Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Pytanie o OM-1

  1. #11
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Miałem na myśli pojedynczy, punktowy, punkt AF, absolutnie nie wszystkie.

  2. #12

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    jw
    Nie mam jak sprawdzic (brak 3 modeli tego samego gatunku), raczej z lewej. Nie wykluczam jednak ze moze to zalezec od nadania priorytetu AF nad wykrywaniem. Ta logika jest momentami pokretna.

  3. #13

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie jestem pewny czy Cię rozumiem - na pewno wykrywa twarz bliższą punktowi AF?
    Dam Ci przykład z M1X - mam punktowy AF ustawiony maksymalnie z lewej strony ekranu.
    W kadrze są 3 osoby, przy czym ta z prawej jest najbliżej (ale nie jakoś dużo bliżej, wszystkie osoby sa mniej więcej w głębi ostrości).
    Czy aparat mimo to wybierze twarz osoby z lewej strony najbliżej punktu AF (tak jak powinien) czy tej najbliższej z prawej?
    Zgodnie z instukcją wykrywa twarze jako szare ramki, a ostrą twarz jako białą ramkę.
    Jak mamy kilka twarzy do wyboru to ustawia losowo w obszarze ale dopiero wciśnięcie przycisku "wyboru twarzy pośród kilku twarzy" wybierze twarz najbliższą punktowi AF.
    Natomiast "przycisk" i "przerolkowanie" po szarych ramkach przesuwa ostrość na inne posród szarych ramek i je aktywuje jako biale czyli ostre.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  4. #14

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Dam Ci przykład z M1X - mam punktowy AF ustawiony maksymalnie z lewej strony ekranu.
    W kadrze są 3 osoby, przy czym ta z prawej jest najbliżej (ale nie jakoś dużo bliżej, wszystkie osoby sa mniej więcej w głębi ostrości).
    Czy aparat mimo to wybierze twarz osoby z lewej strony najbliżej punktu AF (tak jak powinien) czy tej najbliższej z prawej?
    Przepraszam, wiem, że wątek dotyczy OM-1, ale zaciekawiło mnie, w jaki sposób udało Ci się ustawić EM1X, żeby wykrywał twarz najbliższą punktu AF. U mnie to nie chce działać.

  5. #15
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez casper Zobacz posta
    Przepraszam, wiem, że wątek dotyczy OM-1, ale zaciekawiło mnie, w jaki sposób udało Ci się ustawić EM1X, żeby wykrywał twarz najbliższą punktu AF. U mnie to nie chce działać.
    U mnie od zawsze to samo tak działało, nic nie musiałem robić. To znaczy wykrywa wszystkie w kadrze, ale na biało podświetla i ostrzy na tą obok ustawionego punktu AF.

  6. #16

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    To niesprawiedliwe, że u jednych działa, a u innych nie

  7. #17
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez casper Zobacz posta
    To niesprawiedliwe, że u jednych działa, a u innych nie
    Może to kwestia firmware? Masz najnowsze?

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Może to kwestia firmware? Masz najnowsze?
    Tak, mam firmware 2.4. W obiektywach też najnowsze. Testowałem z 12-40 f2.8 (pierwsza wersja), 40-150 2.8, 7-14 2.8, 25 1.8, 45 1.8. Próby w dobrych warunkach oświetleniowych twarze wyraźne, wykrywa wszystkie błyskawicznie. Jeśli któraś jest bliżej - wybiera ją. Jeśli są w jednakowej płaszczyźnie – wybiera losowo niezależnie od umiejscowienia punktu AF. Przekopałem instrukcję i nic tam nie ma o związkach punktu AF z wyborem twarzy.

  9. #19
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez casper Zobacz posta
    Tak, mam firmware 2.4. W obiektywach też najnowsze. Testowałem z 12-40 f2.8 (pierwsza wersja), 40-150 2.8, 7-14 2.8, 25 1.8, 45 1.8. Próby w dobrych warunkach oświetleniowych twarze wyraźne, wykrywa wszystkie błyskawicznie. Jeśli któraś jest bliżej - wybiera ją. Jeśli są w jednakowej płaszczyźnie – wybiera losowo niezależnie od umiejscowienia punktu AF. Przekopałem instrukcję i nic tam nie ma o związkach punktu AF z wyborem twarzy.
    O, to masz nowsze fimware niż ja, nawet nie wiedziałem że jest 2.4, Na moim było 2.0 zainstalowane dwa lata temu Uaktualniłem do najnowszej wersji i będę musiał sprawdzić w wolnej chwili jak teraz działa.

  10. #20

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Uaktualniłem do najnowszej wersji i będę musiał sprawdzić w wolnej chwili jak teraz działa.
    Żeby się tylko nie okazało, że aktualizacja zbiera możliwość wyboru twarzy

Podobne wątki

  1. Pytanie
    By GMaciek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.02.08, 04:44
  2. pytanie
    By nib in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.10.06, 17:37
  3. MAM PYTANIE???????
    By grossmann30 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.08.06, 11:13
  4. Pytanie o C55
    By arpi1101 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 13:20
  5. c 765 - pytanie.
    By cubik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22.07.04, 12:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.