Wczoraj przyszła paczka z Amazon'u, była okazja trochę pobawić, Godox'ami, i wniosek jest taki: to najepsze lampy jakie kiedykolwiek używałem.


Po pierwsze: lampy działają bez problemu w trybie TTL na bezlusterkowcach. -Testowałem na Nikon, Sony i Canon.

Po drugie; TTL wreszcie działa poprawnie! Do tej pory jedyną lampą która poprawnie działała mi na bezlusterkowcu w trybie TTL była Sony HVLF60RM. Tylko że ta systemowa lampa Sony kosztuje tyle ile trzy Godox'y V1 + wyzwalacze bezprzewodowe i działa wyłącznie na aparatach Sony. Moje lampy od Canona (Yongnuo ale także systemowy Speedlite 480EX) zakupione w erze lustrzanek, po przejściu na bezlustra w trybie TTL dawał obraz tak gdzieś o 2EV za ciemny.


Po trzecie: wreszcie ktoś pomyślał i zrobił lampy które można używać w wielu systemach. Ja moje 3 lampy kupiłem w wersji Nikon, ale to tylko dlatego że nie miałem wcześniej żadnej lampy do Nikona, a do Sony i Canona mam, no i najwięcej sprzętu mam w Nikonie. Ale to bez znaczenia, chyba że ktoś chce koniecznie używać lampy na aparacie, czego ja w ogóle nie robię. Zamiast tego kupiłem 3 wyzwalacze GodoxXPpro, w cenie $60 od sztuki. I tyle. W zależności od tego jakiego systemu używam, zakładam wyzwalacz na aparat i wszystko działa bez konieczności robienia czegokolwiek z lampami. W sumie nie ma co się dziwić że coś takiego zrobił producent niezależny, bo przecież producentom takim jak Sony, Canon czy Nikon zupełnie na tym nie zależy, a wręcz przeciwnie.


Po czwarte: cena. $210 od lampy to ułamek tego ile kosztują lampy systemowe. W zasadzie cały ten komplet 3 lamp i wyzwalaczy kosztował mnie tyle ile jedna lampa do Sony.


Po piąte: moc lampy i kształt palnika. Nie wiem czy okrągły palnik daje takie cudowne efekty jak piszą w sieci, ale na pewno nie gorsze niż zwykły. Do tego Godox V1 są naprawdę moce i jedna lampa bez problemu pozwoliła mi oświetlić cały pokój 40m2 przy odbiciu o sufit.

Po szóste: jest wersja V1-O dla systemu MFT (Olympus / Panasonic). Więc wrzucam tu na forum bo wiem że nie tylko ja siedzę w kilku systemach.


Nie wiem jak będzie z trwałością tych lamp, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.