Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Darmowa i legalna instalka Luminar AI

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar sikor
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.056
    Siła reputacji
    220
    Moja galeria
    Po wczorajszej próbie aktywacji i komunikacie o wersji trial odinstalowałem program. Dzisiaj jeszcze raz - i działa. Przyjął kod, jest wersja 5.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-22.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	121,5 KB
ID:	251180

    Ale ORF z OM-1 nie czyta . ORF z E-M5II przyjmuje.
    Ostatnio edytowane przez sikor ; 5.01.23 o 17:57
    OM-1; E-M5 II; E-M1; XZ-2; trochę słoików

  2. #22
    Awatar r_m
    Dołączył
    Dec 2021
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    95
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    Po wczorajszej próbie aktywacji i komunikacie o wersji trial odinstalowałem program. Dzisiaj jeszcze raz - i działa. Przyjął kod, jest wersja 5.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-22.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	121,5 KB
ID:	251180

    Ale ORF z OM-1 nie czyta . ORF z E-M5II przyjmuje.
    to wersja schodząca z rynku, Skylum już ma następnego luminara, który zapewne obsługuje OM-1

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    to wersja schodząca z rynku, Skylum już ma następnego luminara, który zapewne obsługuje OM-1
    Tak to jest z darmowym, zawsze jakiś haczyk wyjdzie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  4. #24
    tt
    Gość
    Powiem tak - może i stare, ale robi ciekawe efekty. Próbowałem tak: w LR balans bieli, jakieś tam drobne maski. Potem prawy klik i obróbka w Luminar. Robi się chyba TIFF. Otwiera się Luminar, tam dzieję się magia, której ja nie umiem zrobić w LR. No i robisz APPLY i wraca do LR już jako obrobiony TIFF. Nie zamierzam używać do każdego zdjęcia, ale żeby się pobawić, to taka darmowa wersja jest super.
    Widziałem kiedyś co potrafi NEO. Jest tam taki medżik, co potrafi przesuwać oświetlenie od przodu do tyłu planu, a efekt wygląda tak realistycznie, że aż strach. Strach, bo niedługo nawet bez realnego światła będzie można mieć super zdjęcia. Mnie się to nie podoba. Ale ja jestem boomer.

  5. #25

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Ok Boomer!
    Ja jestem chyba już "dziaders" ale się z Tobą zgadzam - program potrafi wyczarować rzeczy, których sam nie potrafiłbym zrobić.
    Jest w tym jednak pewne ale - czy obrabiając zdjęcia - np. na odbitki do fotoksiążki - tę magię stosować czy nie?
    Bo jak zastosuję do jakiegoś pojedynczego zdjęcia z pleneru to w porównaniu do innych wyjdzie to bardzo sztucznie.
    A zastosowanie do wszystkich spowoduje, że będę miał "dyskomfort" bo czy to jest jeszcze dokument z chwili którą przeżyłem i upamiętniłem?
    Nie bronię się całkowicie przed takimi działaniami - skłamałbym, że czasem tego nie stosuję - ale mimo wszystko staram się to zrobić w miarę delikatnie.
    I wciąż się obawiam (i ograniczam) żeby nie przesunąć tej granicy ingerencji za daleko.

    Ściągnąłem program i zainstalowałem bez kłopotów - pewnie od czasu do czasu się pobawię, bo ma sporo przydatnych narzędzi.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Po około 3 tygodniach od ściągnięcia "darmowego" programu Luminar AI otworzyłem w nim przykładowo zdjęcie do obróbki i okazało się, że na interfejsie nie ma nic z wyjątkiem szablonów obróbki przez AI oraz zachęty do kupna, pytania, czy chcesz kupić, itd. Żadnych innych funkcji obróbczych nie dało się uruchomić.
    Stwierdziłem, ze obrobiony szablonami plik da się eksportować, lecz po tej czynności następuje zagwozdka - nie można zamknąć Luminara. Dopiero wylogowanie się z Win10 ratuje sytuacje.
    TJ

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    Po około 3 tygodniach od ściągnięcia "darmowego" programu Luminar AI otworzyłem w nim przykładowo zdjęcie do obróbki i okazało się, że na interfejsie nie ma nic z wyjątkiem szablonów obróbki przez AI oraz zachęty do kupna, pytania, czy chcesz kupić, itd. Żadnych innych funkcji obróbczych nie dało się uruchomić.
    Stwierdziłem, ze obrobiony szablonami plik da się eksportować, lecz po tej czynności następuje zagwozdka - nie można zamknąć Luminara. Dopiero wylogowanie się z Win10 ratuje sytuacje.
    TJ
    Dokładnie stało się to co opisałem w 4 wpisie w tym wątku. W zasadzie to naciągacze i działają jak domokrążcy sprzedający badziew.
    Program mz nie jest wiele wart. Jego sposób działania woła o pomstę do nieba. Efekty na pierwszy rzut oka oszałamiające. Ale jak się lepiej przyjrzeć to mocno masakruje fotkę.
    Podejrzewam że to jakaś mutacja softu ze smartfona zaadaptowana do roli edytora zdjęć.
    AI ustala WB ale nie globalnie tylko osobno dla różnych stref zdjęcia . Dzięki temu potrafi tak oczarować użytkownika.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Dokładnie takie same wątpliwości zrodziły się w mojej głowie, gdy testowałem dzisiaj "darmowy" program Luminar. Czysty marketing bliższy naciąganiu niż prezentowaniu produktu. Taka metoda zdaje egzamin na prezentacjach cudownych garnków lub kocy antyreumatycznych dla emerytów,
    TJ

  9. #29
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Kiedyś z tą darmowością Luminara było lepiej. Wersję Luminar AI odinstalowałem - nie działała pod Windowsem 7 (co ciekawe i 'nowatorskie' - dała się normalnie zainstalować, wyświetliła komunikat że instalacja przebiegła poprawnie a dopiero po próbie uruchomienia napisała że aby uruchomić program trzeba zaktualizować system operacyjny do co najmniej Windows 10), ale zainstalowana kilka lat temu wersja Luminar 4 działa do dziś poprawnie (ale i tak używam jej tylko sporadycznie).
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Luminar 3
    By Sosul in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.06.19, 09:34
  2. Jaka przeglądarka do zdjęć (darmowa)?
    By Rafał Czarny in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11.08.08, 15:21
  3. Darmowa galeria - specyficzne wymagania
    By mariush in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12.06.08, 22:28
  4. Super wtyczka i darmowa.
    By Draxan in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27.09.04, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.