Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Zepsuta stabilizacja w M10 Mk III?

  1. #11

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Przypuszczam że to jednak jakiś problem z komunikacją przez styki. Jeśli nie rozpoznaje ogniskowej przy różnych obiektywach to problem jest raczej w bagnecie aparatu. Na wszelki wypadek dla potwierdzenia czy nie rozpoznaje możesz jeszcze sprawdzić dane exif wykonanych zdjęć. Czy gdy spojrzysz po zdjęciu obiektywu na styki w bagnecie aparatu wszystkie są wysunięte na identyczną wysokość? Jeśli któryś jest głębiej to może to świadczyć o jego uszkodzeniu - być może wystarczy go delikatnie rozruszać ale może się też okazać ze konieczna jest wymiana elementu sprężystego który go wysuwa (to już raczej serwis i może się okazać że wymienią Ci spory kawałek aparatu). Może się też okazać że styk wysuwa się prawidłowo ale nie ma prawidłowego kontaktu elektrycznego między stykiem a elektroniką wewnątrz aparatu (jakaś pęknięta ścieżka lub coś w tym rodzaju) - też raczej serwis.
    Czyli w przypadku M10 Mk III naprawa może być w sumie nieopłacalna. w szczegółach zdjęcia pokazuje mi, że wszystko jest ok:to naświetlanie zawsze tak dziwnie się pokazywało - zamiast 1/80 to 80.

    Ostatnio edytowane przez Ghost1982 ; 10.01.23 o 19:05

  2. #12
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Nie wiem czy będzie opłacalna - to musisz sam sprawdzić. O ile pamiętam w oficjalnym serwisie Olympusa koszty napraw były zryczałtowane - każda naprawa danego typu aparatu kosztowała tyle samo niezależnie od tego co było naprawiane. Nie wiem czy po przejęciu serwisu przez OM Systems jest tak nadal.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #13

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nie wiem czy będzie opłacalna - to musisz sam sprawdzić. O ile pamiętam w oficjalnym serwisie Olympusa koszty napraw były zryczałtowane - każda naprawa danego typu aparatu kosztowała tyle samo niezależnie od tego co było naprawiane. Nie wiem czy po przejęciu serwisu przez OM Systems jest tak nadal.
    Jestem zalamany. Zastaanwialem się nad spredażą i kupnem M5 Mk III, ale jak widać M10 nie chce się rozstawać. Sprzedaż tego aparatu będzie teraz nieoplacalna.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Nie łam się. Wszystko może się zdarzyć. Dobre rzeczy też.
    Zajrzyj na MyOLYMPUS (olympus-consumer.com)
    Proponuję kontakt z serwisem. Dowiesz się o kosztach naprawy, a może się zdarzyć, ze i trafisz na Twoją M5 mk III.
    Powodzenia!
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

Podobne wątki

  1. Stabilizacja w 35-100/2.8
    By maver1ck in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21.01.15, 15:49
  2. Zepsuta karta XD - do wywalenia?
    By gregu21 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.07.09, 08:11
  3. Zepsuta elektronika w wizjerze
    By teufel in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.10.08, 13:22
  4. STABILIZACJA w e-3
    By kallafiorr in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21.03.08, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.