Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Oryginalny Aku Olympus na mrozie ?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria

    Oryginalny Aku Olympus na mrozie ?

    Bateria Olympus, używana i w swoim wieku.
    Na mrozie, ale na grzecznie, kilka h na pace furgonu, albo 3h na parkingu osobówki - w paczce, w aparacie w plecaku, żadna tam szczególnie złośliwe wystawienie na mróz.
    Wskazania temperatury -3 -5. Pada do zera po pierwszym zdjeciu.

    W temp pokojowej pozwala na wiele, wiele zdjęć, dużo operacji na menu, nowa nie jest, ale nie trup.

    Wiele litówek miałem w rękach, różnych producentów, stare, bardzo stare, nowe, nie tylko fotograficzne, ale 18650, markowe, nonejmy itd ... pierwszy raz się z tym spotykam.
    Powiedzmy -3 -5 to spacerek dla baterii litowej, owszem "jakiś" spadek, a nie katastrofa.

    Ze starszą wiekowo baterią panosinica mogę na mrozie robić co chcę, Canona tak samo. "Jakiś" spadek wydajności, ale nie koniec.
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 5.02.23 o 23:10
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Miałem wczoraj podobnie z baterią do Nikona - była naładowana do pełna, ale poleżała trochę w plecaku (tak pewnie ze 4 tygodnie).
    Jak ją włożyłem aparat pokazywał ok 80% mocy - zwykle na takim wskazaniu obskoczę kilkaset zdjęć.
    A na plenerze - lekki mróz, tak -3* i mocny wiatr - siadła po 15 minutach.
    Musiałem wkładać nową - naładowaną przez noc. I ta już działała do końca pleneru, czyli około 2 godzin w podobnych warunkach.
    Twoja była świeżo ładowana - czy też trochę poleżała? Bo może tu jest problem?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Robie tak jak jest mróz.... Jeden akumulator w aparacie naladowany 100% a drugi naladowany 100% w kieszeni spodni. Trzeci w kurtce.
    Jeszcze nie zdarzylo sie aby wszystkie 3 padly z zimna.
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Bateria Olympus, używana i w swoim wieku.
    Na mrozie, ale na grzecznie, kilka h na pace furgonu, albo 3h na parkingu osobówki - w paczce, w aparacie w plecaku, żadna tam szczególnie złośliwe wystawienie na mróz.
    Wskazania temperatury -3 -5. Pada do zera po pierwszym zdjeciu.

    W temp pokojowej pozwala na wiele, wiele zdjęć, dużo operacji na menu, nowa nie jest, ale nie trup.

    Wiele litówek miałem w rękach, różnych producentów, stare, bardzo stare, nowe, nie tylko fotograficzne, ale 18650, markowe, nonejmy itd ... pierwszy raz się z tym spotykam.
    Powiedzmy -3 -5 to spacerek dla baterii litowej, owszem "jakiś" spadek, a nie katastrofa.

    Ze starszą wiekowo baterią panosinica mogę na mrozie robić co chcę, Canona tak samo. "Jakiś" spadek wydajności, ale nie koniec.
    Jest wielce prawdopodobne że go kiedyś nadmiernie rozładowałeś. Tak czy siak, to jednak już szrot, bo nie można na nim polegać.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #5

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    @August68

    No właśnie, może coś na rzeczy
    Dziś dzień nieporównywalny, choć ze 2 st zimniej, byłem w plenerze z zupełnie nieporównywalną baterią, bo nówka Nevell, naładowany do pełna. ŻADNYCH niepokojacych objawów.
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    590
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    go kiedyś nadmiernie rozładowałeś
    Tak to się nie da - akumulator ma elektronikę odcinającą go przy niskim napięciu.
    Mógł co najwyżej być długo składowany w takim rozładowanym do zera stanie, to mu zaszkodzi.
    W każdym razie, jak tak się zachowuje na zimnie to trup do utylizacji.

  7. #7
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Bateria Olympus, używana i w swoim wieku.
    Na mrozie, ale na grzecznie, kilka h na pace furgonu, albo 3h na parkingu osobówki - w paczce, w aparacie w plecaku, żadna tam szczególnie złośliwe wystawienie na mróz.
    Wskazania temperatury -3 -5. Pada do zera po pierwszym zdjeciu.
    W sobotę rano było u mnie -17 stopni. Zabrałem mojego Olympusa do lasu na godzinę (więcej nie wysiedziałem) i nic się nie stało, aparat normalnie działał przez cały ten czas.
    Baterie nie jakieś super stare, tak dwa lata. Więc myślę że masz po prostu baterię do wymiany.

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    Dzięki wszystkim za wypowiedzi.
    Trudno dużo gadać, bo nie ma o czym.

    Kontrowersyjna bateria na ładowarce fabrycznej ma czas ładowania pi razy oko podobny do niepełno rozładowanych nowych Novelli.
    Na ultramałej ładowarce USB 0.5A Novella nigdy lampka ładowania nie gaśnie.
    Pełnosprawna to ona na pewno nie jest. Historii nie znam - nabyta z korpusem.
    Będzie jako trzecia na "wsiaki słucziaj" w temp dodatnich.
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 8.02.23 o 08:05
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Używam 2 typy: BLN-1 jest wrażliwy na mróz natomiast z BLH-1 nie mam żadnych problemów.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. OM-D na mrozie
    By aga_piet in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16.06.17, 14:32
  2. Spuchnięty aku. Li-on 10B olympus oryginalny
    By dominius in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26.02.11, 17:07
  3. Modelka w samej sukience na mrozie, w śniegu.
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21.12.10, 10:33
  4. C4000Z na mrozie
    By qjonik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28.01.04, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.