Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Serwis gwarancyjny Olympusa / OM System

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Serwis gwarancyjny Olympusa / OM System

    Korzystał już ktoś z serwisu gwarancyjnego Olympusa po przejęciu przez OM System? Wysłałem aparat i w podglądzie zlecenia reklamacyjnego od dwóch tygodni wisi informacja, że przesyłka do nich dotarła. Pamiętam, że kiedyś naprawy przebiegały bez zbędnej zwłoki, a i komunikacja była bardzo dobra.

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    41
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Ja korzystałem. Naprawiałem obiektyw na gwarancji. Jeśli dobrze pamiętam, u mnie ten opis nie nadążał za rzeczywistym stanem naprawy.
    Natomiast sama naprawa przebiegła sprawnie.

    Sięgnąłem do dokumentacji ... data zgłoszenia 10.05, a data naprawy 01.06.
    Ostatnio edytowane przez ems ; 28.11.22 o 18:20 Powód: dopisek
    Olympus O-MD E-M10 Mark III + 14-42mm f/3.5-5.6 EZ

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dzięki, czekam w takim razie cierpliwie.

  4. #4
    Awatar m4ciekk
    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Korzystałem dwukrotnie. W czerwcu tego roku przestał działać mi 40-150mm F2.8. Wyświetlało komunikat "Please check the status of a lens". Od nadania przesyłki w punkcie DPD do odbioru paczki od kuriera minęło 13 dni. Wymieniono bagnet, wyczyszczono, sprawdzono AF, itp. We wrześniu wysyłałem E-M1 II - odchodziła delikatnie guma z uchwytu. Taki sam czas realizacji. Wymieniono gumy w całym uchwycie, wyczyszczono sensor i wgrano najnowszy firmware.

    Kiedyś wysyłałem obiektywy Sigmy z innego systemu do autoryzowanego serwisu, bodajże w Gdańsku i czas realizacji naprawy był zbliżony, ale tu mamy Portugalie, nie Polskę jak w przypadku Sigmy, więc duży plus dla Olympusa / OM System / łotewer
    E-M1 III + 8-25mm F4 + 40-150mm F2.8 + Sigma 30mm F1.4 + 45mm F1.8 + 60mm F2.8 Macro

    https://www.instagram.com/kochanskimaciej/

  5. #5
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Ja wysyłałem jakiś miesiąc temu, wrócił po 2 tygodniach, wyglądał jak nowy (odklejala się guma na grupie). Status ma stronie myolympus w miarę się zgadzał, z dokładnością, że paczkę dostałem dzień wcześniej niż było w systemie.

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    U mnie wczoraj wieczorem pojawiła się informacja, że już naprawiony, a dziś rano kurier go przywiózł. Wymienili wizjer i wyczyścili aparat. Co ciekawe – dodali muszlę oczną, którą zdjąłem przed wysyłką, stosując się do instrukcji, żeby wysyłać bez akcesoriów. Jako prezent dołożyli coś, co się nazywa LCD Pad i ma wielkość karty kredytowej obszytej miękkim czarnym materiałem. Jeszcze nie wiem, jak tego używać

Podobne wątki

  1. Serwis Olympusa
    By cissic in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 2.03.18, 03:36
  2. Serwis Olympusa - C 5060
    By uplift in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.04.07, 20:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.