Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: M5 Mk III - pytania do wposiadaczy

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    M5 Mk III - pytania do wposiadaczy

    Właściwie to parę tygodni temu wróciłem do Fuji Ale Olka mam, na razie się go nie pozbywam.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 29.12.22 o 00:58
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Kazdy szuka dla siebie najlepszych rozwiazan
    Zastanawialem sie jeszcze nad Canonem EOS RP ale dla mnie najwazniejsze to jak najmniejszy i jak najlzejszy sprzet.
    Zrezygnowalem z FF i po czesci z APS-C.
    Moze kiedys... Zmienie zdanie
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Idealne rozwiązanie leży pośrodku między Olkiem i Fuji. Nikt go jednak nie wyprodukował, więc postanowiłem mieć oba
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Daje mi to czesto po oczach bo wychodzi przejaskrawiony ekran i mnie to irytuje.
    Przyzwyczailem sie do sledzenia histogramu bez zmiany jasnosci ekranu..
    W M10 można to zablokować. Jest opcja autojasnośc EVF, więc na pewno w M5 to musi być. Ja ustawiam na najciemniejsza, ale niestety i tak przekłamuje, bo zdjęcie w EVF pokazywane jest za jasno i po zgraniu do komputera jest lekkie zdziwienie.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta

    Zdaje się, że wcześniej siedziałeś w Fuji. Jeśli tak, to JPEGi z Olka będą gorzką pigułką do przełknięcia.
    A czy można ten problem obejść podczas wywoływania z .orf?

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ghost1982 Zobacz posta
    A czy można ten problem obejść podczas wywoływania z .orf?
    Tak, jakość w RAW jest bez zarzutu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #16

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tak, jakość w RAW jest bez zarzutu.
    Osat nio robię pod 2 zdjęcia - jedno jpg a drugie orf. Przy czym .orf uzywam głównie w sytuacjach, gdy byla zła sytuacja oświetleniowa. Na jakie opcje warto zwrócić uwagę, żeby jakość zdjęcia była najlepsza? I nie chodzi mi o opcje niwelujace winietowanie czy abberacje obiektywu tylko o zdjęcie samo w sobie.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Kazdy szuka dla siebie najlepszych rozwiazan
    Zastanawialem sie jeszcze nad Canonem EOS RP ale dla mnie najwazniejsze to jak najmniejszy i jak najlzejszy sprzet.
    Zrezygnowalem z FF i po czesci z APS-C.
    Moze kiedys... Zmienie zdanie
    A mi się marzy Lumix S5 czyli taki "pełnoklatkowy Olympus", bo dzieki wymianie doświadczeń często obie firmy korzystaja z podobnych rozwiązań. Co ciekawe ten aparat ma 2 natywne czułości ISO z czego jedna to aż 4000 czyli bez szumów. Niestety póki co cenowo jest za wysoko. Może, gdy neidługo wypuszczą II gerenację to cena spadnie.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.319
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    A mi się marzy Lumix S5 czyli taki "pełnoklatkowy Olympus", bo dzieki wymianie doświadczeń często obie firmy korzystaja z podobnych rozwiązań. Co ciekawe ten aparat ma 2 natywne czułości ISO z czego jedna to aż 4000 czyli bez szumów. Niestety póki co cenowo jest za wysoko. Może, gdy neidługo wypuszczą II gerenację to cena spadnie.[/QUOTE]

    na dniach ma być premiera s5marII/s5x markII jest szansa na spadek ceny s5, co ciekawe w s5markII jest AF fazowy + po kontraście, ten z x podobno ma mieć jeszcze lidar wspomagajacy AF ? od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana systemu. myślałem o z7 II ale teraz poczekam
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #18

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Z sympatii dla rozwiązań Olympusa jednak wybrałbym, Panasonic, mimo, że firmy takie jak Panaosnic czy Sony nie kojarzą mi się z typowo fotograficznymi. Jednak Panasonic chociaż stworzył swoje pudełko od podstaw (chyba razem z Leica), a Sony po prostu kupiło sobie legendarną Minoltę a teraz kontynuuje swoją wizję Na chwilę obecną Lumix S5 błyskawicznie stanial o ok. 1000 z ł, ale nadal to 6900 za korpus. Jak na moje raczej amatorskie użytkowanie za dużo.

    Ten S5 ma podobno też swoje mankamenty - słąbą ilośc klatek przy zdjęciach seryjnych i jest nieco grubszy niż jego odpowiednik w Sony. Za to wysokość i szerokośc korpusu jest dość zblizona do Olympus M10/M5, więc jak na pełną klatkę dośc kompaktowy. Zobacz:

    Panasonic S5 vs Olympus E-M10 III Detailed Comparison (cameradecision.com)

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ghost1982 Zobacz posta
    Na jakie opcje warto zwrócić uwagę, żeby jakość zdjęcia była najlepsza? I nie chodzi mi o opcje niwelujace winietowanie czy abberacje obiektywu tylko o zdjęcie samo w sobie.
    Jeśli chodzi o RAW, to wystarczy w miarę poprawnie naświetlić i nic więcej nie trzeba. W przypadku JPEGów sytuacja jest bardziej skomplikowana i trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo na jakość składa się kilka aspektów: kolor, DR, kontrast, detal, szumy. W przypadku Olka niestety nie da się mieć wszystkiego na raz (w OM-1 jest ciut lepiej z detalem). I choć kolor sam w sobie jest bardzo dobry (o ile WB zostanie ustawiony poprawnie), to z pozostałymi wiąże się sporo kompromisów, uwidaczniających się tym bardziej, im trudniejsze są warunki oświetleniowe. Jeśli będziesz chciał uzyskać wysoki DR, to ucierpi na tym cała reszta. Jeśli będziesz chciał uzyskać dobry detal, to ucierpi na tym cała reszta. Jeśli będziesz chciał uzyskać przyjemny kontrast, to... i tak dalej. Albo trzeba to jakoś wyważyć, albo z czegoś zrezygnować. Oczywiście mowa o wymagających warunkach, w których silnik JPEG dochodzi do granic swoich możliwości. W prostych scenach prawdopodobnie nie będzie problemu.

    Uniwersalnych dobrych ustawień niestety nie ma. Najlepiej robić w RAW+JPEG na standardowych ustawieniach z gradacją Auto, z minimalnym odszumianiem i wyostrzaniem (chyba, że masz słaby obiektyw, to nie ruszaj wyostrzania) i w razie czego sobie wywoływać w aparacie, metodą prób i błędów bawiąc się ustawieniami. Albo olać JPEGi w ogóle.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ghost1982 Zobacz posta
    Za to wysokość i szerokośc korpusu jest dość zblizona do Olympus M10/M5, więc jak na pełną klatkę dośc kompaktowy. Zobacz:

    Panasonic S5 vs Olympus E-M10 III Detailed Comparison (cameradecision.com)
    Te obrazki raczej nie są w takiej samej skali.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli chodzi o RAW, to wystarczy w miarę poprawnie naświetlić i nic więcej nie trzeba. W przypadku JPEGów sytuacja jest bardziej skomplikowana i trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo na jakość składa się kilka aspektów: kolor, DR, kontrast, detal, szumy. W przypadku Olka niestety nie da się mieć wszystkiego na raz (w OM-1 jest ciut lepiej z detalem). I choć kolor sam w sobie jest bardzo dobry (o ile WB zostanie ustawiony poprawnie), to z pozostałymi wiąże się sporo kompromisów, uwidaczniających się tym bardziej, im trudniejsze są warunki oświetleniowe. Jeśli będziesz chciał uzyskać wysoki DR, to ucierpi na tym cała reszta. Jeśli będziesz chciał uzyskać dobry detal, to ucierpi na tym cała reszta. Jeśli będziesz chciał uzyskać przyjemny kontrast, to... i tak dalej. Albo trzeba to jakoś wyważyć, albo z czegoś zrezygnować. Oczywiście mowa o wymagających warunkach, w których silnik JPEG dochodzi do granic swoich możliwości. W prostych scenach prawdopodobnie nie będzie problemu.
    Chodzi mi o to czy z RAW jestem w stanie uzyskać lepszego jpg niż to co generuje aparat w trakcie tworzenia?
    Gradacje mam auto chociaż czytalem, że niby lepiej normal - ale wtedy jest za bardzo kontrastowo. Wyostrzanie mam na -1, bo na cienkich krawędziach typu gałęzie za bardzo widać "obwodkę".
    Nie do końca rozumeim, co daje opcja usuwanie zamglenia jeśli chodzi o jakość oraz opcja Przezroczystość.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Te obrazki raczej nie są w takiej samej skali.
    Tam niżej są.

Podobne wątki

  1. Dwa pytania
    By zuzlo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20.06.08, 18:51
  2. Pytania o e-510
    By Toster_88 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 9.06.08, 21:19
  3. E-510 Pytania
    By XGrzesX in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21.03.08, 16:36
  4. E-500 pytania
    By Deczużes in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 14.02.07, 12:40
  5. E-1, FL-50 - dwa pytania
    By KaarooL in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.05.06, 13:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.