Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Body/aparat dla córki

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Body/aparat dla córki

    Poradźcie proszę jakie body kupić dla nastoletniej córki? Mam trochę szkieł 4/3 i E5 ale to za duże i ciężkie. Myślałem nad E-PL2 do tego adapter 4/3 na m43 aby mogła korzystać np z 12-60.
    Co o tym myślicie?

  2. #2
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Hmm ... samo E-pl2 to nie problem , bo miałem i chociaż wolałem wcześniejsze E-pl1 , to byłem nawet zadowolony . Ale już podpinanie dużych szkieł z dodatkową przejściówka , to taka próba posadzenia wieży Leoparda na podwoziu T-34

    To mały aparat bez super chwytu . Dla nowicjuszki , z dużym szkłem będzie tylko utrapieniem . Chcesz nauczyć córkę fotografii to kup ten aparat i dokup jej 25mm manualne od 7Artisans czy TTartisan czy jakiejkolwiek chińskiej firmy . Będzie mały , lekki zestaw , który będzie chciała nosić . Lub nawet panasonikowego kita 12-32 . To na prawdę fajne szkiełko.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichalS Zobacz posta
    Poradźcie proszę jakie body kupić dla nastoletniej córki? Mam trochę szkieł 4/3 i E5 ale to za duże i ciężkie. Myślałem nad E-PL2 do tego adapter 4/3 na m43 aby mogła korzystać np z 12-60.
    Co o tym myślicie?
    Domyślam się że ma być w miarę tanio. E-PL2 odradzam - bez wizjera i odchylanego ekranu wymusza fotografowanie w pozycji 'na zombie' z aparatem trzymanym kilkadziesiąt cm przed twarzą - to bardzo niewygodne. Jeżeli z serii E-PL to co najmniej E-PL5 (począwszy od E-PL3 jest już odchylany ekran - można wtedy w miarę wygodnie kadrować trzymając zawieszony na napiętym pasku na szyi aparat z odchylonym ekranem LCD przed brzuchem, dodatkowo począwszy od E-PL5 zmieniono matrycę na znacznie mniej szumiącą). Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie aparat z wizjerem - np. E-M10 lub E-M10-II - sa niewiele większe od serii E-PL a też da się je upolować dość tanio.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Co do obiektywów to Hiszpan63 ma rację. Ale jeżeli chcesz kupić obiektyw manualny zwróć uwagę aby aparat miał funkcję Focus Peaking (podświetlanie kolorem ostrych konturów) która bardzo ułatwia manualne ustawianie ostrości (E-PL5 jeszcze jej nie ma, E-M10-II ma, nie wiem czy ma ją E-M10 i od którego modelu w serii E-PL ją wprowadzono).
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 22.01.23 o 16:08
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie brak wizjera to może być udręka, trzeba będzie robić zdjęcia jak smartfonem. Warto wiedzieć też o innych przytoczonych niuansach. Zaczytując się w testach np Optyczne.pl po prostu może uciec.
    Czyli tak: jeśli E-PL to >5 albo szukać coś z wizjerem. Czy grzechem będzie zainteresowanie się Panasonikiem?

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Ja zostawilam sobie Lumix GM1. Jeszcze zdarza mi sie go wrzucic do kieszeni, albo wziac na wyjazd.
    Malutki, ale bez wizjera. Ale juz GM5 ma wizjer, jest leciutki, sprzedawany byl czesto w kicie z niezlym 12-32. 16Mpx matryca.
    Ewentualnie jakis GX 7 (rowiesnik Pena 5)
    Jeszcze Gx80 chyba wchodzi w gre.
    Albo jakis nowszy np Lumix G 100 z gestsza matryca 20M. Wyszedl w 2020, wiec powinien juz staniec. Nie mylic z LX100

    Wybor tych maluchow w Panasonicu wydaja sie nawet bogatszy.

    Ewentualnie mam do oddania Olka EM5 Mark II z zespsutym wylacznikiem. Lezy i czeka na jakies dziecko, reperacja zostala wyceniona na ponad 500zl.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 23.01.23 o 20:00

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Aparatów Panasonica nie znam, bo nie miałem, ale kitowy obiektyw 12-32 mogę śmiało polecić. Maleńkie, leciutkie, o fajnym zakresie.
    Wymaga dobrego światła, ale ze statywu daje radę i w gorszych warunkach.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichalS Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie brak wizjera to może być udręka, trzeba będzie robić zdjęcia jak smartfonem. Warto wiedzieć też o innych przytoczonych niuansach. Zaczytując się w testach np Optyczne.pl po prostu może uciec.
    Czyli tak: jeśli E-PL to >5 albo szukać coś z wizjerem. Czy grzechem będzie zainteresowanie się Panasonikiem?
    Na pewno nie będzie grzechem zainteresowanie się każdym innym aparatem, który ma przede wszystkim spełnić stawiane mu wymagania.
    Aparat jak rozumiem ma służyć wejściu w świat fotografii. Więc to bardzo trudny wybór.
    Jeśli coś pójdzie nie tak, może odwieść Twoją córkę od robienia zdjęć APARATEM na wiele lat.
    Nie zawsze to mniejsze w takiej sytuacji będzie lepsze. Bo na pewno nie będzie wygodne.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #8

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Ale mozliwe jest i male i wygodne. A takze male i niezle optycznie.

    Najwazniejsze jest chyba, zeby corka sama chciala. No i porozmawianie z nia o jej preferencjach.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Osobistych doświadczeń z małymi i w miarę tanimi aparatami Panasonica nie miałem - moja znajomość z wyrobami tej firmy zaczęła się od GX-8. Pamiętam jedynie że kilka lat temu Panasonic stosował w swoich aparatach własne matryce które były krytykowane za znaczne szumy - większe niż w matrycach Sony stosowanych wówczas przez Olympusa. Potem to się zmieniło i obecnie Panasonic też chyba stosuje matryce Sony.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #10
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Ja ze swojej strony poleciłbym Sony A6000 z kitem, albo OM-5 MK III.
    Sony jest tańsze i ma większą matrycę, OM-5 MK III fajniej wygląda i ma lepszą ergonomię.

Podobne wątki

  1. cyrylo *** portrety, córki oraz inne świętości *** oceńcie
    By cyrylo in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15.12.11, 22:52
  2. Portret córki
    By dareksu2 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16.06.08, 10:14
  3. "Małpka" dla córki - pomóżcie wybrać!!!
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29.05.08, 20:31
  4. Portret córki
    By netfinity in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.02.08, 23:13
  5. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.