Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Wątek: M5 Mk III - pytania do wposiadaczy

  1. #31
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    A mi się marzy Lumix S5 czyli taki "pełnoklatkowy Olympus", bo dzieki wymianie doświadczeń często obie firmy korzystaja z podobnych rozwiązań. Co ciekawe ten aparat ma 2 natywne czułości ISO z czego jedna to aż 4000 czyli bez szumów. Niestety póki co cenowo jest za wysoko. Może, gdy neidługo wypuszczą II gerenację to cena spadnie.
    na dniach ma być premiera s5marII/s5x markII jest szansa na spadek ceny s5, co ciekawe w s5markII jest AF fazowy + po kontraście, ten z x podobno ma mieć jeszcze lidar wspomagajacy AF ? od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana systemu. myślałem o z7 II ale teraz poczekam [/QUOTE]

    @viruuss
    Włażenie w kolejną niszę nie jest zbyt rozsądne.
    Sony jednak jest lepszym wyborem ze względu na optykę. I możesz mieć wtedy Sony 200-600, o którym dobrze pisał nasz kolega.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  2. #32
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    na dniach ma być premiera s5marII/s5x markII jest szansa na spadek ceny s5, co ciekawe w s5markII jest AF fazowy + po kontraście, ten z x podobno ma mieć jeszcze lidar wspomagajacy AF ? od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana systemu. myślałem o z7 II ale teraz poczekam
    @viruuss
    Włażenie w kolejną niszę nie jest zbyt rozsądne.
    Sony jednak jest lepszym wyborem ze względu na optykę. I możesz mieć wtedy Sony 200-600, o którym dobrze pisał nasz kolega.[/QUOTE]

    wiem, ale do Panasa mam sentyment im więcej czytam testów/recenzji itp to zamiast Z7II (porównywalny pułap cenowy) wychodzi mi własnie sony A7IV + Tamron 150-500mm F/5-6.7, do nikona szkła natywne z mocowaniem Z są poza moją percepcją cenową, a do podłączania przez FTZ jakoś nie mam przekonania w ekosystemie sony alternatyw jest dużo i to akceptowalnych cenowo jest też jakaś wzmianka o A1 "baby" z matrycą APSC - A10,podobno 30 FPS ? zmiana / drugi system to nie operacja na otwartym sercu, można poczekać
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 30.12.22 o 22:35
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #33

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Na zdjęciach z mundialu są reporterzy z Z9 w zestawach z lustrzankowymi obiektywami, więc działa.

    ...A poza tym https://nikonrumors.com/2022/12/07/confirmed-sigma-to-announce-their-first-lenses-for-nikon-z-mount-in-2023.aspx/

    https://photorumors.com/2022/12/07/s...nikon-z-miunt/


    Ostatnio edytowane przez dcs ; 30.12.22 o 22:40

  4. #34
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Na zdjęciach z mundialu są reporterzy z Z9 w zestawach z lustrzankowymi obiektywami, więc działa.

    ...A poza tym https://nikonrumors.com/2022/12/07/confirmed-sigma-to-announce-their-first-lenses-for-nikon-z-mount-in-2023.aspx/

    https://photorumors.com/2022/12/07/s...nikon-z-miunt/


    wiem, że działa ale nie mam szkieł do nikona i nie chcę zaczynać od czegoś w rodzaju protezy podobno był też testowany nikon Z8 na mundialu ? sigma to ciekawe info !
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 30.12.22 o 22:48
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #35
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    wiem, ale do Panasa mam sentyment im więcej czytam testów/recenzji itp to zamiast Z7II (porównywalny pułap cenowy) wychodzi mi własnie sony A7IV + Tamron 150-500mm F/5-6.7
    Miałem Sony A7 w pierwszej wersji i to był dramat. Miało się wrażenie używania prototypu i to w jakiejś wczesnej wersji.

    Teraz mam A7III i to jest w końcu dojrzały aparat którego można używać z przyjemnością.

    Co do Tamrona to 150-500 jest teraz w dobrej cenie, ale jednak docelowo to szukałabym Sony 200-600, w tym roku dało się go kupić za około 6000zł po uwzględnieniu wszystkich promocji, zniżek i cashbacków.

    Panasoniki są ciekawe, ale jednak w takim korpusie bez AF fazowego to kiepska sprawa.
    Zapraszam do albumu i galerii

  6. #36

  7. #37
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta

    Jak by ktos chcial sie pobawic to dostosowalem GIMP-a 2.10.24 wersje portable obslugujaca format JPEG XL.

    https://we.tl/t-3rtA0CzWh7
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  8. #38
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Analizowalem temat i faktycznie jest to swietny format do archiwizacji zdjec.


    TIF 8000x6000px-> 334 Mb (16bit/kanal) wychodzi mi 6 Mb (16bit/kanal) w JXL.
    Ogladane w powiekszeniu -> 1:1 trudno zauwazyc roznice.

    Sciagnalem sobie: IrfanViewPortable_JXL i podstawilem podglad w windows pod rozszerzenie JXL.
    Podrasowalem GIMP-a 2.10

    Brakuje mi programu do masowego konwertowania plikow (JPG, TIF, PNG)
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  9. #39

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta

    Brakuje mi programu do masowego konwertowania plikow (JPG, TIF, PNG)
    A GIMP w trybie wsadowym nie ogarnie tematu?

  10. #40

    Dołączył
    Jun 2023
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hej,
    w jakiś sposób zablokowałem możliwość zmiany ustawienia focusa. Po 3 tygodniach nieużywania aparatu mam ustawiony w nim MF i nie mogę tego zmienić, funkcja 'menu aparatu -> menu własne- > A1 -> tryb AF' jest nieaktywna. Nie pamiętam, czy sprawdzałem coś w ustawieniach aparatu i sam coś zmieniłem, czy wystąpił jakiś błąd w oprogramowaniu aparatu. Czy może problem jest po stronie obiektywu (Oly 12-100mm IS PRO) albo w komunikacji aparat - obiektyw?
    Druga kwestia, zdaje się, że w E-M5 III jest możliwość "sumowania" możliwości stabilizacji aparatu i wybranych obiektywów (chodzi mi cały czas o Oly 12-100mm IS PRO). Jeśli tak, to gdzie można ustawić odpowiedni typ stabilizacji, bo widzę tylko to: 'menu aparatu -> menu własne- > C2 -> priorytet IS obiektywu' i raczej to nie jest ta funkcja? Z góry dzięki, jeśli ktoś pomoże.

Podobne wątki

  1. Dwa pytania
    By zuzlo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20.06.08, 18:51
  2. Pytania o e-510
    By Toster_88 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 9.06.08, 21:19
  3. E-510 Pytania
    By XGrzesX in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21.03.08, 16:36
  4. E-500 pytania
    By Deczużes in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 14.02.07, 12:40
  5. E-1, FL-50 - dwa pytania
    By KaarooL in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.05.06, 13:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.