Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Fotografia dzieci

  1. #11

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Stroboss ma te zalete, ze jest tez tani, pewnie tanszy od YN. I jest ladowany z 2 paluszkow.
    Jest tez nieduzy.
    Nie wiem czy jest cos tanszego i mniejszego na rynku.

    O ile da sie wyzwolic z wbudowanej lampy to super.
    Moze powiedza Ci w sklepie z lampa? Albo wystosuj pytanie do Quadrlite.
    Z opisu na to nie wyglada:https://www.quadralite.pl/stroboss-l...te-stroboss-36
    chociaz fotocele ma, wiec teoretycznie powinno zadzialac?

    Jaki tani, prosty wyzwalacz proponujesz fret?

    Jesli nie to musi pojsc na sanki, wiec trzeba sie liczyc z pewna niewygoda operowania wiekszym zestawem.
    Co kto lubi.

    BTW-w ofercie quadralite juz nie widze tanszego strobossa na baterie za 300 zl. Jest tylko ten na aku za 655
    Za to jest wyzwalacz basic za 115zl. Jeszcze jest.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 23.12.22 o 16:46

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ja mam stare YN i do nich stare wyzwalacze, ale w realu korzystam z wyzwalania mniejszej lampy na sankach. W trybie manualnym jest to wygodniejsze.

    Duża lampa na małych sankach - to może trzeba lewą ręką trzymać zestaw za lampę w okolicach stopki? Nie dla każdego wygodne, ale...

    W sumie masz rację, co kto lubi, ale to są detale, tak ogólnie, to lampa da w mieszkaniu 100x lepszy efekt, niż jaśniejszy obiektyw.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Spojrzalam tez na ceny.
    Ta proponowana przeze mnie Panaleica 25mm strasznie trzyma cene. Uzywki na alledrogo po 1700zl wiec moze daloby sie wyrwac szukajac za 1500.
    Pewnie 45Olka bedzie tanszy, to baardzo fajna portretowka.

    Czyli masz racje, ze lampa wyjdzie sporo taniej. Jeszcze jakby gdzies w sklepie zostal ten stary Stroboss, na baterie (badz aku) to taniej o ponad 300 zl. Do blyskania dzieciom styknie, ja w plenerze blyskam noca na zaby i weze i po prostu przed wyjsciem doladowuje. Ewentualnie ten wyzwalacz w wersji podstawowej za 115 zl i smiga.
    Porownalam wymiary z systemowa FL 700- jest i mniejsza i lzejsza, podejrzewam ze nic mniejszego od Strobossa sie nie znajdzie.

    A na 45 mozesz zapolowac na spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 23.12.22 o 21:35

  4. #14
    Awatar Hermes
    Dołączył
    Dec 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    I chyba tak się skończy - na lampie.
    Dziś próbowałem się dodzwonić do Quadralite (notabene w Krk) ale niestety bezskutecznie by dowiedzieć się czy z gorącej stopki można wyzwalać samą lampę.

    Jak się czegoś dowiem, to tu napiszę - będzie dla potomnych.

    Wszystkim dziękuję za chęć pomocy i życzę Wesołych Świąt!

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Ze stopki to na pewno ja wyzwolisz. To lampa do systemu i dziala.
    Pytanie, czy gdybys dla wygody (bo korpus maly; a lampa srednia) wolal postawic ja na stole, to wyzwolisz ja ta wbudowana lampa przez fotocele.

    Wesolych Swiat.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    A może coś w tym stylu?

    https://oledowani.pl/pl/p/Lampa-stud...SABEgKbWfD_BwE

    Widać rozkład światła, a to ułatwia czasem życie.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Można sobie to zainstalować na głowie i biegać za dzieciakami z własnym światłem

    Nie robię sobie jaj, kiedyś krążył w sieci taki patent: lampa z softboxem (na oko jakieś 40x40) zamontowana na kasku. Chyba była też odmiana z parasolką, warto też wspomnieć softbox na plecach (zestaw z lampą na złożonym stojaku, stojak umocowany w plecaku).

    Do innych zastosowań raczej mało przydatne.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Mam maly panel od Aputure. Wymaga wchodzenia na duzo wyzsze iso niz lampa blyskowa.
    Musialby byc spory, by rozwiazac problem kolegi.
    Rozkladu swiatla mozna sie nauczyc, szczegolnie jak nie zacznie sie od blyskania bezsposrednio. W klasycznym mieszkaniu to i sufit blisko i sciany tez nie za daleko. Czesto sa pomalowane na bialo.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 24.12.22 o 08:53

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Można sobie to zainstalować na głowie i biegać za dzieciakami z własnym światłem

    Nie robię sobie jaj, kiedyś krążył w sieci taki patent: lampa z softboxem (na oko jakieś 40x40) zamontowana na kasku. Chyba była też odmiana z parasolką, warto też wspomnieć softbox na plecach (zestaw z lampą na złożonym stojaku, stojak umocowany w plecaku).

    Do innych zastosowań raczej mało przydatne.


    W moim przekonaniu odpowiednie rozstawienie 2 lub 3 takich paneli w pokoju w której bawi się dziecko da dużo lepsze wyniki niż lampa na wprost. Odbijanie lampy od sufitu daje u dzieci zacienione twarze właśnie gdy pochylają się nad zabawą. Właśnie lampa na wprost nie jest dobrym pomysłem, Aby zniwelować owe cienie na twarzy trzeba co najmniej dwie lampy. Lampy też mogą stresować dzieci.

    Ale jeśli nadal podtrzymujesz swoje zdanie, chyba mocno inspirowane zawartościa internetów, to mogę napisać że odrobina ruchu nie nigdy nie zaszkodzi.

    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Mam maly panel od Aputure. Wymaga wchodzenia na duzo wyzsze iso niz lampa blyskowa.
    Musialby byc spory, by rozwiazac problem kolegi.
    Rozkladu swiatla mozna sie nauczyc, szczegolnie jak nie zacznie sie od blyskania bezsposrednio. W klasycznym mieszkaniu to i sufit blisko i sciany tez nie za daleko. Czesto sa pomalowane na bialo.

    Te panele dają po 4000 lumenów! Wiesz jaka to ilość światłe? Dwa takie panele nie rozwiążą problemu kolegi?
    Nie chce mi się wierzyć

    Stwierdzenie że można się nauczyć rozkładu światła z lampy w pomieszczeniu jest dość ciekawe. Zwłaszcza gdy palnik tej lampy zoomuje. A Ty już znasz rozkład światła w swoim pokoju?
    Nawiązuje ta idea do pomysłu sprzed lat, że aby zrobić Prawo Jazdy, trzeba było na kursie niemal mechanikiem samochodowym .
    Może ktoś chce robić tylko zdjęcia...

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    W moim przekonaniu odpowiednie rozstawienie 2 lub 3 takich paneli w pokoju w której bawi się dziecko da dużo lepsze wyniki niż lampa na wprost. Odbijanie lampy od sufitu daje u dzieci zacienione twarze właśnie gdy pochylają się nad zabawą. Właśnie lampa na wprost nie jest dobrym pomysłem, Aby zniwelować owe cienie na twarzy trzeba co najmniej dwie lampy. Lampy też mogą stresować dzieci.

    Ale jeśli nadal podtrzymujesz swoje zdanie, chyba mocno inspirowane zawartościa internetów, to mogę napisać że odrobina ruchu nie nigdy nie zaszkodzi.




    Te panele dają po 4000 lumenów! Wiesz jaka to ilość światłe? Dwa takie panele nie rozwiążą problemu kolegi?
    Nie chce mi się wierzyć

    Stwierdzenie że można się nauczyć rozkładu światła z lampy w pomieszczeniu jest dość ciekawe. Zwłaszcza gdy palnik tej lampy zoomuje. A Ty już znasz rozkład światła w swoim pokoju?
    Nawiązuje ta idea do pomysłu sprzed lat, że aby zrobić Prawo Jazdy, trzeba było na kursie niemal mechanikiem samochodowym .
    Może ktoś chce robić tylko zdjęcia...
    To jakieś bzdury na poziomie antycovidowych bredni, nawet nie ma sensu z tym dyskutować. Dla mnie EOT.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. [OPL] Jak fotografować dzieci?
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.06.18, 12:51
  2. dzieci
    By gosiek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20.05.06, 23:30
  3. C-770 Zagrzał się na basenia dla dzieci
    By ironandy in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.02.06, 19:14
  4. Oly 8080 i zdjęcia dzieci.....
    By AnulaI in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.05.05, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.