Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Jaki korpus do PanaLeica 200mm 2.8?

  1. #11
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    (...) Cenę 8900 z pewnością za okazyjna uznać nie można,(...)
    Obiektywnie w odniesieniu do innych sprzętów masz rację, ale regularna cena była 12500... To jednak dość znacząca obniżka. Czy nadal jest to drogo jak za nowy z półki? Pewnie tak ;(
    Ale jakbym miał się z nim potem bujać za 6000 i nie mieć nadziei na sprzedaż, to słabo. Serce sercem, ale chyba znów wygra rozum.
    Rozum jego mać

  2. #12

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    nowy https://www.ceneo.pl/35722675

    używane https://allegro.pl/kategoria/obiekty...0%20pf&order=d

    https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from...sacat=0&_sop=2

    Wszystko tanieje.


    Raczej Panas innego stałoogniskowego tele już nie zrobi. OM -podobnie.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 25.11.22 o 14:12

  3. #13
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ale taki spadek cen nie dotyczy tylko drogich obiektywów zaraz po opuszczeniu sklepu. A jeśli myślisz, że nagle system micro padnie w ciągu miesiąca i zabraknie klientów na rynku wtórnym, to z pewnością tak się nie stanie. Nawet stare korpusy e5 czy drogie szkła ze starego 4/3, ciągle trzymają cenę. A to ze względu właśnie, że sprzedawano ich mało, były drogie/ekskluzywne.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Człowiek jest tym szczęśliwszy, im mniej myśli o tym, ile straci na odsprzedaży sprzętu. Te kilkadziesiąt procent straty wartości to koszt frajdy, jaką obiektyw da w czasie jego użytkowania. Wtedy można uznać, że po paru latach taka inwestycja zwraca się nawiązką, ale nie w formie pieniędzy
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Człowiek jest tym szczęśliwszy, im mniej myśli o tym, ile straci na odsprzedaży sprzętu. Te kilkadziesiąt procent straty wartości to koszt frajdy, jaką obiektyw da w czasie jego użytkowania. Wtedy można uznać, że po paru latach taka inwestycja zwraca się nawiązką, ale nie w formie pieniędzy
    I dlatego od 20 lat kupuję używane i nie myślę, że stracę czy zyskam, bo to kilka złotych co najwyżej. I wtedy mam to gdzieś, bo tak jak piszesz, frajda liczy się podwójnie
    Ale z tego co widzę, ta zasada dotyczy produktów tańszych i (lub) chodliwszych.
    A sytuacja, że coś nowego w sklepie jest tańsze od kilkuletniego, jest dla mnie na fotorynku... nowa.

  6. #16

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Za 3000 zł można przez 937 dni delektować się codziennie Chojrak Mocne w 1L pet.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    7% -zapomniałem o najważniejszym
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 25.11.22 o 14:36

  7. #17
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Dlatego też zazwyczaj wybieram sprzęt używany, wiele go zakupiłem, naciąłem się może raz czy dwa (mała strata to była).
    A co do jeszcze panasonic 200mm 2.8, cena powyżej 12tys to powiedzmy uczciwie cena z d.... py, 8900 taka typowa na półce jaka powinna być cały czas, a cena okazyjna to okolice 7-7,5 tys

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  9. #19
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Za 3000 zł można przez 937 dni delektować się codziennie Chojrak Mocne w 1L pet.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    7% -zapomniałem o najważniejszym
    Tak wiem. Można tez przeliczyć na chipsy. Albo jeszcze dla mnie lepiej, czyli na czekoladę. Albo na wyjazd w Dolomity.
    Ale to samo możesz tłumaczyć wędkarzom, którzy wolą lepszy kołowrotek. Albo spławik. Albo co tam kurde sobie wymarzą. Hobby nie jest do zrozumienia.

  10. #20
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Wiem co za ile było. Jeszcze kilka lat temu za mniej więcej 7500 był ten obiektyw dostępny w wielu sklepach foto w niemczech, a jak dobrze wyczailes, to i taniej.

Podobne wątki

  1. Jaki korpus Panasonic?
    By MAF in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.01.22, 23:47
  2. Jaki korpus M42?
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 9.05.10, 10:21
  3. Jaki korpus wybrac?
    By rogal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.