Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Body/aparat dla córki

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Wizjer ważny, to JEST TO, co różni od smartfona
    Lekkość
    Pixele nieważne. 16Mpix, a nawet nie obraził bym się (gdyby to miało pomóc) na technologię 12Mpix
    Nie musi być pełnego pokrycia, na każde możliwe zdjęcie (zoom x50 itd)
    Ograniczenia są OK. Nie jakies złośliwe, ale nie musi być wszystko na początek.

    Stałki uczą (choć jak zupełnie bez podstaw, to raczej nie manualne, to zniechęci)

    PS. i nienatrętne lekcje z Tatą. bardziej spacery niż lekcje. To jest, co zostanie do końca życia.
    Szybko dojść do trybu A i użycia przysłony (zwłaszcza ze stałeczkami),żeby nie zielony program. A resztę życie poniesie
    Och co za rozrzutność aż 12 mpx. Może mniej będzie lepiej? Jakieś 6 mpx.
    I to będzie bardzo, ale to bardzo zachęcające do używania takiego aparaciku . Zwłaszcza przy konfrontacji z fotkami z dobrego smartfona.
    Dziecko się delikatnie mówiąc w.....i i p.....e tym aparacikiem w tatusia.
    I tyle będzie nauki robienia zdjęć aparatem fotograficznym. A tatuś może stracić oko.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  2. #22

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Och co za rozrzutność aż 12 mpx. Może mniej będzie lepiej? Jakieś 6 mpx.
    I to będzie bardzo, ale to bardzo zachęcające do używania takiego aparaciku . Zwłaszcza przy konfrontacji z fotkami z dobrego smartfona.
    Dziecko się delikatnie mówiąc w.....i i p.....e tym aparacikiem w tatusia.
    I tyle będzie nauki robienia zdjęć aparatem fotograficznym. A tatuś może stracić oko.
    Nie ironizuj bez sensu.*)
    6 Mpix nie.

    Ale tych 12Mpix naprawdę sobie nawet nie uświadomi przy zdjęciach jakie będzie wykonywać i publikować elektronicznie.
    Z 10 Mpix przez wiele lat drukowałem 24x30cm, w tym kadrowane Miewałem różne trudności z tym aparatem, ale nigdy z pixelozą.

    Jesteśmy jako grupa posłusznymi zwierzątkami marketingu.
    Wyższość aparatu nad smartfonem nie jest w ILOŚĆ Mipix, a przynajmniej to bardzo daleki argument. Bywały już smarfony dla naiwnych nowobogackich z 18-20 Mpix, potem rynek z tego zszedł, bo wszyscy zobaczyli ze to lipa


    *) generalnie lubię dobra ironię, jak się ma fundamenty
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    @cosinus przepraszam jeśli cię to zabolało, ale te 12 mpx ... bez przesady. .
    To co napisałeś to opinia świadomej osoby po latach doświadczeń w tej dziedzinie.
    (Sam czasem jeszcze używam D300 i wiem doskonale że da się nim zrobić fajne zdjęcia).
    Młoda dziewczyna go nie ma. To "tabula rasa" programowana w obecnej chwili poglądami zaczerpniętymi z FB i od koleżanek.
    To jest dla niej wyrocznia. Raczej nie tata, choć mogę się mylić.
    Osobiście uważam że plan się nie powiedzie, bo młode pokolenie ma inne wzorce zachowań, inne środowisko i wszechobecną medialną papkę wokół siebie.
    No chyba że, dziewczę jest nad wyraz i ponad przeciętną świadoma i wie czego chce.
    Trzeba ją przekonać, że puszka jest lepsza od fona. Jak to zrobić? Na pewno nie tanim paździerzem bez miliardów pikseli i stałką.
    Dzieciak musi czuć powagę i wartość sprzętu, aby czuć się dobrze pomiędzy rówieśnikami. Musi nie wstydzić się go używać. I jeśli będzie to robił bez stresu na spokojnie, to może uda mu się dostrzec zalety sprzętu którego używa.
    Ale jest jeszcze jeden problem. Smartfonem robisz selfie w Paryżu o 9 38 PM . A 9 40 PM jest ono na zbuku.... To jest moc.
    Puszka tego nie da, bo barany z C N S nie dodadzą do aparatów takiej możliwości.

    Jak nie wierzysz to przypomnij sobie jak byłeś małym chłopcem w szkole podstawowej.Jak byś się czuł, i jak byś był postrzegany, gdybyś jako jedyny pośród kolegów ubranych w markowe dżinsy wystąpił w "szarikach".
    Nie wiem ile masz lat, więc napiszę że szariki to krajowy wyrób dżinsopodobny.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  4. #24

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Pod Przehybą
    Posty
    43
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    z tej epoki, ale w moim mieście nie słyszało się słowa "szarik". Wtedy się wolniej to rozpowszechniało.

    Dobrze mówisz na poziomie socjotechniki. Z jedynką od Canona będzie jeszcze bardzie czadowo.
    Ja miałem bdb doświadczenia z córką w wieku studenckim + fotografia, ale ten wiek + wykształcenie to już mniejsze poczucie odruchu stadnego, i przeliczeniowe/materialne 40mm było bardzo dobrym gruntem do nauki (byliśmy na dwa aparaty: canon i lumix)

    Obiektywnie 12Mpix (gdybym miał) jest zupełnie niewidzialne na mediach elektronicznych, przesysłaniu zdjęć babci itd...
    Nie dalej jak 2mc stałem przed wyborem Olka 16 lub 20Mpix (+fazowy, dokładnie to wchodziło w kryteria porównawcze), i super że się nie wystrzelałem z kasy, stykło naprawdę konkretny obiektyw

    Czyli kryteria socjotechniczne (w jakimś sensie ważne) mówią coś zupełnie innego niż merytoryczne ... gorzka ale prawda.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    @ paparapa

    A zapytam jeszcze.
    W tym toku myślenia, widzisz mozliowość sprzedania MODNEGO aparatu streetowego (Ricoh, Sony - stałka kąt 40mm lub niewygórowany acz jasny zoom) ?
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 1.03.23 o 11:03
    GX7 , EM5 II, O12-45/4, P20/1.7, P25/1.7, P35-100/4-5.6, P14-42 , Canony i inne pie...ły

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    z tej epoki, ale w moim mieście nie słyszało się słowa "szarik". Wtedy się wolniej to rozpowszechniało.

    Dobrze mówisz na poziomie socjotechniki. Z jedynką od Canona będzie jeszcze bardzie czadowo.
    Ja miałem bdb doświadczenia z córką w wieku studenckim + fotografia, ale ten wiek + wykształcenie to już mniejsze poczucie odruchu stadnego, i przeliczeniowe/materialne 40mm było bardzo dobrym gruntem do nauki (byliśmy na dwa aparaty: canon i lumix)

    Obiektywnie 12Mpix (gdybym miał) jest zupełnie niewidzialne na mediach elektronicznych, przesysłaniu zdjęć babci itd...
    Nie dalej jak 2mc stałem przed wyborem Olka 16 lub 20Mpix (+fazowy, dokładnie to wchodziło w kryteria porównawcze), i super że się nie wystrzelałem z kasy, stykło naprawdę konkretny obiektyw

    Czyli kryteria socjotechniczne (w jakimś sensie ważne) mówią coś zupełnie innego niż merytoryczne ... gorzka ale prawda.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    @ paparapa

    A zapytam jeszcze.
    W tym toku myślenia, widzisz mozliowość sprzedania MODNEGO aparatu streetowego (Ricoh, Sony - stałka kąt 40mm lub niewygórowany acz jasny zoom) ?


    Szariki dlatego, że miały naszywkę z napisem Szarik. ewentualnie Rudy.

    Ja też mam córkę. I niestety gdy była w podstawówce było ciężko. Miejsce w grupie rówieśników nie zdobywa się merytorycznym postępowaniem i mądr5ością.
    Stado podąża za medialnym przekazem w określonym wskazanym przez "elitki" kierunku.
    Tylko świadomość lub silny charakter potrafi się temu oprzeć. Nie wymagajmy tego od kilkunastoletnich ogłupianych dzieci jeśli z nimi nie pracujemy w tym temacie.
    Studenci to już dorośli ludzie. Podobny, ale inny temat.

    Widz i nie widzę. Bo to sprzęt dla ogarniętych fotograficznie. .
    Jak wiesz zapewne nowe komórki maja 48mpx sensory.
    Tylko że to technologia Quad, dająca generalnie gorsze zdjęcia, niż ta sama matryca w normalnej wersji.
    Mimo że jest to za przeproszeniem straszna "kupa". To promocja tego czegoś idzie pełną parą. 48 mpx musi być przecież lepsze niż 12 mpx. Prawda?
    Ble ble ble miliony razy na tubie...
    A ludki słuchają oglądają.... Bezkrytycznie przyjmują i powtarzają slogany z reklam... i mamy nową prawdę objawioną.

    Wracając do tematu. Jeśli ktoś z "elitek" uzna że mu się opłaci wdrożyć do produkcji taki aparacik jak piszesz, z dodaną internetową obsługą MS.
    To zostanie wprowadzona odpowiednie procedury, jak odpowiednia reklama itd. I wtedy taki produkt może zaistnieć.
    Inaczej nie ma szans. Zbyt mało jest osób patrzących na rzeczywistość w sposób , jak to pisałeś merytoryczny.
    Stado musi podążać w odpowiednim kierunku, aby mogło przynosić odpowiednie zyski.
    Tanio produkować dziesięć razy odgrzewanego kotleta, i sprzedawać jako nowość najdrożej jak się tylko da.
    Oczywiście przy współpracy odpowiedniej dźwigni reklamy.

    Tak jak było z "nożykami" do golenia ... Najpierw były te z jednym ostrzem . I ile czasu musieliśmy czekać na te wykonane w technologi kosmicznej trzy ostrzowe?

    Dobrze wiedzieć gdzie się znajdujemy...

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  6. #26
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    patrzą się na zachowania mojej synowej, to pixele były najmniej istotnym elementem przekonała się do "normalnego" aparatu ze względu na wizjer i zoom, oczywiście bardzo istotnym elementem jest wifi, aby móc to zdjęcie szybko przesłać gdy będzie taka potrzeba, stałki ją zniechęciły (mam nadzieję, że na razie) bo to tak samo jak w telefonie ;0
    podglądając syna, to znów zoom i wifi, dodatkowo wizjer, choć on już czasem łapie za stałkę i znów rozdzielczość nie była aż tak istotna, fb i tak to wyrówna
    Ostatnio edytowane przez bogdi ; 1.03.23 o 13:15
    wielosystemowy

  7. #27
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    To ja tak z beczki nie fotograficznej.
    Kupiłem wiertarko-ekrętarkę bo mam do składania dużo mebli.
    A jako że jestem raczej techniczny to wybrałem sprzęt z:
    silnik bezszczotkowy
    bateria 4 Ah
    udar
    Nie patrzyłem na markę - mógłby być i merketowy Parkside, ale padło na Yato. Wkrętarka w jednym sklepie, bateria w innym, ładowarka na Allegro. Cenowo wyszło 480 zł.
    Dziś odebrałem. Świetny sprzęt.
    Nawiązując do powyższych wypowiedzi - marketing i reklama też w tym sprzęcie szaleją. Zimna głowa i trochę rozeznania i woile.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #28
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Ja , to akurat doskonale wiem , że jestem taki trochę niedzisiejszy , ale ...

    Od 40 stu kilku lat używam dwónożykowej maszynki ... były i zapewne nadal będą . Mam zarost odziedziczony po starej stalowej szczotce drucianej i żadna nowożytna maszynka tego nie bierze lub tylko kilka machnięć . A więc dobra żyletka tylko i wyłącznie .

    Ale w temacie fotograficznym ...

    Kto pixelozę ma , to ją będzie miał . Z tego się nie wyrasta tylko brnie co raz dalej . Dyskusje o odbitkach max 10x18 z 12 mpx to śmieszne. Robię/robiłem wydruki duuużo większe . Poniżej "Bliskość" Beksińskiego zrobiona EPL1 z 25mm 7Artisans . Ciemna galeria , tylko dwa podejścia . Grafika miała jakieś 30cm x 25cm . Mój obraz ma 70x50 . I detalu mu nie brakuje .

    Nazwa:  DSC_0158.JPG
Wyświetleń: 89
Rozmiar:  4,96 MB


    Kolejne 12 mpx EPL1 z Heliosem i pierścieniami makro na przejściówce. Fota została przeniesiona na szkło w rozmiarze 1m x 50cm.

    Nazwa:  DSC_0157.JPG
Wyświetleń: 88
Rozmiar:  4,38 MB


    Da się uzyskać normalne efekty wizualne bo nikt tego przez lupę czy mikroskop nie ogląda . A od sprzętu na początek to się ma wymagać niezawodności i jak najmniej przeszkadzajek .

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Z mojego doświadczenia wynika jedno. Bardzo trudno jest nauczyć podstaw fotografii człowieka, kolegę, syna, itd. jeśli on nie zakontaktuje, nie wejdzie w to, nie przekona się i zrozumie, że pstrykanie tzw. udanych fotek, to nie jest jak operowanie smartfonem, czy jazda samochodem - tu masz hamulec, tu gaz, tu sprzęgło, lewarek, itd.
    To są rzeczy konkretne, konkretne elementy do opanowania i początkujący potrafią je dość szybko opanować.
    W fotografii raczej mało jest takich ściśle określonych namacalnych konkretów. Na przykład przysłona, głębia ostrości, ogniskowa obiektywu, kąt widzenia, odległość od obiektu, od czego zależą, w jakich przypadkach się stosuje konkretne wartości tych parametrów, itd.
    W fotografii smartfonowej tego nie ma, ponieważ tam ma się do dyspozycji dwa obiektywy lub trzy o różnych kątach widzenia (plus obiektyw do selfie), dające zawsze "ostry" obraz i więcej smartfonowcowi nie trzeba wiedzieć o jakichś tam ogniskowych, przysłonach, głębiach ostrości, rozdzielczości, itp.

    Fotografia, to jest w pierwszym podejściu dość żmudna nauka. Na początku jest to wstęp do właściwej nauki zawodu, terminowanie warsztatowe. Ten okres terminowania jest decydujący. Polubi, czy nie, postara się zrozumieć, czy będzie próbował na rympał, itd. Wstęp do fotografii jest z reguły bardzo uciążliwy dla początkujących, a gdy dojdzie do tego nauka prawdziwego rzemiosła, to może nie jednego zniechęcić do dalszej nauki.
    TJ
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 1.03.23 o 17:51

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Moim zdaniem nie ma sensu nikogo uczyć podstaw fotografii, a na pewno nie kogoś, kto sam do nas po taką naukę nie przyjdzie. Dziś w necie znaleźć można każdego typu poradnik w każdej dziedzinie, w tym o fotografii, w dodatku stworzony w formie przystępnej i interesującej dla młodego widza. Jeśli kogoś zainteresuje w jaki sposób powstają zdjęcia lepsze niż te, które jemu samemu wychodzą ze smartfona, to z łatwo znajdzie potrzebne mu informacje.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. cyrylo *** portrety, córki oraz inne świętości *** oceńcie
    By cyrylo in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15.12.11, 22:52
  2. Portret córki
    By dareksu2 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16.06.08, 10:14
  3. "Małpka" dla córki - pomóżcie wybrać!!!
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29.05.08, 20:31
  4. Portret córki
    By netfinity in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.02.08, 23:13
  5. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.