Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Jaki korpus do PanaLeica 200mm 2.8?

  1. #21

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Z tc14?

  2. #22
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Z tc14?
    Oczywiście, wtedy widziałem tylko takie zestawy.

  3. #23
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    A ja się zastanawiam, czy w ogóle jest rynek wtórny na taki obiektyw. Zakładając zakup nowego teraz za 8900 z konwerterem, za ile realnie można sprzedać, jeśli zaistnieje taka potrzeba? Sam obiektyw sprzedał się na OLX za 5K. Byłem, widziałem, zrezygnowałem z pewnych przyczyn. Są jeszcze na rynku dwa egzemplarze z konwerterami za 9K. Zero zainteresowania.
    Za ile by taki zestaw ewentualnie trzeba wystawić, żeby ktoś się zainteresował?
    Kusi mnie, bo miałem w ręce, zrobiłem fotki testowe, fajnie się nim pracuje. Super rozmywa. Byłby typowo do ptaków i krajobrazu u mnie.
    PS. Wiem, że jest FF i inne mądrzejsze opcje, ale mnie pasuje m4/3.
    @ToTom nie mam dobrych wieści. Zgadzam się, że to fajne szkło do MFT. Ale jeżeli zdecydujesz się na nie to zakładaj z góry że będzie problem z odsprezdażą.
    Kiedy chciałem się pozbyć mojego, to wystawiłem na eBay za 50% ceny detalicznej nowego egzemplarza. Wisiało kilka miesięcy, zero zainteresowania.
    W końcu zostawiłem dla córki i tyle.
    Moja rada taka - jeżeli Ci się podoba, to kup i nie myśl o pieniądzach, szkoda nerwów...

  4. #24
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    No za 8900 to musisz naprawdę chcieć . Poniżej fotka dzisiaj cyknięta tak z 20 metrów, przysłona 2.8 . Dopiero na monitorze zobaczyłem po prawej stronie tyłek zimorodka hehehe


    Nazwa:  labundzie.JPG
Wyświetleń: 133
Rozmiar:  2,46 MB

  5. #25
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    No za 8900 to musisz naprawdę chcieć . Poniżej fotka dzisiaj cyknięta tak z 20 metrów, przysłona 2.8 . Dopiero na monitorze zobaczyłem po prawej stronie tyłek zimorodka hehehe
    A byłbyś tak miły i wrzucił gdzieś RAWa? Chętnie bym to zobaczył w pełnym rozmiarze i bez obrabiania...
    Bo w 2700x1800 wygląda doskonale!

  6. #26
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    A to nie lepiej kupić 40-150 2.8? Wiem, krótsze, ale i istnieje rynek wtórny, i jest naprawialne, i "ma zooma"...

  7. #27
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Fakt , jest dość kuszący cenowo . Nie moja bajka jednak , bo za krótki , ale do takich jak powyżej spoko będzie

  8. #28

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Po ile były jego oferty z UE na grupach fb?

    Można chyba przyjąć że używany + TC to od 7000.

    Iloletnia jest gwarancja?


    https://www.idealo.de/preisvergleich...panasonic.html

  9. #29

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    @ToTom nie mam dobrych wieści. Zgadzam się, że to fajne szkło do MFT. Ale jeżeli zdecydujesz się na nie to zakładaj z góry że będzie problem z odsprezdażą.
    Kiedy chciałem się pozbyć mojego, to wystawiłem na eBay za 50% ceny detalicznej nowego egzemplarza. Wisiało kilka miesięcy, zero zainteresowania.
    W końcu zostawiłem dla córki i tyle.
    Moja rada taka - jeżeli Ci się podoba, to kup i nie myśl o pieniądzach, szkoda nerwów...
    Nie jestem pewna. Widzialam na francuskim MPB ale nie kupilam, bo nie bylo mnie w domu i w ciagu miesiac poszedl. Byl chyba za ok 1900 euro z konwerterem i gwarancja. A ten system we Francji jakis strasznie popularny nie jest, chyba jeszcze mniej niz w Polsce. Zawsze mozesz odsprzedac za granica, np Niemcy.
    Ja tam chce, ale niekoniecznie za 9tys zl.


    I nie-nie lepiej 40-150. Wiem bo mam i bede raczej sprzedawac. Zreszta juz po pierwszym sprobowaniu 40-150 z konwerterem wiedzialam, ze bede polowac na... uzywke 300Pro.
    150 to jednak dosyc krotko. A z konwerterem jakos tak nijak. Ani jasno, ani dlugo, ani lekko. Fajne szkielko, ale do wyjecia detalu z pejzazu, ew duzych ssakow z bliska itp.

  10. #30
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Nie jestem pewna. Widzialam na francuskim MPB ale nie kupilam, bo nie bylo mnie w domu i w ciagu miesiac poszedl. Byl chyba za ok 1900 euro z konwerterem i gwarancja. A ten system we Francji jakis strasznie popularny nie jest, chyba jeszcze mniej niz w Polsce. Zawsze mozesz odsprzedac za granica, np Niemcy.
    Ja tam chce, ale niekoniecznie za 9tys zl.
    Na eBay w USA wiszą oferty w cenach od $1052... i zainteresowania brak.
    A nowe sztuki, pomimo Black Friday, w B&H, Adoramie, i innych dużych sklepach ciągle za $2999.
    Co mam powiedzieć - ja kupiłem za $2999, jak mam sprzedać za $1000 to wolę trzymać dla dzieci.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2022-11-25 at 19.21.33.png
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	408,0 KB
ID:	250203

    PS. Ceny w granicach $1000 na eBay to właśnie jest dla mnie realna wartość tego skła, i tyle powinno ono kosztować nowe w sklepie.
    Ale co ja tam wiem
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 26.11.22 o 02:28

Podobne wątki

  1. Jaki korpus Panasonic?
    By MAF in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.01.22, 23:47
  2. Jaki korpus M42?
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 9.05.10, 10:21
  3. Jaki korpus wybrac?
    By rogal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.