Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: E-M5 mk II - menu w wizjerze ?

  1. #11

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Aż sprawdziłem instrukcję. Faktycznie nie ma.Niespodzianka.

    Cosinus w takim razie by przesuwać punkt AF możesz albo klikać przycisk strzałek albo po jednorazowym wciśnieciu przycisku strzałek w dowolnym kierunku PLGD przypomocy przedniej i tylnej rolki szybko przesuwać punkt AF. Chyba, że też się nie da.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    W M1 v.3 i G9 jest joystick
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Aż sprawdziłem instrukcję. Faktycznie nie ma.Niespodzianka.

    Cosinus w takim razie by przesuwać punkt AF możesz albo klikać przycisk strzałek albo po jednorazowym wciśnieciu przycisku strzałek w dowolnym kierunku PLGD przypomocy przedniej i tylnej rolki szybko przesuwać punkt AF. Chyba, że też się nie da.
    Tak, słuchacze Robina Wonga n/t AF kilka zdań nt tego braku zamieniają, i na anglojezycznych stronka pojawia się problem. NIEKTÓRZY liczą, ze wyjdzie aktualizacja softu.
    ALE może byc i tak, że problem jest hardwarowy, np zaciemnienie telewizora wyłącza też zasilanie dotyku - tu soft nie podskoczy.
    Na tym etapie (jak na razie) wierzę, ze Olympus, choć te i owe decuzje były blednę, i doprowadziły do utraty samodzielności, ale w ...ja nie leci jak np Canon,


    Tak, dotarłem do tego (oba sposoby). Nie da się ukryć, ze "analogowe" dotknięcie "tutaj" jest bardziej intuicyjne i szybsze, niż naprowadzanie "cyfrowe" w dwóch osiach

    Lub oderwać oko, dotknąć telewizorka i wrócić do celownika (co jest sprzeczne z radą @ToTom ws menu), ale na razie jestem temu bliski.
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 13.02.23 o 14:28
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  4. #14
    tt
    Gość
    @osinus - tym razem ja troszkę nie rozumiem. Problem z brakiem TouchAF już dawno został zaktualizowany. Rozwiązanie nazywa się EM5mk3.
    Dla mnie (dla mnie!) obecnie najfajniejsza w m4/3 jest OM-5, bo jest to EM1mk3 w body EM5.

  5. #15

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Tak, słuchacze Robina Wonga n/t AF kilka zdań nt tego braku zamieniają, i na anglojezycznych stronka pojawia się problem. NIEKTÓRZY liczą, ze wyjdzie aktualizacja softu.
    ALE może byc i tak, że problem jest hardwarowy, np zaciemnienie telewizora wyłącza też zasilanie dotyku - tu soft nie podskoczy.
    Może faktycznie odcinać zasilanie ekranu.Na update softwaru bym nie liczył bo jak wygląda obecnie wspierane aktualizacjami są jedynie m1m2,m1m3, m1xm m5m3, i oba modele OM. Cena body om5 z cashbackiem wynosi 5213zł albo om1 z cash 8078zł.Jest już troszkę atrakcyjniej cenowo.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

Podobne wątki

  1. Menu w wizjerze OMD-EM5 Mk2
    By casper in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17.04.23, 20:56
  2. OLYMPUS E-510 brak menu w wizjerze
    By SELLKOM in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.03.17, 01:07
  3. Skoki w wizjerze.
    By Wesley in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.07.13, 04:13
  4. Obraz w wizjerze E-3.
    By Anax in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31.03.11, 14:29
  5. Grzyb w wizjerze.
    By puchan in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17.05.09, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.