Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Jaki korpus do PanaLeica 200mm 2.8?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria

    Jaki korpus do PanaLeica 200mm 2.8?

    Jaki korpus najlepiej kupić do PanaLeica 200mm 2.8?

    Domyślam się że lepiej coś Panasonica, ale kompletnie nie rozeznaję się w ich sprzętach? G9 po prostu?

    Czy jednak jakiś E-M1 w którejś wersji będzie lepszy?
    Zapraszam do albumu i galerii

  2. #2
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Jaki korpus najlepiej kupić do PanaLeica 200mm 2.8?

    Domyślam się że lepiej coś Panasonica, ale kompletnie nie rozeznaję się w ich sprzętach? G9 po prostu?

    Czy jednak jakiś E-M1 w którejś wersji będzie lepszy?
    Ja używam z G9. Świetnie to razem się komponuje

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    O szkle się nie wypowiem, ale G9 jest świetny.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ja używam z G9. Świetnie to razem się komponuje
    Wyglądają razem fajnie, a jak AF działa w takim zestawie?

    Masz też może 50-200?
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #5
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Jaki korpus najlepiej kupić do PanaLeica 200mm 2.8?

    Domyślam się że lepiej coś Panasonica, ale kompletnie nie rozeznaję się w ich sprzętach? G9 po prostu?

    Czy jednak jakiś E-M1 w którejś wersji będzie lepszy?
    Jeżeli do fotografowania akcji, przyrody, to nie kupuj G9.
    Mam PL200 f2.8 na G9 właśnie, i mam bezpośrednie porównanie do tego jak działa AF w G9 a jak w Olympusie.
    Niestety brak fazowego AF w Panasonicu powoduje że przy fotografii seriami w trybie ciągłym mam bardzo dużo zdjęć minimalnie nietrafionych, co prawie się nie zdarza kiedy używam M1X.
    Myślę że E-M1 w jakiejś nowszej wersji będzie tu lepszym wyborem.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ja używam z G9. Świetnie to razem się komponuje
    Komponuje się znakomicie, dlatego kupiłem dokładnie ten zestaw, ale później okazało się że mogłoby być lepiej.
    G9 to fajny aparat i ma przyzwoity AF jak najbardziej, ale jednak do Olympusów mu brakuje, zwłaszcza tych lepszych.
    Chodzi mi tylko o fotografię akcji w trybie ciągłym, wszędzie indziej jest praktycznie bez różnicy.

  6. #6
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    AF działa bardzo szybko z G9. Ale być może z jakimś em1 iii , czy Om będzie nawet lepiej? Nie wiem, nie miałem okazji spróbować. Tak mam też 50-200, rzadko go używam, raczej takie wakacyjne szkło. Obydwa oddają niesamowitą ilość detalu, mimo wszystko wolę 200 2.8.

  7. #7
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @Roberto73, AF w G9 działa bardzo szybko, problem w tym że czasami trochę niecelnie, jakby był minimalnie spóźniony. Kiedy coś się mocno rusza w kadrze (np. taki ptak który siedzi na drzewie i dość losowo się przemieszcza) to brak fazowego AF powoduje że G9 ma dużo trudniej bo w początkowym etapie ruchu nie wie w którą stronę obiekt zmienił położenie. Niby DFD Panasonica jakoś to kompensuje ale jednak nie do końca. To nie są jakieś bardzo duże nietrafienia, ale jednak. Np. w fotografii ptaków którą ja uprawiam, na G9 bardzo często jest tak że AF owszem, trzyma ostrość na ptaku, ale. na korpusie, a głowa którą ptak kręci bo się rozgląda w różne strony jest przez / za płaszczyzną ostrości. Kiedy używam Olympusa takie coś raczej się nie zdarza, większość zdjęć jest trafiona na głowę / oko. Zdarzają się niecelne zdjęcia w serii ale to są pojedyncze przypadki a następne zdjęcie po nietrafieniu wywołanym poruszeniem obiektu już jest dokładnie w celu bo aparat się szybko zorientował co do kierunku zmiany położenia.

  8. #8
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    @Roberto73, AF w G9 działa bardzo szybko, problem w tym że czasami trochę niecelnie, jakby był minimalnie spóźniony. Kiedy coś się mocno rusza w kadrze (np. taki ptak który siedzi na drzewie i dość losowo się przemieszcza) to brak fazowego AF powoduje że G9 ma dużo trudniej bo w początkowym etapie ruchu nie wie w którą stronę obiekt zmienił położenie. Niby DFD Panasonica jakoś to kompensuje ale jednak nie do końca. To nie są jakieś bardzo duże nietrafienia, ale jednak. Np. w fotografii ptaków którą ja uprawiam, na G9 bardzo często jest tak że AF owszem, trzyma ostrość na ptaku, ale. na korpusie, a głowa którą ptak kręci bo się rozgląda w różne strony jest przez / za płaszczyzną ostrości. Kiedy używam Olympusa takie coś raczej się nie zdarza, większość zdjęć jest trafiona na głowę / oko. Zdarzają się niecelne zdjęcia w serii ale to są pojedyncze przypadki a następne zdjęcie po nietrafieniu wywołanym poruszeniem obiektu już jest dokładnie w celu bo aparat się szybko zorientował co do kierunku zmiany położenia.
    To wszystko prawda , dlatego mam jeszcze Sony A6400 , który jest jak wiesz zdecydowanie lepszy z AFC . Ale uwielbiam panasa za jego kolory , niewiele muszę przy nich potem robić . Tak czy siak Panasonic 200 2,8 , to chyba jedno z najlepszych szkieł tele pod micro jakie wyszło , ciekawe czy będzie jeszcze jakieś kolejne . Poniżej fotka akurat z z tandemu G100 + 200 2.8

    Nazwa:  Sikor1.JPG
Wyświetleń: 268
Rozmiar:  1,17 MB

  9. #9
    tt
    Gość
    A ja się zastanawiam, czy w ogóle jest rynek wtórny na taki obiektyw. Zakładając zakup nowego teraz za 8900 z konwerterem, za ile realnie można sprzedać, jeśli zaistnieje taka potrzeba? Sam obiektyw sprzedał się na OLX za 5K. Byłem, widziałem, zrezygnowałem z pewnych przyczyn. Są jeszcze na rynku dwa egzemplarze z konwerterami za 9K. Zero zainteresowania.
    Za ile by taki zestaw ewentualnie trzeba wystawić, żeby ktoś się zainteresował?
    Kusi mnie, bo miałem w ręce, zrobiłem fotki testowe, fajnie się nim pracuje. Super rozmywa. Byłby typowo do ptaków i krajobrazu u mnie.
    PS. Wiem, że jest FF i inne mądrzejsze opcje, ale mnie pasuje m4/3.

  10. #10
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Rynek zawsze jest. To jak by nie patrzeć dobro luksusowe, sprzedawane w małych ilościach, co ma potem wpływ na cenę na rynku wtórnym i jego dostępność . Cenę 8900 z pewnością za okazyjna uznać nie można, tak więc po oouszceniu półki sklepowej trzeba się liczyć dość szybko z utratą wartości 20% czy nawet większej. Ja swój testowo wystawiłem rok temu z konwerterem za 6tys, i był już zainteresowany (ale się rozmyśliłem , a to już był dwuletni sprzęt.

Podobne wątki

  1. Jaki korpus Panasonic?
    By MAF in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.01.22, 23:47
  2. Jaki korpus M42?
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 9.05.10, 10:21
  3. Jaki korpus wybrac?
    By rogal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.