Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Obiektywy co zmienić?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2022
    Mieszka w
    Chojnice
    Posty
    20
    Siła reputacji
    2
    Moja galeria

    Obiektywy co zmienić?

    Jako, że stałem się już posiadaczem em1.2 to muszę coś szukać w kwestii obiektywów. W mojej szklarni posiadam:
    1. Olympus 14-42 pancake, raczej nie do zmiany bo brany na wyjazdy ze względu na wielkość.
    2. Olympus 40-150 ale ten standardowy. Czasami użyję ale jest ro jest.
    3. Olympus 60 macro. Używam do makro ale też jako portretowke i jest bardzo spoko, na tyle że nie pragnę 45 1.8.
    4. Olympus 17 2,8. To szkło, które w warunkach domowych mam najczęściej zapięte. Bo szeroko i najjaśniejsze co mam. W m43 to światła najczęściej brakuje.
    W domu używam lampy i wtedy czasu i ISO są spoko ale czasami natiralne światło robi pracę.
    Chyba chciałbym znaleźć coś za ten 4 obiektyw. Może coś jasniejszego, może być ciut węższe no i nie za miliony monet.
    Szukam czegoś jeszcze do krajobrazu, z tym że bez efektu fish eye. Czytałem o laowa cdreamer, tylko to coś koło 2 tysi, znajdzie się coś tańszego?
    Z góry dzięki za pomoc i Wasz czas.

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ad. 4.
    Sigma 16/1,4 trochę duży, ale świetny.
    https://www.cyfrowe.pl/obiektyw-sigm...yABEgJASfD_BwE
    Do krajobrazu:
    7Artisan 12/2,8
    https://www.komputronik.pl/product/7...a-8475411874a7
    Meike 12/2,8
    https://foto-szop.pl/obiektyw-meike-...0-d109c4444c09
    i oczywiście Laova o której wspomniałeś.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2022
    Mieszka w
    Chojnice
    Posty
    20
    Siła reputacji
    2
    Moja galeria
    Ta Sigma 16 nie będzie za szeroko do takiego codziennego, domowego fotografowania?

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Taniej bedzei jak zapolujesz na uzywki. 12mm f2 olka (maly, dobry, w uzywce bedzie ponizej 2tys), 15mm od PanaLeici 1,7 (swietny, nieduzy, bedzie ciut drozej), 16mm sigma-tanio, mozna sia szarpnac na nowke. 20mm1,7 Panasonic -tanio i malenki, niezly optycznie. Jesli ogniskowa ok to chyba najlepsza relacja cena/jakosc/wielkosc.
    Sa 2wersje, ta starsza bedzie tansza. AF troche wolniejszy.
    Optycznie najlepsza ta 15ka, ale pewnie najdrozsza.

    Ja kupilam Laowe 10mm na gieldzie tego forum, uwazam ze transakcja zycia w relacji cena/jakosc/ frajda uzywania/ciezar plus spokoj przy transakcji.
    Jest jeszcze Samayang 12mm f2. Wielkosciowo sredni, optycznie- bez zachwytu ale przyzwoicie (rogi slabsze i sporo aberacji), tanio.

    Czasem ludzie zmieniaja system, czasem wejda w ogniskowa, ktora im nie pasuje. Teraz powinno sie pojawic na gieldach troche nietrafionych prezentow-to zwykle niezly okres na zakupy uzywek z minimalnym przebiegiem.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2022
    Mieszka w
    Chojnice
    Posty
    20
    Siła reputacji
    2
    Moja galeria
    Będę polował na używki ?

  6. #6
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Jest jeszcze taki wynalazek , który nieżle się sprawuje : TTArtisan 17mm f`1,4. lekko przymknięty jest dobrze korygowany , a że kryje matryce APS-C , to na Olympusie zgarniasz najlepszą część obrazowania z soczewki. Oczywiście jeśli tolerujesz manuale . 12 mm od 7Artisans także jest niezłym obiektywem .

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli f/1,8 nie wystarczy, to moim zdaniem tylko f/1,2 zrobi jakąkolwiek różnicę.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2022
    Mieszka w
    Chojnice
    Posty
    20
    Siła reputacji
    2
    Moja galeria
    Myślę, że 1,8 spoko. Manualne do cidziennefgo focenia na przykład dzieci to nie chciałbym się bawić. Myślałem tez o zoomie no ale tutaj to chyba tylko Olympus pro , z tym że on duży ?

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.628
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jarotl Zobacz posta
    Myślę, że 1,8 spoko. Manualne do cidziennefgo focenia na przykład dzieci to nie chciałbym się bawić. Myślałem tez o zoomie no ale tutaj to chyba tylko Olympus pro , z tym że on duży
    Polecam Olympus 12-45/4, może i ciemny, ale za to ostry od pełnej dziury, lekki i mały.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2022
    Mieszka w
    Chojnice
    Posty
    20
    Siła reputacji
    2
    Moja galeria
    Będę się rozglądał za Panasonic 20 1,7 tą drugą wersję. Natomiast tak sobie myślę, że jakbym miał 12-40 pro żeby chociaż go przymierzyć, zobaczyć jaki duży i jak te zdjęcia wyglądają przy gorszym oświetleniu to pewnie byłoby mi łatwiej się zdecydować ? biorąc pod uwagę światło to spora jest różnica między tym 1,7 a 2,8?

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw a w zasadzie zmienić czy nie zmienić?
    By gotterdammerung in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 25.05.18, 12:17
  2. Zostać czy zmienić?
    By Kamol3 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 3.04.15, 08:59
  3. Na co zmienić E-510 ?
    By maestro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 25.05.09, 09:53
  4. Czy warto zmienić E-300 na D 70s?
    By sliwka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 4.01.07, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.