Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Pytanie o OM-1

  1. #21
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @casper żebyś wiedział, że to było firmware. Uaktualniłem w weekend moego M1X do najnowszej wersji (2.4), dzisiaj rano byłem w lesie i jest taka kupa że szkoda mówić.
    Nie poznaję aparatu po prostu. Wykrywanie ptaków jakby zupełnie przestało mi działać - ja nie twierdzę że poprzednio było idealnie, ale M1X używam już trzy lata do fotografii ptaków i zawsze byłem zadowolony.
    Dzisiaj aparat uparcie podświetlał mi patyk / gałąź, nawet bez ptaka, jako ptaka. Że niby rozpoznawał ptaki tam gdzie ich nie było.
    Po wylądowaniu ptaka na tejże gałęzi w 8/10 przypadków aparat go ignorował (nie oznaczał ramką) tylko dalej oznaczał ramką gałąź i tyle.
    Dzisiaj na 400 zdjęć ostrych mam może 10? Masakra.
    Rozumiem że OM miał problem z tym że AF z OM-1 nie był rewelacyjny i zrobił "downgrade" dobrego aparatu żeby więcej ludzi przeszło na OM-1

  2. #22

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mam nadzieję, że to raczej jakieś potknięcie firmy, które zostanie poprawione w kolejnej aktualizacji. Rozumiem, że nie chcą dodawać nowych funkcji w oprogramowaniu starszych aparatów, żeby napędzać sprzedaż nowszych modeli, ale psucie czegoś, co już jest, to już byłaby maksymalna chamówa.
    W każdym razie pewnie znasz tę stronę, gdzie można pobrać i zainstalować starszą wersję firmware: https://lightsnowdev.com/Olympus/OMD/OMD-E-M1X.html

  3. #23
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Nie znałem tej strony. Z tym że i tak boję się jej użyć, bo Olympus twierdzi że nie ma możliwości instalacji starszego oprogramowania - uaktualnienie jest ponoć nieodwracalne. Wolę nie ryzykować.

  4. #24

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja kiedyś robiłem downgrade na em5 mk2 i poszło bez problemu. Jakiś czas później aparat był w serwisie gwarancyjnym i bałem się, że odmówią darmowej naprawy, bo zauważą, że było coś grzebane w oprogramowaniu. Ale nie zauważyli albo nie było to dla nich istotne.

  5. #25

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Najwyrazniej dali Ci AF z OM-1.

    Polubic, wrzucic firmwire w starszej wersji (ryzyko), poczekac na nowsza naprawiajaca bledy obecnej. Albo sprzedac aparat. Innych rad nie widze.
    Od paru miesiecy sie z tym bujam.

  6. #26
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Czekam na nowszą wersję, mam inny sprzęt jakby co, sprzedawać nie chcę lubię ten aparat

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.628
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Ta funkcja wykrywania ptaków i trzymania ostrosci na nich jest rzeczywiście taka rewelacyjna?
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie jest rewelacyjna, ale jest znacznie lepsza, niż celowanie w ptaka ramką albo używanie AF-C+TR.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Ta funkcja wykrywania ptaków i trzymania ostrości na nich jest rzeczywiście taka rewelacyjna?
    Rewelacyjna jest. W Sony, Canon, i Nikon Z9
    W Olympusie M1X była bardzo dobra, kiedy działała jak powinna, wszystkie moje fotki ptaków na tym forum były zrobione przy jej wykorzystaniu.

  10. #30

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Jest wygodna. Bardzo. Potem trudno wrocic do przesuwania ramki i celowania za jej pomoca. Pewnie sie da, ale wygodnictwo....

    Co nie zmienia faktu, ze u mnie w OM 1 dziala dobrze glownie na niewielkie odleglosci.

    Na dystans ciagle foty z OMD E1 Mark II sa ostrzejsze.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 5.04.23 o 19:55

Podobne wątki

  1. Pytanie
    By GMaciek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.02.08, 04:44
  2. pytanie
    By nib in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.10.06, 17:37
  3. MAM PYTANIE???????
    By grossmann30 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.08.06, 11:13
  4. Pytanie o C55
    By arpi1101 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 13:20
  5. c 765 - pytanie.
    By cubik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22.07.04, 12:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.