, że początkującemu lepiej wydać 400-500$ na lekki, bardzo dobry sprzęt i obywać się z techniką makro, także cykając w terenie (czego oczekuje m_a_g), niż kupować mocno specjalistyczne (a takim jest 90ka, co już na forum ustaliliśmy:P), ciężkie bydle, które zaraz będzie pewnie porównywane z GFem
    Ostatnio edytowane przez koza ; 3.04.23 o 07:56

  4. #24
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Ja to rozumiem - ale ciągle uważam, że początkującemu lepiej wydać 400-500$ na lekki, bardzo dobry sprzęt i obywać się z techniką makro, także cykając w terenie (czego oczekuje m_a_g), niż kupować mocno specjalistyczne (a takim jest 90ka, co już na forum ustaliliśmy:P), ciężkie bydle, które zaraz będzie pewnie porównywane z GFem
    @koza, nie przesadzasz trochę? Nie żebym się upierał przy tym obiektywie ale czy 453g to jest "ciężkie bydlę"?
    Przecież zwykły spacer-zoom którego używam czyli M. Zuiko 12-100 F4 ma ponad 100g więcej , bo waży 561g, a malutki i kompaktowy M. Zuiko 8-25 F4 waży 411g.
    Że nie wspomnę o EF 100 F2.8 L którego do tej pory używałem i moim zdaniem to mały obiektyw, a waży 625g i do tego wymagał jeszcze adaptera że o większym i cięższym body FF nie wspomnę.
    Nie dajmy się zwariować...

  5. #25
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Przesadzam .

  6. #26

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie żebym się upierał przy tym obiektywie ale czy 453g to jest "ciężkie bydlę"?
    Przecież zwykły spacer-zoom którego używam czyli M. Zuiko 12-100 F4 ma ponad 100g więcej , bo waży 561g, a malutki i kompaktowy M. Zuiko 8-25 F4 waży 411g.
    Że nie wspomnę o EF 100 F2.8 L którego do tej pory używałem i moim zdaniem to mały obiektyw, a waży 625g i do tego wymagał jeszcze adaptera że o większym i cięższym body FF nie wspomnę.
    Nie dajmy się zwariować...
    Zależy z jakiego punktu się startuje . Jak od smartfona to są to "duże" ciężary. Dla mnie nosząc m10m2+25mm panasa daje 515g. Ja noszę aparat w ręku, bez paska i 3-4 godzinny spacer taki zestaw jest nieodczuwalny . Ale jak mam zapięty 14-150od olka zestaw waży 675g i po jakiś 90-100 minutach już czuć w ręku. Przestaje być komfortowy - trzeba przełożyć do drugiej dłoni podczas noszenia. Fotografowanie jest nadal przyjemne ale samo noszenie "od kadru do kadru" aparat ląduje w drugiej dłoni w drugiej/końcowej części spaceru.
    Zestaw 1500g porównuję do targania butelki 1,5 l wody. Źle złapany/wywazony szybko jest niekomfortowy. Tu będzie ok.1kg z aparatem serii m1 więc godzinka pewno luzik. Fotografowanie będzie wygodne, noszenie już nie w dłoni.
    Tak na marginesie: te niby małe "ciężary" są moją osobistą niechęcią do targania statywów. To dodatkowe 1,5-2kg niepotrzebnego noszenia.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  7. #27
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Wymiary i ciężar są w/g mnie istotnym argumentem za zakupem mZD60f2.8macro (niezależnie od ewentualnego zakupu mZD90f2.8macro) - 60 jest tak mała i lekka że można ją wrzucić dodatkowo do torby nawet jeśli nie planuje się wykonywania makrofotografii. I wtedy jeśli znienacka pojawi się ciekawy motylek albo gąsienica - cieszymy się że jednak ten obiektyw zabraliśmy.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #28
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Miałem kiedyś M10.2, sprzedałem i wymieniłem na M1.2 z 12-40PRO. Niby korpus M1.2 jest niewiele większy.

    Teraz mam kobyłę, muszę brać większą torbę, co mi ogólnie przeszkadza, zwłaszcza na wyjazdach (ostatnio na przykład w ogóle nie wziąłem aparatu na wyjazd, bo chciałem się zmieścić tylko w plecak). Czasem myślę, choć pewnie tego nie zrobię, czy nie kupić jakiegoś turbomałego body (M10.x) i nosić je z 17ką i 45ką, specjalnie na wyjazdy. Chyba czasami zapominamy o tym mikro w tym całym mikro43 (podobnie jak producenci sprzętu).

    Z drugiej strony, czasem chciałbym wrócić do korzeni i kupić manualną stałkę (Voigtlander 50mm, chociaż trochę pod kątem m43 chodzi mi po głowie 75 1.5, ale nie ma za bardzo opinii na necie, czy nie będzie mydlił z 20Mpx na sensorze m43) i jakieś tanie body FF. Ale ciągle taki powrót do korzeni to jakieś 8 tysięcy, więc pewnie zostanę przy tym, co mam.

    Ciekawym, jaką decyzję podejmie kolega m_a_g .

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Miałem kiedyś M10.2, sprzedałem i wymieniłem na M1.2 z 12-40PRO. Niby korpus M1.2 jest niewiele większy.

    Teraz mam kobyłę, muszę brać większą torbę, co mi ogólnie przeszkadza, zwłaszcza na wyjazdach (ostatnio na przykład w ogóle nie wziąłem aparatu na wyjazd, bo chciałem się zmieścić tylko w plecak). Czasem myślę, choć pewnie tego nie zrobię, czy nie kupić jakiegoś turbomałego body (M10.x) i nosić je z 17ką i 45ką, specjalnie na wyjazdy. Chyba czasami zapominamy o tym mikro w tym całym mikro43 (podobnie jak producenci sprzętu).

    Z drugiej strony, czasem chciałbym wrócić do korzeni i kupić manualną stałkę (Voigtlander 50mm, chociaż trochę pod kątem m43 chodzi mi po głowie 75 1.5, ale nie ma za bardzo opinii na necie, czy nie będzie mydlił z 20Mpx na sensorze m43) i jakieś tanie body FF. Ale ciągle taki powrót do korzeni to jakieś 8 tysięcy, więc pewnie zostanę przy tym, co mam.

    Ciekawym, jaką decyzję podejmie kolega m_a_g .
    Może zamiast Voitka kup 50/0,95 7Artisan ? Kosztuje w granicach 1000 zł - w porównaniu do Voitka za 4500
    I co ważne - nie mydli - wiem bo mam. Nawet na 0,95
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Miałem kiedyś M10.2, sprzedałem i wymieniłem na M1.2 z 12-40PRO. Niby korpus M1.2 jest niewiele większy.

    Teraz mam kobyłę, muszę brać większą torbę, co mi ogólnie przeszkadza, zwłaszcza na wyjazdach (ostatnio na przykład w ogóle nie wziąłem aparatu na wyjazd, bo chciałem się zmieścić tylko w plecak). Czasem myślę, choć pewnie tego nie zrobię, czy nie kupić jakiegoś turbomałego body (M10.x) i nosić je z 17ką i 45ką, specjalnie na wyjazdy. Chyba czasami zapominamy o tym mikro w tym całym mikro43 (podobnie jak producenci sprzętu).

    Z drugiej strony, czasem chciałbym wrócić do korzeni i kupić manualną stałkę (Voigtlander 50mm, chociaż trochę pod kątem m43 chodzi mi po głowie 75 1.5, ale nie ma za bardzo opinii na necie, czy nie będzie mydlił z 20Mpx na sensorze m43) i jakieś tanie body FF. Ale ciągle taki powrót do korzeni to jakieś 8 tysięcy, więc pewnie zostanę przy tym, co mam.

    Ciekawym, jaką decyzję podejmie kolega m_a_g .
    Trzeba było kupić Pen-F, mały, śliczny i całkiem fajny. Mam go i w zasadzie złego słowa nie powiem...

Podobne wątki

  1. motylki itp... coś w stylu makro
    By RHans in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18.04.15, 14:29
  2. Miłe złego początki...
    By Vito in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14.01.10, 15:29
  3. Makro: Roslinki i inne takie
    By Wiedźma in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 16.09.04, 22:52
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.09.04, 18:53
  5. Makro: biedronki
    By Arram in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.07.04, 03:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.