Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: Jaki korpus do PanaLeica 200mm 2.8?

  1. #31

  2. #32
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Dużo , i to od jednego sprzedawcy . Jeśli ma w takich ilościach to pewnie sprzęt po serwisowy , jak widać z przetarciami , obiciami, wybrakowany , nawet bez mocowania do statywu , cholera co tam w środku . Nie kupiłbym czegoś takiego

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Rynek używanych obiektywów M4/3 jest .. no słaby.
    Mam do sprzedania mZD 9-18, oddam za Ca połowę ceny sklepowej - zero zainteresowanych.
    Z lepszymi obiektywami jest chyba trochę łatwiej choć kwotowo to też czasem trudno przełknąć.

    Jest spory rozjazd pomiędzy cenami oczekiwanymi przez sprzedawców a akceptowalnymi przez kupujących.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #34
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Jest spory rozjazd pomiędzy cenami oczekiwanymi przez sprzedawców a akceptowalnymi przez kupujących.
    No rozjazd oczekiwań faktycznie jest. I chyba nie ma czemu się dziwić. W Polsce są kupony, zniżki, i promocje przez influencerów, ale tak czy owak statystycznie większość klientów płaci te "normalne" wysokie ceny za jakie sprzęt jest zwyczajowo dostępny w sklepach. Więc trudno się dziwić że jak ktoś kupił coś za $2999 to ma problem żeby po roku używania sprzedać obiektyw w idealnym stanie za 1/3 kwoty, bo po wystawieniu za 1/2 i tak nie ma zainteresowania....

    Rynek używek to pięta achillesowa systemu MFT - z powodu absurdalnych cen "detalicznych", oraz różnych promocji i upustów producenta, mamy po prostu masakre.
    Pamiętasz ostatnią dyskusję na temat M1X "odnowionego" prosto od producenta z 2 letnią gwarancją za 40% ceny nowego aparatu z taką samą gwarancją?
    Wiadomo że sprzęt fotograficzny kupuje się dla przyjemności a nie dla zysku, ale o ile ktoś nie jest beztroskim bogaczem i liczy się z pieniędzmi, to trudno zaakceptować sytuację gdzie po wyjściu ze sklepu foto tracimy 50% wartości sprzętu.
    Co by wiele nie mówić, w innych systemach zwłaszcza obiektywy trzymają cenę, i wiadomo że szkło w dobrym stanie bez problemu można zawsze sprzedać za 80% aktualnej ceny nowego.
    W MFT ta zasada nie obowiązuje ani trochę.

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Mam do sprzedania mZD 9-18, oddam za Ca połowę ceny sklepowej - zero zainteresowanych.
    Wystaw na Giełdzie Mikro 4/3 na Facebooku. OlyClub niestety już nie ma żadnych zasięgów, zagląda tu tylko garstka starych niedobitków (z szacunkiem dla innych i dla siebie).
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #36
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Akurat ten mzd 9-18 , to taki typowy przykład jak Olympus bujał w obłokach z cenami. Przęcietne , plastikowe szkło 4-5.6, zostalo wycenione na 2999zł!! To jakiś żart , tym bardziej , że konkurencja w apsc potrafiła takie szerokie szkło sprzedawać za połowę , a nawet mniej . Tak więc to nie rynek używek micro jest słaby , tylko ceny obiektywów po opuszczeniu półki sklepowej szybko się urealniają.

  7. #37

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Przęcietne , plastikowe szkło 4-5.6, zostalo wycenione na 2999zł!!
    To skąd takie ceny za nowe? https://www.ebay.pl/sch/i.html?_fsrp=1&_blrs=recall_filtering&rt=nc&_from= R40&_nkw=olympus+9-18&_sacat=0&_sop=15&LH_ItemCondition=1000

    https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from...Condition=1000
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 27.11.22 o 12:46

  8. #38
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Mieszkasz w Japonii , ze takie przykłady podajesz ? Wejdz na polskie sklepy

  9. #39

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jak to możliwe, że ktoś z Japonii sprzedaje za 1300zł i opłaca wysyłkę?

    Po co kupować używany od Koriolan jak można mieć nowy?

    Ile sklepy mają narzutu na te cudeńka Olympus?
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 27.11.22 o 13:24

  10. #40
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    M.ZD 9-18 był kiedyś sprzedawany za ok. 2000 zł i były narzekania, że to za drogo, bo ZD 9-18 chodził za ok. 1500 zł. Niestety wszystko drożeje, stare sprzęty wciąż dostępne w sprzedaży też. Po 10 latach widać, że potrafią być o połowę droższe.

    Prawdopodobnie nominalna cena w dolarach czy euro się nie zmieniła, może nawet nieco spadła.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Jaki korpus Panasonic?
    By MAF in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.01.22, 23:47
  2. Jaki korpus M42?
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 9.05.10, 10:21
  3. Jaki korpus wybrac?
    By rogal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.